Karpatka
25.05.12,12:46
Dobrý deň, prosím o radu.
Pracujem na polovičný úväzok, mám pracovnú zmluvu (podľa par.43 zákonníka práce) na dobu neurčitú. Môj pracovný čas je 20hodín týždenne. Pracujem aj cez víkendy aj vo sviatky.

Patrí mi nejaký príplatok za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok?
Zamestnávateľ tvrdí, že nemám nárok na príplatky, nakoľko sme nepretržitá prevádzka.
Ďakujem.
veronikasad
25.05.12,10:49
Cez víkend pracuješ a v priebehu týždňa máš volno ?
Karpatka
25.05.12,10:51
áno, pracujem každý druhý deň
veronikasad
25.05.12,10:53
áno, pracujem každý druhý deň
pokial tvoja smena pripadne v rámci rozvrhu na víkend, nemáš nárok na žiadny príplatok. Je to tvoj riadny pracovný deň.
Karpatka
25.05.12,10:56
škoda :) . Ďakujem za rady, a príjemný víkend
Llívia
25.05.12,11:24
Dobrý deň, prosím o radu.
Pracujem na polovičný úväzok, mám pracovnú zmluvu (podľa par.43 zákonníka práce) na dobu neurčitú. Môj pracovný čas je 20hodín týždenne. Pracujem aj cez víkendy aj vo sviatky.

Patrí mi nejaký príplatok za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok?
Zamestnávateľ tvrdí, že nemám nárok na príplatky, nakoľko sme nepretržitá prevádzka.
Ďakujem.
Príplatok za prácu v sobotu (alebo v nedeľu) Zákonník práce nepozná.
Enyma
11.06.12,15:09
Ale za sviatok by mal byť príplatok podľa ZP minimálne 50 % priemernej hodinovej mzdy, nie ?

enyma
Tweety
11.06.12,15:11
Ale za sviatok by mal byť príplatok podľa ZP minimálne 50 % priemernej hodinovej mzdy, nie ?

enyma
Za prácu vo sviatok áno.
Darina1234
29.10.12,17:48
Prosim o radu, pracujem ako predavacka , pracujem 7,5 hod denne a kedze predajna je otvorena aj v sobotu, pracujem aj v sobotu. prosim o radu ako by som mala ma tuto pracu v sobotu - nadcas- 4 hodiny zaplatenu.
ivka70
29.10.12,17:55
Prosim o radu, pracujem ako predavacka , pracujem 7,5 hod denne a kedze predajna je otvorena aj v sobotu, pracujem aj v sobotu. prosim o radu ako by som mala ma tuto pracu v sobotu - nadcas- 4 hodiny zaplatenu.

Ako pracu nadcas, teda s nadcasovym priplatkom, ak ide o pracu nad ramec tyzdenneho prac. casu.
(prestavka 1/2 hod. denne sa do prac. casu nepocita)
Darina1234
29.10.12,17:58
Dakujem, este sa spytam, ci nahodou nemam narok aj na priplatok za sobotu.
Tweety
29.10.12,18:00
Dakujem, este sa spytam, ci nahodou nemam narok aj na priplatok za sobotu.
Nie, nemáš.
Darina1234
30.10.12,18:27
Prosim ešte o radu, kolegyna pracuje na skrateny pracovny uvazok 20 hod týždenne takto - Pon 4 hod. Uto 4 hod, Str volno, Štvr 4 hod, Pia 4 hod a taktiež v Sob 4 hod.Nemala by mať pracu v sobotu nejako zaplatenu, aspon priplatok ?
ivka70
30.10.12,19:02
Prosim ešte o radu, kolegyna pracuje na skrateny pracovny uvazok 20 hod týždenne takto - Pon 4 hod. Uto 4 hod, Str volno, Štvr 4 hod, Pia 4 hod a taktiež v Sob 4 hod.Nemala by mať pracu v sobotu nejako zaplatenu, aspon priplatok ?

Nie, kedze v stredu nepracuje, je praca v sobotu jej standardnym pracovnym casom.
Cize ma zanu riadnu mzdu.
Priplatok za soboty Zakonnik prace nepozna.
Mohla by ho mat firma dohodnuty napr. v kolektivnej zmluve.
Ak nema, narok nevznika.
Lilien 15
19.02.13,12:17
Dobrý deň,sme nepretržitá prevádzka a chcela by som sa spýtať ked pracovníčka pracuje cez víkend, na nočnej a pripadne to na sviatok na aký príplatok má nárok? Na všetky alebo len sviatok a nočná?
ďakujem
ivka70
19.02.13,12:22
Dobrý deň,sme nepretržitá prevádzka a chcela by som sa spýtať ked pracovníčka pracuje cez víkend, na nočnej a pripadne to na sviatok na aký príplatok má nárok? Na všetky alebo len sviatok a nočná?
ďakujem

Priplatok za vikend Zakonnik prace nepozna, len priplatok za nocnu, sviatok na nadcas.
Praca v riadne naplanovanej zmene cez vikend, sviatok v noci je s priplatkom za nocnu + sviatok.
Lilien 15
19.02.13,12:38
Priplatok za vikend Zakonnik prace nepozna, len priplatok za nocnu, sviatok na nadcas.
Praca v riadne naplanovanej zmene cez vikend, sviatok v noci je s priplatkom za nocnu + sviatok.

ďakujem tak aj robím.....
volala mi mzdárka z podobného zariadenia,ako to robíme my,lebo že ved majú na to nárok...
tiež som našla že ZP nedefinuje príplatky za víkend.len jej to nestačilo.... a ja som si nebola potom istá :)
ivka70
19.02.13,12:42
ďakujem tak aj robím.....
volala mi mzdárka z podobného zariadenia,ako to robíme my,lebo že ved majú na to nárok...
tiež som našla že ZP nedefinuje príplatky za víkend.len jej to nestačilo.... a ja som si nebola potom istá :)

Mozno maju priplatok za sobotu a nedelu definovany v internom predpise, v takom pripade sa aj tento priplatok pripocitava.
Podla ZP ale narok nan nie je.
Lilien 15
19.02.13,13:01
my nemáme v int.predpise a myslím,že ani oni...
ďakujem