jarka13
13.02.06,20:16
Dobry den,
mohol by mi niekto poradit a potvrdit moje rozhodnutie o dodatocnom priznani DPH? Oprava sa tyka odoslanej faktury. Moja otazka je, ze ci staci opravit iba tuto jednu fakturu alebo je potrebne opravit vsetky faktury z mesiaca, do ktoreho tato faktura patri? Ak staci opravit iba tu jednu fakturu, tak potom by som tuto opravu mala zapisat do riadkov 1 - Zdanitelne obchody a vysledok dane opisat do riadku 35 - Dodatocneho danoveho priznania...?
Vopred dakujem za vasu ochotu...
Paula
13.02.06,19:26
Dobry den,
mohol by mi niekto poradit a potvrdit moje rozhodnutie o dodatocnom priznani DPH? Oprava sa tyka odoslanej faktury. Moja otazka je, ze ci staci opravit iba tuto jednu fakturu alebo je potrebne opravit vsetky faktury z mesiaca, do ktoreho tato faktura patri? Ak staci opravit iba tu jednu fakturu, tak potom by som tuto opravu mala zapisat do riadkov 1 - Zdanitelne obchody a vysledok dane opisat do riadku 35 - Dodatocneho danoveho priznania...?
Vopred dakujem za vasu ochotu...
Dodatočné priznanie vypíšeš celé správne a do r.35 napíšeš rozdiel oproti riadnemu DP.
ALBO
13.02.06,20:42
Dobry den,
mohol by mi niekto poradit a potvrdit moje rozhodnutie o dodatocnom priznani DPH? Oprava sa tyka odoslanej faktury. Moja otazka je, ze ci staci opravit iba tuto jednu fakturu alebo je potrebne opravit vsetky faktury z mesiaca, do ktoreho tato faktura patri? Ak staci opravit iba tu jednu fakturu, tak potom by som tuto opravu mala zapisat do riadkov 1 - Zdanitelne obchody a vysledok dane opisat do riadku 35 - Dodatocneho danoveho priznania...?
Vopred dakujem za vasu ochotu...
napíšte o akú opravu ide, ak podľa § 25 potom je to na r. 23 a 24 DP( ale asi riadneho) ak ste sa napr. pomýlili potom by to asi malo ísť na r. 1,3,2.DDP
Nerozumiem ani tomu, "či stačí opraviť jednu Fa alebo všetky"Píšete totiž, že oprava sa týka len jednej Fa.
To dodatočné priznanie ale bude obsahovať na svojich riadkoch hodnoty pôvodného prinania + navýšené o opravy na príslušných riadkoch a navyše údaj na r. 35 čo bude tá hodnota tej opravy.Možno sem smetovala vaša otázka.
alex2
09.08.07,10:44
Dobry den
Chcem sa opytat za 1 stvrtrok 2007 som zaplatila o 424 sk viac na DPH, teraz robim opravne danove priznanie a do riadku 35 vpisujem tychto 424 sk prosim Vas s akym znamienkom....plus alebo minus...v podstate by mi ich mali vratit, ale z toho textu tomu nerozumiem...dakujem a este otazka mozem dostat pokutu?
KEJKA
09.08.07,10:49
zaplatila viac? Bolo DP vypísané nesprávne a preto bolo zaplatené viac?
Potom správne DP bude DODATOČNÉ !! a daňová povinnosť bude nižšia o 424 Sk. Do riadku 35-rozdiel bude mínus424 Sk, teda žiadate, aby DU vrátil.

Nie, pokutu v takom prípade nedostaneš.
alex2
09.08.07,12:14
dakujem...ano bolo zaplatene viac ale na zaklade toho, ze som musela robit rucne dan. priznanie lebo som nemala na to program a bolo to narychlo a ja som zle ratala....myslela som, ze je to opravne priznanie, preco nie?..a ano v podstate by nam to mal danovy urad vratit.dik
ZuzanaP
09.08.07,12:23
Opravné daňové priznanie sa podáva do dátumu na "riadne" odovzdanie DP, teda napr. dáš DP 23., zistíš chybu a ešte do 25. dáš opravné DP. Po tomto dátume je už DP podávané ako dodatočné.
bella2828
15.02.16,22:24
na základe čoho Vám to daňový úrad vráti? nanešťastie riešim takúto situáciu a neviem čo s ňou