Bach
24.05.12,12:43
Zdravim Poradakov som tu nova a nikdy som nemyslela že budem potrebovat pomoc od vas . Takže veci sa maju takto kupovali sme byt cez realitku realitačka sprostredkovala kupu ale zobrala zalohu 1500 eur dostali sme potvrdenku v kancelarii .Potom sa začali diat veci zrazu predavajuci zdvihol cenu a my sme od zmluvy odstupili s tým že peniaze nam vrati na druhy den atd atd a už sme ju nevideli bola som na policii s tim že to neni trestny čin žeby sme skusili ju dopisom vyzvat na vratenie penazy tak sme aj urobili list si prevzala a dalej sa nedeje nič .Potrebovala by som vediet ako sa to spravne vypisuje podanie na sud aby to išlo na nejake zrychlene konanie a hned exekutorovy za vašu pomoc vopred dakujem
draik
24.05.12,12:13
Najprv ju vyzvite doporučeným listom na vrátenie peňazí napr. do 3 dní. Následne môžte podať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu. Ak ste s ňou mali nejaký zmluvu, je potrebné si najprv preštudovať túto zmluvu.
danushka
24.05.12,12:17
Dostali ste k potvrdenke o prevzatí zálohy aj rezervačnú zmluvu, kde bola stanovená cena predmetu kúpy a termín, do akého času má byť uzatvorená kúpna zmluva?
Resp., aké dojednania k zálohe máte v rukách?
Bach
24.05.12,15:26
Dostali ste k potvrdenke o prevzatí zálohy aj rezervačnú zmluvu, kde bola stanovená cena predmetu kúpy a termín, do akého času má byť uzatvorená kúpna zmluva?
Resp., aké dojednania k zálohe máte v rukách?


Ano všetko mame malo to bit do troch mesiacov poštou sme ju vyzvali počkali sme cca jeden a pol mesiaca a vždy nič neda sa najst pol,icajty povedali že keby to išlo cez nich tak by to neprešlo tak my poradili z tou poštou len nevieme ako to spravne formulovat atd aby nas nevratili pre nejake slovičko atd za odpovede vdaka
Bach
24.05.12,15:26
ospravedlnujem za pravopis
buchač
24.05.12,15:39
Zdravim Poradakov som tu nova a nikdy som nemyslela že budem potrebovat pomoc od vas . Takže veci sa maju takto kupovali sme byt cez realitku realitačka sprostredkovala kupu ale zobrala zalohu 1500 eur dostali sme potvrdenku v kancelarii .Potom sa začali diat veci zrazu predavajuci zdvihol cenu a my sme od zmluvy odstupili s tým že peniaze nam vrati na druhy den atd atd a už sme ju nevideli bola som na policii s tim že to neni trestny čin žeby sme skusili ju dopisom vyzvat na vratenie penazy tak sme aj urobili list si prevzala a dalej sa nedeje nič .Potrebovala by som vediet ako sa to spravne vypisuje podanie na sud aby to išlo na nejake zrychlene konanie a hned exekutorovy za vašu pomoc vopred dakujem

....v prvom rade ....veľmi , ale veľmi rýchlo zabudni na zrýchlené konanie .....
Kvôli Tebe si ruky - nohy lámať nebudú ...
Ak získaš platobný rozkaz ...v pohode .....no čo ak dotyčnej osobe nebude čo exekuovať ...???

Podania na súdy ...vzory ... http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/

Ano všetko mame malo to bit do troch mesiacov poštou sme ju vyzvali počkali sme cca jeden a pol mesiaca a vždy nič neda sa najst pol,icajty povedali že keby to išlo cez nich tak by to neprešlo tak my poradili z tou poštou len nevieme ako to spravne formulovat atd aby nas nevratili pre nejake slovičko atd za odpovede vdaka
....policajt by sa rýchlo zbadal v mojom prípade , že natrafil na nepravého ..:---
...len teraz nechápem , čo s tou poštou , to akože poštári budú riešiť ten Tvoj prípad ???;)

Doporučujem podať žalobu za trestný čin podvodu podľa § 221 Trestného zákona na príslušnú prokuratúru podľa miesta bydliska ....nakoľko :


Podvod

Podľa ustanovenia § 221 Trestného zákona kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spôsobí ním väčšiu škodu. Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak a) a spôsobí ním značnú škodu, b) z osobitného motívu, alebo c) závažnejším spôsobom konania. Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak a) spôsobí škodu veľkého rozsahu, b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo c) za krízovej situácie.

Objektom trestného činu je cudzí majetok, bez ohľadu na druh a formu vlastníctva. Majetkom sú nielen veci, ale aj pohľadávky a iné majetkové práva. Škodou na cudzom majetku je ujma majetkovej povahy. Ide nielen o zmenšenie majetku, ale aj o ušlý zisk. Obsahom škody môže byť peňažná suma, nejaká vec, ale aj konanie alebo opomenutie, ktoré má určitú majetkovú hodnotu.

