martahu
27.05.12,09:39
byvam vpanelaku kde mam aj večierku,vyučtovanie za vodu vbyte aaj vovečierke mi robia spolu,nemám žiadny iný doklad o zaplatení za vodu vo večierke a preto si to nemôžem dať do nákladov vo večierke,prosím o radu čo by som mala urobiť aby som si to mohla dať do nakladov pretože každym rokom je to drahšie,samozrejme že vo večierke mam samostatny vodomer.dakujem
Indeed
27.05.12,08:42
Píšeš,že vo večierke máš samostatný vodomer

potom nevidím žiadný problém

cenu za kubík vody vieš, množstvo vieš
martahu
27.05.12,09:43
Píšeš,že vo večierke máš samostatný vodomer

potom nevidím žiadný problém

cenu za kubík vody vieš, množstvo vieš ano ale kto mi da nejake potvrdenie ktoré priložím k nakladom
Indeed
27.05.12,09:48
ku vodomeru dostávaš aj VYUČTOVANIE SPOTREBY vody,

to je ten doklad
martahu
27.05.12,10:38
ku vodomeru dostávaš aj VYUČTOVANIE SPOTREBY vody,

to je ten doklad

Ano ale to je vyučtovanie spolu aj sbytom kde je vyučtovanie aj steplom to bude stačiť ked to všetko prefotím?
Economic
22.06.12,15:53
áno to si prefoť a do nákladov daj iba čistku týkajúcu sa večierky.
a_je_to
22.06.12,16:26
byvam vpanelaku kde mam aj večierku,vyučtovanie za vodu vbyte aaj vovečierke mi robia spolu,nemám žiadny iný doklad o zaplatení za vodu vo večierke a preto si to nemôžem dať do nákladov vo večierke,prosím o radu čo by som mala urobiť aby som si to mohla dať do nakladov pretože každym rokom je to drahšie,samozrejme že vo večierke mam samostatny vodomer.dakujem

Pozri si nájomnú zmluvu na priestory večierky, či je tam Tvoje IČO a DIČ. Ak je, tak bytové družstvo Ti musí vyhotoviť riadnu faktúru, ktorá identifikačné údaje obsahuje. Ak nie je v zmluve IČO a DIČ, tak je to chyba, treba to tam doplniť a pri vyúčtovaní požadovať. Aj spoločné vyúčtovanie s odlíšenou spotrebou by prípadná daňová kontrola mala akceptovať ... ale môže robiť komplikácie. Lebo identifikácia subjektu by mala byť.