dede2
24.05.12,09:41
Zdravím,

kupujeme z Maďarska vírivé vane, ktoré montuje náš dodávateľ priamo u našich koncových zákazníkov na Slovensku.
Následne nám vystavuje faktúry za vane a zvlášť faktúruje za montáž (niekedy s dosť veľkým časovým odstupom). My potom všetko refakturujeme našim zákazníkom.

Ako mám účtovať tie došlé faktúry z hľadiska DPH?

Podľa mňa, je to vlastne nákup tovaru s montážou. Podľa par. 13 ods. 1, písm. b., t.j. miesto dodania je Slovensko. Takže podľa par. 69 ods.2 je to v priznaní DPH riadok 9 a 10.

Nie som si však istý, či uvažujem správne nakoľko montáž je poskytovaná našim zákazníkom a nie nám ako firme, avšak faktúra za montáž je vystavená na našu firmu a mi ju potom refakturujeme našim zákazníkom, ako som už písal.

Ďakujem
SilMar Group
25.05.12,09:54
§9/4 Ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala. Podľa mňa ste službu sami prijali od Maďarského dodávateľa (tovar s montážou) a vy ju vo svojom mene poskytujete ďalej svojmu zákazníkovi. Vášmu zákazníkovi je jedno, kto to v skutočnosti zmontoval. Jedná s vami a vy ste mu celú dodávku dodali.