pasta83
24.05.12,17:50
dobrý deň, chcem poprosiť o radu, konečne mi prišiel po dlhých súdnych ťahaniciach rozsudok o zaplatení čiastky štyrom žalobkyňám, túto sumu aj s úrokmi z omeškania chcem zaplatiť, len teraz neviem ako mám postupovať.........príde mi ešte napríklad od súdu platobný rozkaz?alebo mám počkať a ozve sa mi napríklad právnik žalobkýň že mu mám sumu zaplatiť trebárs na nejaký účet? alebo nemám na nič čakať a proste celú sumu spolu s úrokmi mám rozdeliť na štyri diely a poštovými poukážkami ich trebárs vyplatiť každej tej žalobkyne, keďže má každá inú adresu bydliska? ináč v rozsudku nebol vôbec stanovený dátum do ktorého mám túto sumu zaplatiť....prosím poradte.....ďakujem.
mattto
24.05.12,16:01
ak si chcel plniť dobrovoľne, nemuseli byť "dlhé súdne ťahanice"

nie, platobný rozkaz zo súdu nepríde, vo výroku rozhodnutia musí byť lehota na plnenie (zvyčajne "...do 3 dní od právoplatnosti rozsudku...") rovnako je uvedené, či sa platí na účet, alebo k rukám - to isté platí aj o trovách konania. Právny zástupca ťa nebude kontaktovať (to až keď nestihneš zaplatiť v lehote)

Musíš mať uvedené, či navrhovatelia sú solidárni veritelia alebo nie, teda či môžeš plniť celý záväzok jednému z nich a tým zaniká záväzok voči všetkým, alebo sa jedná o pomerné plnenia
pasta83
24.05.12,17:36
hmm.....tak si mi moc nepomohol...........v rozsudku na zaciatku je napisane že okresny sud...atď. rozhodol, že žalovany je povinny zaplatiť žalobkynam sumu.......spolu s urokom omeškania od datumu.......až do zaplatenia, potom je tam, že návrh vo zvysku sa zamieta a žiadny s účastníkov konania nemá nárok na nahradu trov konania.......a o riadok nižšie je oddovodnenie kde je asi na 3 strany vypisany v skratke priebeh celoho sudneho procesu no a na koniec nejake zakony atd. a to je vsetko, takze mi nic asi neostava len ukazat to nejakemu pravnikovi nech mi poradi..........a ohladne k tvojej poznamke: ak si chcel plniť dobrovoľne, nemuseli byť "dlhé súdne ťahanice" ja som chcel zaplatit co im patri, len im to nestacilo, chceli viac, ale aj tak sud rozhodol v môj prospech takže tolko k tejto veci........
draik
24.05.12,17:54
Ak nie je uvedená lehota, je potrebné plniť do troch dní od právoplatnosti rozsudku.