Zuzana B.
24.05.12,08:33
Dobrý deň,

rada by som sa len chcela uistiť vo veci, ktorú plánujeme zorganizovať vo firme pre zamestnancov. Chceme pre nich zorganizovať guláš párty.
Náklady na guláš a nealko (faktúra) rozpočítam podľa zamestnancov zo záväznej prihlášky na túto akciu, ktorú budú podpisovať, ak sa budú chcieť akcie zúčastniť a zdaním im to v mzdách.
Prenájom priestorov - účtovníčka dá do nákladov.
A zamestnanci, ktorí sa nezúčastnia akcie by nemali byť nejako kompenzovaní? Snáď nie, keďže mali aj oni tú možnosť sa spoločnej akcie zúčastniť...
Mám informovať zamestnancov, že im tento nepeňažný príspevok zo SF na guláš bude vo mzde zdanený?

Ďakujem!
Tweety
24.05.12,06:35
Dobrý deň,

rada by som sa len chcela uistiť vo veci, ktorú plánujeme zorganizovať vo firme pre zamestnancov. Chceme pre nich zorganizovať guláš párty.
Náklady na guláš a nealko (faktúra) rozpočítam podľa zamestnancov zo záväznej prihlášky na túto akciu, ktorú budú podpisovať, ak sa budú chcieť akcie zúčastniť a zdaním im to v mzdách.
Prenájom priestorov - účtovníčka dá do nákladov.
A zamestnanci, ktorí sa nezúčastnia akcie by nemali byť nejako kompenzovaní? Snáď nie, keďže mali aj oni tú možnosť sa spoločnej akcie zúčastniť...
Mám informovať zamestnancov, že im tento nepeňažný príspevok zo SF na guláš bude vo mzde zdanený?

Ďakujem! Aj ten prenájom ide do celkovej ceny , a info zamestnancom? to určite.
Zuzana B.
24.05.12,06:46
Naozaj aj prenájom priestorov môžem dať ako nepeňažný príspevok zo SP a zdaniť ho zamestnancom?
Čo sa týka informovania zamestnancov, ok, budem musieť nájsť nejakú vhodnú formu, nakoľko ich tu máme 300... :)
Ďakujem pekne!
Zuzana B.
24.05.12,07:55
Vie niekto poradiť?
truch
24.05.12,08:05
Keby to bol prenájom priestorov na školenie zamestnancov, to by bol daňový náklad:)
Zuzana B.
24.05.12,08:10
Nie som účtovníčka, ale rozumiem tomu tak, že ak na faktúre bude napísané, že sa jedná o prenájom školiacich priestorov, tak je to pre firmu vyhodnejšie?... :)
Zuzana B.
24.05.12,08:17
A akcie sa asi rodinní príslušníci nemôžu zúčastniť, však? Alebo to vieme internou smernicou ošetriť?
Tweety
24.05.12,10:20
A akcie sa asi rodinní príslušníci nemôžu zúčastniť, však? Alebo to vieme internou smernicou ošetriť?
Môžu, ak to máte ošetrené v smernici o SF, tak nie je žiaden problém. Veď si to budú zamestnanci zdaňovať.
ccokoladecka
03.07.12,05:53
dobrý deň,
chcem sa spýtať, zorganizovali sme pre našich obchodných zástupcov (nie sú to zamesnanci) cyklovýlet. chcem sa spýtať, či je správne, že spoločnosť dá všetky náklady do daňových výdavkov a obchodným zástupcom vystaví potvrdenie, na základe ktorého oni si alikvótnu časť každý za seba zdania.