poslednymohykan
24.05.12,22:38
uz dlhsie rozmyslam co a ako, ze by som aj utiekol za hranice,ale v eu to vraj nie je terza ruzove. posledne co moze byt je fico u moci,ide zvysovat dane firmam a podobne.co cakat? odliv firiem este vecsie prepustanie? A tak silno rozmyslam ze by som skusil ist makat mimo eu,napr usa alebo australia. lenze tam su za potreby pracovne viza.ako ich najjednoduchsie dostat? je dobre sa ist popytat na ambasadu alebo si tam najprv najst pracu a s tymto argumentom ist na ambasadu? Je tu niekto kto kto si presiel tymto? Poznam z netu osobu ktora sa jedneho dna vybrala za hranice,viza dostala lebo tam mala zabezpecenu pracu,vraj kamarati. Je to naozaj take jedoduche?
jahoszmsk
24.05.12,20:43
mattto
24.05.12,20:43
ani v USA, Austrálii... to nie je ružové, tvrdo makať sa musí všade, odhliadnuc od všetkých negatív, ktoré cudzie prostredie, kultúra, jazyk prináša.

Záleží od tvojej profesie, pokiaľ nie si ničím výnimočný a tým pádom zaujímavý pre krajinu, ťažko dostaneš pracovné víza
danushka
24.05.12,20:58
http://www.google.at/url?sa=t&rct=j&q=slov%C3%A1ci%20v%20kanade&source=web&cd=1&ved=0CF0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.katalog.exil.sk%2F%3Fcat%3D85&ei=qaC-T56tLo30-gavmJmTCg&usg=AFQjCNHyELfD3P4lMNaSg8MK269IWbcLcw

Keby som zvažovala odchod za veľkú mláku, vyvíjala by som aktivity k Austrálii, alebo Kanade.
Jednak preto, že USA je niečo iné, ako tieto krajiny a najmä kvôli zdravotnému systému.
Keď som bola v Kanade a v komunite Slovákov som sa pýtala, prečo volili Kanadu, rozhodovalo najmä zdravotné poistenie.
Som v kontakte s priateľmi v Kanade a Austrálii a oni len krútia hlavami, čo sa v Európe deje. Niežeby necítili ťažšie časy,
ale o takomto dosahu krízy, ako je u nás, nemôže byť ani reči.
jahoszmsk
24.05.12,20:59
mimotemyaj tak si myslím že zadávateľ nemá ani šajnu o tom čo vlastne chce, nakoľko seriózny záujemca o vycestovanie by si otázky a postup vybavovania víza a pracovného povolenia vyhľadal na nete aj sám. kamarát niečo povedal a jemu zažiarili oči že už len na neho v USA čakajú a hneď zbohatne...
poslednymohykan
08.07.12,20:41
ani v USA, Austrálii... to nie je ružové, tvrdo makať sa musí všade, odhliadnuc od všetkých negatív, ktoré cudzie prostredie, kultúra, jazyk prináša.

Záleží od tvojej profesie, pokiaľ nie si ničím výnimočný a tým pádom zaujímavý pre krajinu, ťažko dostaneš pracovné víza
nie som nicim vynimocny.ziaden itckar alebo spevak.nic.chcel by som vidiet iny svet,zazit inu kulturu.viem o moznostiach studia a prace na pol uvazok ale treba mat na ucte 10 000 eura.
poslednymohykan
08.07.12,20:44
mimotemyaj tak si myslím že zadávateľ nemá ani šajnu o tom čo vlastne chce, nakoľko seriózny záujemca o vycestovanie by si otázky a postup vybavovania víza a pracovného povolenia vyhľadal na nete aj sám. kamarát niečo povedal a jemu zažiarili oči že už len na neho v USA čakajú a hneď zbohatne...
co dristas ty bolsevik pripeceny.urcite nerozmyslam o zbohatnuti ale chcel by som vidiet iny svet a naucit sa jazyk.a urcite nie som ten typ ze tuzim zbohatnut len tym ze pridem do cudzej zeme.viem si predstavit robotu ze by som umyval auta,umyvam okna.na nete sa to da najst vecsinou presmeruje na rozne agentury o ktorych je to take vselijake
poslednymohykan
08.07.12,20:44
chcel som tu viac menej pocut radu kto sa tam dostal,nieco kde by sa dalo nieco dozvediet a mozno sa aj pohnut,uz nie je rok 2004-2007 ze nebol problem vo svete taky aky je.
PANTO
27.12.12,23:26
Ahoj, momentálne tiež hľadám prácu niekde v zahraničí (cca. tak ako ty si hladal)... Chcem sa ťa spýtať ako si dopadol... Podarilo si ti nájsť nejakú korektnú prácu v Austrálií alebo v USA??? vďaka za odpoveď :)