Podvodné konanie, teda, uvedenie do omylu alebo využitie omylu, môže smerovať nielen voči poškodenému, ale aj voči inej osobe. Omyl je rozpor medzi predstavou a skutočnosťou. Omyl sa môže týkať aj skutočnosti, ktorá ešte len nastane, páchateľ však musí o omyle iného vedieť už v čase, keď dochádza k jeho obohateniu. Uvedením do omylu je konanie, ktorým páchateľ predstiera okolnosti, ktoré nie sú v súlade so skutočným stavom veci. Môže ísť o konanie, opomenutie aj konkludentné konanie. Uvedenie do omylu môže byť ľsťou, ale môže ísť aj o nepravdivú informáciu.

Ide o úmyselný trestný čin. Čin je dokonaný obohatením páchateľa alebo iného.

Napr. ak páchateľ už v čase pôžičky peňazí konal v úmysle vypožičané peniaze buď vôbec nevrátiť, alebo ich nevrátiť v dohodnutej lehote, alebo konal aspoň s vedomím, že peniaze v dohodnutej lehote nebude môcť vrátiť a že tým uvádza iného do omylu, aby sa na škodu jeho majetku obohatil, v prípade spôsobenia malej škody ide o trestný čin úverového podvodu podľa § 222 ods. 1 Trestného zákona.
Bach
24.05.12,16:21
a ako jej dokažem umysel asi nijako takže policajt mal so mnou spisat oznamenie alebo ako
mattto
24.05.12,16:37
ťažko sa radí, keď nepoznáme obsah sprostredkovateľskej zmluvy, ani návrh kúpnej zmluvy atď. Takto ti môžme dávať iba čiastkové informácie, ktoré nemusia byť presné. Najlepšie je nájsť si advokáta, tých je teraz veľa, dohodnete sa s ním na veľmi slušnej výške odmeny za právnu pomoc. Sú to trovy konania, na ktoré v prípade tvojho úspechu s najväčšieho pravdepodobnosťou bude odporkyňa zaviazaná
buchač
24.05.12,16:41
a ako jej dokažem umysel asi nijako takže policajt mal so mnou spisat oznamenie alebo ako

......jááááj .......šak máš dôkazy , či nie ...???

- volal si
- vyzval si dopisom
- vyhýba sa

...všetko hraje pre Teba , no je otázne ( Danuskha sa vyjadrila ) , že ako je postavená zmluva ...
Ak máš v nej jednu podstatnú klauzulu , tak je to v pohode...
Ten bod by mal asi znieť v cca podobe :

" Realitná kancelária je povinná vyplatiť zloženú zálohu , ak nedôjde k podpisu zmluvy vinou predávajúceho alebo realitnej kancelárie "

...a ozaj , ver mi , že je to tak ...taký istý postup som zvolil a momentálne jednu kauzu mám na súde ...

P.S.:
...aj by som dal doslovne žalobu , no nemám so sebou záložný HDD , kde mám tieto veci uložené ...
draik
24.05.12,18:02
Toto sa na podvod uhrať podarí len ťažko, pretože nejde o využitie omylu.
Pikoška
24.05.12,18:49
ospravedlnujem za pravopisTy kokso, tento pravopis je skutočne nenapodobiteľný. Ešte keby som tak prišla na to, čo skúšaš. Možno by stačilo len preveriť, či bol doklad o zaplatení zálohy aj zaúčtovaný. S jednou takou realitkou som jednala v zastúpení klientky, a takúto zálohu jej na štyrikrát pani majiteľka splatila. Stačí, ak občas pripomenieš kompetentným, že dáš preveriť účtovníctvo na DÚ a máš vystarané.
DušanČ
24.05.12,19:22
Ty kokso, tento pravopis je skutočne nenapodobiteľný. Ešte keby som tak prišla na to, čo skúšaš. Možno by stačilo len preveriť, či bol doklad o zaplatení zálohy aj zaúčtovaný. S jednou takou realitkou som jednala v zastúpení klientky, a takúto zálohu jej na štyrikrát pani majiteľka splatila. Stačí, ak občas pripomenieš kompetentným, že dáš preveriť účtovníctvo na DÚ a máš vystarané.
Pikoška, to si sa nakazila odo mňa ?
Bach
24.05.12,19:33
Ahoj všetko mam tak ako vraviš
Pikoška
24.05.12,19:39
Pikoška, to si sa nakazila odo mňa ?
Ty si ma nakazil? Nestraš ma.:);):---
Bach
25.05.12,09:07
Zdravim va s takže by to malo vyzerat ze podavam navrh na vydanie platobneho rozkazu .Pre podvod podla paragrafu 221 ktore ho sa dopustila osoba vtedy a vtedy dat doklady z pošty potvrdenku o vyplateny zalohy zmluvu v zmluve je že do troch mesiacov ked sa neuskutočny obchod alebo že sa zmeni cena tak zaloha ide nazad to je všetko čo treba napisat alebo ešte niečo za odpovede vopred dakujem
Bach
25.05.12,09:09
alebo navrh na zrychlene konanie a ako dlho to bude trvat kym dačo urobia alebo pride nejaka pošta
globalpartner
25.05.12,09:29
alebo navrh na zrychlene konanie a ako dlho to bude trvat kym dačo urobia alebo pride nejaka pošta

