poprosimradu
25.05.12,10:56
Dobry den poradaci.rada by som sa vas chcela opytat na jednu vec minuly rok som ukoncila pp dohodou.po pol roku prislo trestne oznamenie od mojho byvaleho zamestnavatela ze som sposobila spreneveru.v dohode o hmotnej zodpovednosti mam ale uvedene ze skoncila jej plstnost rozviazanim pp a v praci som podpisala aj inventuru mne zverenych prostriedkou ale bohuzial nemam kopiu a pochybujem ze ju zamestnavatel prizna.mozte mi prosim poradit ake mam moznosti a ci vobec ma pravo po takej dobe podat na mna to?dakujem vam za odpoved
Chobot
25.05.12,09:33
Dobry den poradaci.rada by som sa vas chcela opytat na jednu vec minuly rok som ukoncila pp dohodou.po pol roku prislo trestne oznamenie od mojho byvaleho zamestnavatela ze som sposobila spreneveru.v dohode o hmotnej zodpovednosti mam ale uvedene ze skoncila jej plstnost rozviazanim pp a v praci som podpisala aj inventuru mne zverenych prostriedkou ale bohuzial nemam kopiu a pochybujem ze ju zamestnavatel prizna.mozte mi prosim poradit ake mam moznosti a ci vobec ma pravo po takej dobe podat na mna to?dakujem vam za odpoved

Každý má právo podať trestné oznámenie. Zároveň má ale dokazovaciu povinnosť, t.j. svoje tvrdenie, že došlo k sprenevere bude musieť dokázať on. Samotné tvrdenie nestačí. A prečo nemáš kópiu inventúry? A to len pol roka po skončení PP? Ty si neodkladáš dôležité dokumenty?
Stanislav 1975
25.05.12,09:54
Akože zadávatelka si troška pletie pojmy- totiž sprenevera nemá nič spoločné s hmotnou zodpovednosťou- to sú rozdielne veci- sprenevera može nastať aj bez podpísania hmotnej zodpovednosti...
poprosimradu
25.05.12,13:15
Kopiu mi nadriadeny nedal a ja som na nej netrvala lebo som nic taketo neocakavala
poprosimradu
25.05.12,13:18
Tomu vsetkemu rozumiem ze sprenevera je nieco ine ako dohoda.ale v dohode o hz mam uvedene ze po skonceni pp zanika jej platnost a po innventarizacii uz nemusim ziaden schodok riesit tak tomuto nechapem