misho188211
27.05.12,09:21
Dobrý deň, chystám si urobiť web, na ktorom by som časom chcel prenajímať vopred daný rozmer na reklamné účely. Ale keďže si nechcem hneď zo začiatku otvárať živnosť (neviem aká bude návštevnosť) premýšľam, či by sa to dalo robiť na nejakú zmluvu o prenájme. Dá sa ?

za radu vopred Ďakujem a ospravedlňujem sa, ak to tu už riešené bolo :rolleyes:
MRichardM
28.05.12,10:38
Ak plánuješ zarobiť milióny ako ten američan tým, že predáš pixely, tak len ťa chcem upozorniť, že ten nápad prekopírovalo už obrovské množstvo ľudí ;)
misho188211
28.05.12,11:57
viem o tom ale veď 90% percent stránok už neexistuje. Ak nejaká vôbec ešte ... o to ale fakt nemám záujem. Ale klamal by som, ak by som povedal, že ma to nezaujalo :rolleyes: Len v našich končinách by za takúto reklamu málo kto zaplatil. A ešte za takú sumu ...
Zewa
03.06.12,22:58
umiestnenie reklamy zalezi od napadu a navstevnosti webu... navstevnost od atraktivity domeny a/alebo obsahu ktory je na nom umiestneny...vyska prenajmu baneru zas od toho kolko ludi ten baner uvidi vdaka vysokej navstevnosti ...
ak toto dokazes spojazdnit a splnit tak potom sa da vsetko :)
profesional
04.06.12,14:14
NEDA. Pekne krasne si budes musiet vybavit zivnost. Pytas sa rovnaku hlupost ako keby si napisal, ze ci je mozne nejako riadit plne nalozeny kamion po oficialnych cestach legalne bez vodicaku. Odpoved je, ze to nejde. Bud to budes robit legalne, alebo budes riskovat ze to budes robit nelegalne a potom ta chytia a mas sa na co tesit. Nedovolene podnikanie je totiz trestne.
MRichardM
14.06.12,08:00
viem o tom ale veď 90% percent stránok už neexistuje. Ak nejaká vôbec ešte ... o to ale fakt nemám záujem. Ale klamal by som, ak by som povedal, že ma to nezaujalo :rolleyes: Len v našich končinách by za takúto reklamu málo kto zaplatil. A ešte za takú sumu ... Správne si poznamenal.... málo kto za ňu zaplatí. Čo sa týka sumy, vysoká nebola, Ten dotyčný amík pýtal dolár/pixel .... avšak pochybujem silno o tom, že sa to ujme. Firmy nemajú dôvod dávať peniaze za to aby ich malá reklama bola na prázdnej stránke. To by si tam musel prv nahádzať aspon 50 firiem zadarmo, aby si prilákal ďalšie za peniaze a aj to nieje isté či ti tie peniaze dajú. Až keby si tam mal možno 100-200 firiem tak by si na znak too, že sa firme darí, má návštevnosť mohol žiadať financie za reklamu aj od prvých registrovaných. Nikto ti nedá peniaze na projekt korý štartuje a nemá žiadnu návštevnosť, nemá nič.