tet
24.05.12,00:48
Dobry vecer!
Potrebovala by som poradit vo veci vyzivneho alebo podat nejake info, aby som vedela, co mozem ocakavat. V decembri 2010 som odisla od byvaleho partnera s nasou, vtedy 8 mesacnou, dcerou. V marci bol podany navrh na urcenie vyzivovacej povinnosti a upravy styku otca s maloletou. Byvaly je plny invalidny dochodca a pobera cca 250€. Do decembra 2011 (vratane) bol zamestnany a dostaval minimalnu mzdu + stravne. Mesacne plati hypoteku na svoj byt cca 135 € a cca 150€ najom. Okrem toho pobera prispevok na osobneho asistenta (je nim jeho kamarat a tieto peniaze mu nevyplaca) vo vyske cca 200€ mesacne (preukazat to viem len na zaklade svedectva nasich spolocnych znamych a svojich skusenosti z nasho spolocneho 8-rocneho vztahu). V decmbri 2011 sa mu narodilo druhe dieta. V spolocnej domacnosti teda momentalne zije so svojou priatelkou a synom. Mne prispieva na dceru, od kedy sme sa od neho odstahovali, sumou 30€, co je zalostne malo :( . Ja som stale na materskej, teda moj prijem je 217, 24€, zijem v podnajme s dcerkou. Zaujima ma, ci existuje realna sanca, ze sud stanovi vyssiu vysku vyzivneho a ci sa pri tom posudzuje aj prijem (teda rodicovsky prispevok) jeho sucasnej partnerky.
Ziadala som upravu vyzivneho spätne, od kedy sme od neho odisli (dec. 2010).
Velmi pekne Vam dakujem!
mattto
23.05.12,23:23
súd prihliada na oprávnené potreby mal. dieťa, ale zároveň aj na schopnosti a možnosti rodičov. Otec je invalidný dôchodca, viac-menej odkázaný na štát.

Príspevok na osobného asistenta nie je jeho príjem, ten je účelovo určený asistentovi. Rodičovský príspevok jeho partnerky rovnako nie je jeho príjmom a preto sa nepočíta do jeho príjmov.

Nikto nevie, v akej výške súd určí výživné, ale pochybujem, že to bude viac ako minimálne výživné.