tibor1000
25.05.12,19:52
Dobrý večer prajem,chcel by som vás poprosiť o pomoc:
ideme zamestnať brigádnika-barmana, pravdepodobne na Dohodu o pracovnej činnosti,ak to bude správne.
Týždenný prac.čas máme stanovený na 40 hod,týzdenne,ale momentálne nemáma pracovníka ktorý má takýto úväzok,naši 2 zamestnanci majú priemerný 37,5 hod týzden,1 kratší,druhý dlhší týzden.
Tento nový brigádnik na Dohodu o pracovnej činnosti-moze byt na polovicu týzdenného času - teda stanoveného 40 hodinového?
teda mu do dohody napíšeme max 20 hod týzdenne?
rozumieme tomu správne?

vopred dakujem moc
katka50
25.05.12,17:57
Dobrý večer prajem,chcel by som vás poprosiť o pomoc:
ideme zamestnať brigádnika-barmana, pravdepodobne na Dohodu o pracovnej činnosti,ak to bude správne.
Týždenný prac.čas máme stanovený na 40 hod,týzdenne,ale momentálne nemáma pracovníka ktorý má takýto úväzok,naši 2 zamestnanci majú priemerný 37,5 hod týzden,1 kratší,druhý dlhší týzden.
Tento nový brigádnik na Dohodu o pracovnej činnosti-moze byt na polovicu týzdenného času - teda stanoveného 40 hodinového?
teda mu do dohody napíšeme max 20 hod týzdenne?
rozumieme tomu správne?

vopred dakujem moc

Najviac 10 hodín týždenne.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
ivka70
25.05.12,17:59
Jedine ak by to bol student, tem moze pracovat 20 hodin tyzdenne :) na DoBPS.
tibor1000
25.05.12,18:01
ďakujem vám moc,takze ani neplatí údaj ze maximálne 12 mesiacov moze pracovat na tuto dohodu,vsakze? ak je uzatvorena na dobu neurcitu,tak moze pracovat az do ukoncenia dohody napr. dohodou..
?
anna81
29.05.12,08:12
Prosím Vás, ja mám otázku ohľadom ukončenia Dohody o pracovnej činnosti.
Dohoda bola uzavretá dňa 13.3.2012 do 31.12.2012, ale zamestnanec ju chce ukončiť k 31.5.2012 nakoľko si našiel trvalé pracovné miesto. Organizácia mu v odchode nebráni.

Len si nie som istá, či je potrebné vypísať dohodu o ukončení dohody o pracovnej činnosti k 31.5.2012?
Tweety
29.05.12,08:16
Prosím Vás, ja mám otázku ohľadom ukončenia Dohody o pracovnej činnosti.
Dohoda bola uzavretá dňa 13.3.2012 do 31.12.2012, ale zamestnanec ju chce ukončiť k 31.5.2012 nakoľko si našiel trvalé pracovné miesto. Organizácia mu v odchode nebráni.

Len si nie som istá, či je potrebné vypísať dohodu o ukončení dohody o pracovnej činnosti k 31.5.2012?
§228a
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
druzstvo81
31.05.12,05:30
môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
(dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)
Tweety
31.05.12,06:12
môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
(dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)
ÁNo.
veronikasad
31.05.12,06:29
môže byť na dohode o pracovnej činnosti uvedená mesačná odmena?
(dochádzka sa bude rozpisovať na 10 hod týždenne.)
Môže byť stanovená mesačná odmena. Evidujú sa skutočne odpracované hodiny, dochádza sa nemôže "rozpisovať"