Lubiška
24.05.12,12:46
Dobrý deň. Môj nebohý otec má akcie. Tieto sa však neprededili, ale má ponuku na ich odpredaj.
Dočítala som sa, že netreba otvárať dedičské konanie ale len v prípade, že ich ponúknem bezplatne FNM. Ako je to v tomto prípade, keď by som ich chcela predať? musím otvárať dedičské konanie?
marjankaj
24.05.12,10:48
A ako to chceš predať? Veď nič nevlastníš?
Alebo kúpnu zmluvu podpíše nebohý?
Lubiška
24.05.12,10:51
neviem sa dopracovať k tej dohode ministerstva s centrálnym depozitárom, kde sa o tejto veci píše. Je zaujímave, že pri bezplatnom prevode stačí právoplatné rozhodnutie o dedičstve, ale o predaji po nebohom sa nepíše nič.
Zmluvu by v tomto prípade podpísali dediči, ale či by ju CDCP akceptoval.
marjankaj
24.05.12,10:53
neviem sa dopracovať k tej dohode ministerstva s centrálnym depozitárom, kde sa o tejto veci píše. Je zaujímave, že pri bezplatnom prevode stačí právoplatné rozhodnutie o dedičstve, ale o predaji po nebohom sa nepíše nič.
Zmluvu by v tomto prípade podpísali dediči, ale či by ju CDCP akceptoval.
Veď nemáš ani to rozhodnutie o dedičstva. Písala si že sa to neprededilo.
Lubiška
24.05.12,10:58
pre bezplatný prevod akcií na FNM stačí rozhodnutie o dedičstve, z ktorého je zrejmé, kto sú zákonní dediči. pre bezplatný prevod akcii na FNM stačí to, že sa dediči dohodnú že ich darujú FNM a CDCP to zaregistruje.
ak toto platí pre bezplatný prevod, chcem vedieť, či to stačí aj pre predaj akcii, ktoré sa však nepredededili alebo je nutné si to predeniť v konaní.
JankaO
24.05.12,11:44
čo si predstavujete pod slovom neprededili?
Lubiška
24.05.12,11:47
že neboli zahrnuté v dedičskom konaní. nevedeli sme o nich, iba odvtedy, ako prišla faktúra na zaplatenie za účet v CDCP.
mareko
24.05.12,14:44
Keď neboli zahrnuté do dedičského konania, tak ste nič nezdedili a teda nie je čoho sa zbaviť (ani darovať a ani predať). Kde nič nie je...atď.
marjankaj
24.05.12,20:13
že neboli zahrnuté v dedičskom konaní. nevedeli sme o nich, iba odvtedy, ako prišla faktúra na zaplatenie za účet v CDCP.
No mohli by ustanoviť opatrovníka, ktorý by nebožtíka zastupoval.
Aspoň Sociálna poisťovňa to tak robí, keď sa jej vráti nedoručená zásielka "adresát neznámy":rolleyes:
zuzik278
31.05.12,15:31
ty to nemozes predsa predat