alexxandra
13.02.06,16:30
Dobry den,chcem sa opytat nasledovne:

Prisiel ku mne novy klient a zistila som,ze ma v nakladoch fakturu za nejake sluzby, odvolavka na zmluvu.Ked som si nechala prislusnu zmluvu predlozit,skoro som odpadla,pretoze sa jednalo o original direkt pracovnu zmluvu se vsim vsudy. Samozrejme odvody veskere zadne, nahlasit zamestnanca nic ... oni to totiz ani za pracovnu zmluvu nepovazovali. Problem je v tom,ze na zaklade takehoto vztahu fungoval uz v roku 2003 a 2004. Obe strany su podnikatelia,jeden to ma v nakladoch a druhy vo vynosoch. Cize zdanene to je a prijemcovi penazi to vstupilo aj do vymeriavacieho zakladu pre fondy. Idealne by bolo proste vymenit faktury a do textu dat,ze co sa vlastne fakturuje. lenze vec ma hacik, prijemca odmeny ma v zivnosti iba na maloobchodny predaj a nic ine.

Moja otazka znie,ci existuje nejaka ina zmluva,ktora by takuto katastrofu dokazala zakryt,napriklad mandatna zmluva,prikazna zmluva alebo nejaka ina. V skutocnosti sa jednalo o to,ze mu dotycny predaval ako predavac v obchode, co je samozrejme cista zavisla cinnost,ale teoreticky by mu mohol aj zhanat dodavatelov... napriklad. Za tie dva roky by to dokopy bola dost velka suma,i ked je odhodlany aj na dodatocne danove,ale keby sa to dalo nejako zachranit,bola by som hviezda ;-)
Prajem pekny den.