Návrh na vydanie platobného rozkazu ak priložíš vyplnený platobný rozkaz
https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Platobne-rozkazy.aspx
je vybavovaný súdom do 30 dní podľa OSP takže zrýchlené konanie.
Vyhraté však nemusíš mať ak podá žalovaný odpor, platobný rozkaz sa ruší a je nariadené pojednávanie a tak konanie môže trvať aj niekoľko rokov.
riccado
25.05.12,13:31
Zdravim va s takže by to malo vyzerat ze podavam navrh na vydanie platobneho rozkazu .Pre podvod podla paragrafu 221 ktore ho sa dopustila osoba vtedy a vtedy dat doklady z pošty potvrdenku o vyplateny zalohy zmluvu v zmluve je že do troch mesiacov ked sa neuskutočny obchod alebo že sa zmeni cena tak zaloha ide nazad to je všetko čo treba napisat alebo ešte niečo za odpovede vopred dakujem

prosim uz prestante pliest dohromady trestne pravo s civilnym. neda sa zalovat pre "podvod"...

sprav si uz spominany platobny rozkaz, pravnu kvalifikaciu tam davat nemusis, lebo sa uz uplne domotas...
riccado
25.05.12,13:32
Návrh na vydanie platobného rozkazu ak priložíš vyplnený platobný rozkaz
https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Platobne-rozkazy.aspx
je vybavovaný súdom do 30 dní podľa OSP takže zrýchlené konanie.
Vyhraté však nemusíš mať ak podá žalovaný odpor, platobný rozkaz sa ruší a je nariadené pojednávanie a tak konanie môže trvať aj niekoľko rokov.

§ 172 ods. 8 OSP: Ak navrhovateľ predloží spolu s návrhom na začatie konania návrh platobného rozkazu na tlačive uverejnenom ministerstvom spravodlivosti na jeho webovom sídle a na vydanie platobného rozkazu sú splnené zákonom ustanovené podmienky a je zaplatený súdny poplatok, súd vydá platobný rozkaz najneskôr do desiatich pracovných dní od splnenia týchto podmienok.
buchač
25.05.12,15:42
prosim uz prestante pliest dohromady trestne pravo s civilnym. neda sa zalovat pre "podvod"...

sprav si uz spominany platobny rozkaz, pravnu kvalifikaciu tam davat nemusis, lebo sa uz uplne domotas...

...to potom znamená to

- že ani k žalobe nemôže dôjsť
- prokuratúra neprijme podanie
- vyšetrovateľ sa tým nebude zapodievať
- nebude predvolané obe strany a ani svedkovia k výpovedi
- k súdnemu konaniu nedôjde

...dobre chápem ?????

Ak hej , tak potom je to kua zamotané v tejto republike .....lebo ako som spomenul , jedna kauzu mám v konaní ...
Viď body hore , všetko tak prebiehalo ...
- žaloba na prokuratúru
- výpoveď u vyšetrovateľa
- súdne konania .......žiaľ , nie jedno ...

....takže teraz ako ??????
riccado
25.05.12,16:33
...to potom znamená to

- že ani k žalobe nemôže dôjsť
- prokuratúra neprijme podanie
- vyšetrovateľ sa tým nebude zapodievať
- nebude predvolané obe strany a ani svedkovia k výpovedi
- k súdnemu konaniu nedôjde

...dobre chápem ?????

Ak hej , tak potom je to kua zamotané v tejto republike .....lebo ako som spomenul , jedna kauzu mám v konaní ...
Viď body hore , všetko tak prebiehalo ...
- žaloba na prokuratúru
- výpoveď u vyšetrovateľa
- súdne konania .......žiaľ , nie jedno ...

....takže teraz ako ??????


ty si daval trestne oznamenie, navrh na vydanie platobneho rozkazu je konanie podla OSP (civilne konanie)...
Bach
25.05.12,17:38
tak by som vas poprosila o nejake razne kroky aby sme sa dostali k peniazom lebo podla toho tu je to tak že vyhrala ona a ani sme neboli na sude čiže ked je to tok jak je napisane vyššie klamat ludy sa oplaty lebo nie su paky teda paky su len sedet za nejaku larv... sa my neoplati vopred dakujem za odpovede
mattto
25.05.12,17:42
tak by som vas poprosila o nejake razne kroky aby sme sa dostali k peniazom lebo podla toho tu je to tak že vyhrala ona a ani sme neboli na sude čiže ked je to tok jak je napisane vyššie klamat ludy sa oplaty lebo nie su paky teda paky su len sedet za nejaku larv... sa my neoplati vopred dakujem za odpovede

prečítaj si môj príspevok č. 8, z čiastkových informácii a na nete nikto tvoj problém nevyrieši
globalpartner
26.05.12,09:02
tak áno 10 dní , vedel som , že je tam kratšia doba , ale nemal som čas pozriet paragrafové znenie.