lipanek
25.05.12,15:23
Zaujimalo by ma ako je potrebne evidovat uctovne podklady v jednoduchom uctovnictve pre zivnostnika.

1. Staci len prijata faktura, alebo je potrebne prilozit aj potvrdenie o zaplateni?

2. Aky datum pri fakture sa dava do uctvnictva? Datum vystavenia Fa, datum splatnosti alebo datum jej realneho zaplatenia?

Dakujem.
marjankaj
25.05.12,13:30
Zaujimalo by ma ako je potrebne evidovat uctovne podklady v jednoduchom uctovnictve pre zivnostnika.

1. Staci len prijata faktura, alebo je potrebne prilozit aj potvrdenie o zaplateni?

2. Aky datum pri fakture sa dava do uctvnictva? Datum vystavenia Fa, datum splatnosti alebo datum jej realneho zaplatenia?

Dakujem.
1. Ak nebudeš mať doklad o zaplatení, tak potom aké výdavky by si chcel uplatniť?:eek:
2. Dávajú sa všetky dátumy. :cool:

3. Nájdi si účtovníčku.
Ekonomka-SR
28.05.12,18:32
Ahoj,
1. doklad o zaplatení musíš mať.............jednoduché účtovníctvo je proste o príjmoch a výdavkoch a ich preukázaní. "Čo zarobíš v danom roku", to potom dáš do DP do príjmoch. Výdavky musia súvisieť s príjmami a podnikaním.
2. všetky dátumy je potrebné sledovať


Zaujimalo by ma ako je potrebne evidovat uctovne podklady v jednoduchom uctovnictve pre zivnostnika.

1. Staci len prijata faktura, alebo je potrebne prilozit aj potvrdenie o zaplateni?

2. Aky datum pri fakture sa dava do uctvnictva? Datum vystavenia Fa, datum splatnosti alebo datum jej realneho zaplatenia?

Dakujem.
seko375
27.08.12,07:20
Dobrý deň,podnikám v oblasti plynu.Kúpim-predám.Ak si ale kúpim napr.plynový kotol pre seba na faktúru na firmu ,kvoli zľave,musím fakturu evidovať v učtovníctve ak ho ďalej nepredám ?
Tweety
27.08.12,07:22
Dobrý deň,podnikám v oblasti plynu.Kúpim-predám.Ak si ale kúpim napr.plynový kotol pre seba na faktúru na firmu ,kvoli zľave,musím fakturu evidovať v učtovníctve ak ho ďalej nepredám ?
Pre seba do firmy, alebo pre seba súkromne? Ak súkromne, faktúru zaeviduješ ale bude to VNZD.
seko375
27.08.12,07:32
OK takže ju musím evidovať.Ak by ten kotol isiel pre známeho a nechcem na ňom zarobiť ? Ide o to ,že aj keď ho kúpim v hotovosti ,tak vystavia FA+doklad z erp na moju firmu.
Tweety
27.08.12,07:36
Ak si ho kúpil ako tovar, vystavíš aj faktúru za predaj.
seko375
27.08.12,08:21
Čo sa stane keď FA nezaevidujem a zaplatím v hotovosti a nie cez účet ? Platí niečo také,že od určitého obratu od jedného odberateľa je ten povinný nahlásiť to niekomu ? DÚ alebo komu ?
megyzah
20.02.13,14:40
Prosím o radu - asi triviálna vec, ale ja som to robila vždy tak, že ak podnikateľ nakúpil tovar v hotovosti, hoci aj bola k tomu priložená faktúry, túto faktúru som nezadávala do evidencie záväzkov - ak vystavenie faktúry a úhrada boli v jeden deŇ. Do evidencie záväzkov som zadavala len faktúry ktoré sa hradili bezhotovostne, prípadne boli uhradené aj v hotovosti ale neskôr. Teraz ma kamoška upozornila, že do evidencie záväzkov mám zadať všetky faktúry, aj tie ktoré sú v ten istý deň hradené v hotovosti. U toho podnikateľa je to teda pekná kopa faktúr. Prosím je to skutočne tak? Ďakujem.
Hakika
20.02.13,15:23
ano, je to tak.