miška06
25.05.12,08:31
ahojte, mala som daň. kontrolu a vyhodili mi dve dodávateľské faktúry, bolo to za mesiac január a uplatniť si môžem tieto dve faktúry za máj, keď mi ich pošlú opravené, ako to mám v účtovníctve zaúčtovať, keďže už boli aj v januári uhradené. Ďakujem.
Jana Acsová
25.05.12,06:39
Síce úplne nerozumiem, ale ak je problém iba s DPH, nemusíte dokonca účtovať nič. Zmeniť iba záznamy pre účely DPH. Otázka je potom na softvér, ako si s tým poradí. Pýtate sa na účtovanie. Ak je problém iba DPH, netýka sa to účtovníctva. Môže sa účtovať napríklad len o dani. Prístupov je viac.
miška06
25.05.12,06:47
Ako to mám zaúčtovať len o dani?
Jana Acsová
25.05.12,06:54
Ako to mám zaúčtovať len o dani?
343/343? napríklad ... ale to je skutočne softvérová záležitosť. Skúste si otázku zadať do programov ... podľa toho, ktorý používate. Tu by to bola nekonečná story. Jedná sa o to, že účtovne to môžete mať dobre už po prvom zaúčtovaní (január). Potrebujete riešiť len dopad daňovej kontroly, ktorý nič nemení na nákladoch, dani ... iba obdobie odpočítania.
miška06
27.05.12,17:32
Takže mám opraviť aj daňové priznanie za mesiac január?
KEJKA
27.05.12,21:51
DP DPH za január kontrolovali, vyhodili dve faktúry. Výsledkom bude -bol platobný výmer, nedoplatok na DPH.
Takže opravuješ len DP DPH za máj, tam si tú DPH z dokladov uplatníš formou dodatočného.
Síce nechápem súvislosti január vs máj, ale také bolo zadanie.