Terezia13
27.05.12,08:12
Ahojte, len chcem pripomenúť. Prosím všetkých rodičov, nedávajte za vysvedčenie svojmu dieťaťu zvieratko. Útulky sú ešte plné "darčekov" z Vianoc a predchádzajúcich vysvedčení. Prosím, vymyslite si iný darček. Zvieratko nie je darček. ĎAKUJEM!!!
KEJKA
27.05.12,07:04
nie som za to, aby sa deťom dávali akékoľvek darčeky za vysvedčenie. Jasne že toto napadnete, nechcem to rozvádzať.
Dieťa má samozrejme pocítiť, že máte radosť z jeho úspechov a bolo by fajn to osláviť - ísť kvôli nemu niekam, kde by sa mu páčilo, tešiť sa s ním, nech vie, že máte nanho čas a že sa s ním tešíte, že si ho ceníte, jeho snahu............ vybaviť vysvedčenie pochvalou pár slovami, dať mu par eur a dovidenia........to nie je podľa mňa správne. Nech je to vynímočný deň, ktorý si dieťa bude pamatať. Darček -to by skôr malo byť niečo na pamiatku, najmä ak jeho výsledky boli niečím vynímočné.
danushka
27.05.12,07:17
Môj syn veľa čítal. Za každé, aj polročné vysvedčenie dostal encyklopédiu. Keď sa dnes pozriem do knižnice, tie knihy sú obchytané, tisíckrát prelistované. Trvalo to celú základnú školu, potom prestal čítať. Bola som šťastná, že ho to baví. Dcéra vzťah ku knihám dlho nemala.
Vždy som na titulnú stranu napísala krásne venovanie s pochvalou a jemne som naznačila, kde treba pridať a nemuselo to byť o učení, ale aj o vzťahoch a správaní.
Škoda, že sa vytrácajú knihy z našich životov a najmä zo životov detí.
misoft
27.05.12,08:02
Som proti "darčekom" za vysvedčenie - tým sa evokuje v decku to, že sa bude hnať za dobrými známkami, lebo za to niečo dostane.
Toto je zlý prístup. Veď decko sa učí PRE SEBA (nie pre rodičov) a známky sú vyjadrením jeho snahy získavať informácie a vzdelávať sa.
Ako ocenenie jeho pokrokov a snahy je možné dať malú "odmenu" na povzbudenie (nie darček za známky).

BTW: v minulosti nám rodičia nedávali darčeky za vysvedčenie, skôr pochválili, nejakú sladkosť dali, prípadne sa šlo na rodinný výlet.
noki123
31.05.12,05:28
Pracujem v utulku a mas pravdu, je to sice pekny darcek ale vacsinou skonci bud na ulici alebo v utulku
Terezia13
31.05.12,09:48
:) jeeeeeeeee a v ktorom útulku???? ak to nie je tajomnstvo
karol.za
31.05.12,18:28
my darček našej dcére za vysvedčenie nemusíme dávať,dcéra nám povedala
ako na to prišla ????? začala chodiť na bilingválne gymnázium,prvý rok pohodička,druhý rok sa musela učiť pre učiteľku:žiadala aby odpovede boli presné ako si ona priala,nie odpovedať inak ,alebo to vysvetliť vlastnými slovami,kedže sa odpovede známkovali tak to nebolo až také ružové
riešenie:zmena bilingválneho gymnázia
dcérina skúsenosť z tohto gymnázia:skúšanie vyvolanie k tabuli neexistuje,známkovanie neexistuje,k tabuli sa nevyvoláva,aktivita na hodine -vysvetlenie pri tabuli alebo správna poznámka k danej téme dostane body,povinné testy v takom počte že ich urobenie na 100 %,znamená 100 bodov

dcéra až na tejto škole pochopila-že sa neučí ani pre nás,ani pre učiteľov ale učí sa sama pre seba a najlepší darček pre ňu za vysvedčenie sú známky na tomto jej vysvedčení.

samozrejme ideme na pizzu,ale je to také slávnostnejšie,nebavíme sa o škole ale o to čo a ako cez prázdniny a o jej plánoch do budúcnosti.

karol
:):):):):)
Terezia13
02.06.12,10:41
Pracujem v utulku a mas pravdu, je to sice pekny darcek ale vacsinou skonci bud na ulici alebo v utulku


Halo.... Noki123.....ako by sme sa mohli nakontaktovať???
Máme nejaké veci do útulku
wagner
02.06.13,15:34
Moji rodičia mi nikdy za vysvedčenie darček nedali. Ani ja som nemala zvyk dávať dcére za vysvedčenie darčeky - väčšinou som upiekla zákusok, alebo tortu a tak sme to oslávili. Vnučka bola pár rokov u mňa, tu chodila do školy. Tiež darčeky nedostávala, ale tiež to bola jablková štrúdľa, ktorú mala a má veľmi rada, alebo venčeky z odpaľovaného cesta. A vždy som sa s ňou potešila, že sú dobré známky. Aj vtedy, keď mohli byť lepšie. Zvykla som to okomentovať v tom zmysle. že som rada že neprepadla a hlavne že sme zdraví. Dnes je vnučka už študentka VŠ a tiež za maturity chcela venčeky a štrúdľu. Zvyk zostal, stačí jej osladiť si život.