Ninna
13.02.06,19:49
Prešiel rok a mňa by zaujímali skúsenosti s ukladaním daňových dokladov v JÚ.Ako sa to páči daňovej kontrole.Ako nato aby to bolo tip top.:confused: :confused:
ZuzanaA
14.02.06,07:11
pozri napr. tu http://www.porada.sk/showthread.php?t=5115&highlight=ukladanie

dokonca tento link má presne ten istý nazov ako tvoja nová téma..
Ninna
14.02.06,08:36
áno celý som ho prečitala a preto ma zaujímajú skúsenosti po roku ako triediť doklady napr.z daň kontrol
DanielaSL
14.02.06,11:23
Mňa by zaujímalo, keď dostanete od podnikateľov vypočítané cestovné náhrady , knihy jázd , zúčtovania PHM ...tak to po nich aj kontrolujete , že či to majú správne urobené , alebo len bez kontroly zaúčtujete?
Paula
14.02.06,11:32
Mňa by zaujímalo, keď dostanete od podnikateľov vypočítané cestovné náhrady , knihy jázd , zúčtovania PHM ...tak to po nich aj kontrolujete , že či to majú správne urobené , alebo len bez kontroly zaúčtujete?

V rámci dobrých vzťahov a môjmu aj ich dobrému pocitu zo správnosti výsleku DP skontrolujem.
Johanka
14.02.06,13:10
Mňa by zaujímalo, keď dostanete od podnikateľov vypočítané cestovné náhrady , knihy jázd , zúčtovania PHM ...tak to po nich aj kontrolujete , že či to majú správne urobené , alebo len bez kontroly zaúčtujete?
V rámci dobrých vzťahov kontrolujem, ale - keď naznačím,že tam nie je niečo v poriadku, to je kopec srandy. Minulý týždeň sa aj jeden urazil, zbalil si všetky doklady a išiel hľadať účtovníčku, ktorá tomu rozumie. Skôr si myslím, že nájde takú, ktorá mu to bez mihnutia oka zaúčtuje. Lenže potom pri kontrole zvalí celú vinu na ňu. Tak si vyber ...:confused: .
Melnick
14.02.06,14:25
Prešiel rok a mňa by zaujímali skúsenosti s ukladaním daňových dokladov v JÚ.Ako sa to páči daňovej kontrole.Ako nato aby to bolo tip top.:confused: :confused:


Účtovné doklady v JÚ: a/Pokladničné
b/Bank. výpisy
c/interné doklady

môžeš ich ukladať :
1/Chronologicky
2/Systematicky

Záleží od počtu dokladov ,ak ich je veľa lepší je variant č.2

Priamo neexistuje žiadny právny predpis ,ale podnikateľ by sa
mal riadiť zásadou preukaznosti a úplnosti.:)