vranska
13.02.06,18:29
Ak by sa niekto nasiel, kto uctuje exekutora v JU, rada by som sa s nim o niecom poradila, ale to snad neuctuje nikto, hmmmmmmmm, co uz.:mee:
renča1
14.02.06,04:26
ty si zadáš otázku a už si aj na ňu odpovieš, napíš v čom máš problém a spoločne ti poradíme.
vranska
14.02.06,17:37
ahoj, no to som rada, ze sa niekto ozval, mam toho dost. Ex.vystavuje 4 druhy faktur, preddavkove, tie plati opravneny, cize ten, kto si ex.objedna, potom sa vystavuje dan.doklad na prijatu uhradu=VPF, 3 su faktury-ciastkove uhrady (su to samostatne plnenia)-tieto platia povinni, cize ti, na ktorych bola EX vydana (je im to po ciastkach strhavane z platov...podla toho, aki su majetni) a nakoniec vyuctovacie faktury.
Problem je vsak v tom, ze vzhladom na velke mnozstvo udajov, je mi to v JU velmi neprehladne a preto prosim o pomoc.
VPF uctujem 2 krokmi: 1. v ID len o DPH a 2. v banke ako Prijem Ovpl.ZD=POZD,ale len vo vyske bez DPH ( isla som podla navodu programu Alfa), ked v priebehu roku dojde k dodaniu sluzby, douctujem rozdiel do POZD, alebo ho oductujem, ak je zostatok mensi. Na konci roka vyhodim vsetky nedodane VPF z POZD.
Ide vsak o to, ze vela krat preddavky musim vratit, lebo exekuciu zaplati aj povinny, cize ten, na koho bola exekucia vydana. Teda ako sa uctuju preplatky v JU, danovo alebo nedanovo? Podla mna nedanovo, ale zase v uctovnictve mi je to lepsie uctovat danovo, vid priklad.
A teraz ako najlepsie je to zachytit v JU?
DAM konkretny pr. :
VPF vystavena na zakl.vyplatenej PF v r. 2005
je vo vyske 500 95 = 595 - uctujem v ID len o 95=DPH, v banke zauctujem ako POZD vo vyske 500
Konecne vyuctovanie je:
EX 1400 266 1666
VPF -500 -95 -595
__________________________
Spolu 900 171 1071 = fakturovana suma

Povinny uhradil celych 1666
Teda som povinna vratit preddavok opravnemu vo vyske 595.

A teraz 900 mam v POZD, teda spolu s preddavkom mam v POZD 1400, tak ako potrebujem, ALE povinny mi uhradi 1666, a pohladavku mam len 1071, mam to zauctovat cele ako POZD (no teda len zaklad bez DPH=1400), budem mat preplatok -500 a vratenie preplatku opravnenemu zauctujem ako POZD -500 (cize uhradim si preplatenu pohladavku z knihy pohladavok) alebo
uhradu od povinneho zauctujem ako 900 POZD, 500 ako P.neovpl.ZD bez akejkolvek dalsej evidencie a vratku zauctujem ako VNZD? Co je lepsie? Ako by ste postupovali?
Dakujem, ked vyriesime toto, pojdeme na dalsie :-))))))