@@@
27.05.12,12:08
Zdravim, chcel by som poprosit o radu. S buducim zamestnavatelom sa chcem dohodnut na tom, ze budem vyuzivat sukromne auto na sluzobne ucely.
Preto skor nez mu to navrhnem by som chcel vediet aku zmluvu na to pouzit a co vsetko to obnasa?
Ci je na to vhodna samostatna zmluva, alebo to zapracovat do novej pracovnej zmluvy?
Kto a ci vobec plati nejaku dan napr. cestnu, alebo inu?
Kto plati poistenie auta?
Kto plati dialnicne znamky?
Ako si mam vyuctovavat palivo a amortizaciu?
A ak som sa neopytal na nieco dolezite, prosim upozornite ma.
Indeed
27.05.12,10:17
z rozhlasového vysielania som sa dozvedel ,že v takýchto prípadoch je použivateľ služobného mot.vozidla zdanený 1 %

z hodnoty auta
VieraM
27.05.12,10:18
Ak zamestnanec využíva na služobnú cestu svoje súkromné vozidlo:
- daň z motorových vozidiel platí zamestnávateľ za mesiace v ktorých bolo toto vozidlo využívané na služobné cesty
- všetky ostatné náklady -poistné a podobne si platí majiteľ vozidla
- zamestnanec vyučtuje svojmu zamestnávateľovi pracovnú cestu, kde si uplatní spotrebu PHM plus tzv.amortizáciu
- zamestnávateľ spíše so zamestnancom dohodu o využívaní jeho súkromného vozidla na služobnú cestu, cestovný príkaz na služobnú cestu.
veronikasad
27.05.12,10:21
Indeed, čítaj pozornejšie. zadávatel píše, že na služobné účely bude používať súkromné motorové vozidlo.

Nie služobné - na súkromné účely.
Indeed
27.05.12,10:23
Aha , tak sorry, ale možno informácia,ktorú som uviedol niekomu pomože..
@@@
27.05.12,21:39
Myslel som to tak, ze budem pouzivat sukr. auto na sluz. ucely kazdy pracovny den. Tak neviem ako s tym cestovnym prikazom ked ja si budem urcovat ako casto a kam budem jazdit. Mohol by mi prosim niekto presne zodpovedat otazky?
marjankaj
27.05.12,21:47
Myslel som to tak, ze budem pouzivat sukr. auto na sluz. ucely kazdy pracovny den. Tak neviem ako s tym cestovnym prikazom ked ja si budem urcovat ako casto a kam budem jazdit. Mohol by mi prosim niekto presne zodpovedat otazky?
Ty si zvláštny zamestnanec. Budeš si jazdiť kedy a kam chceš. Takého zamestnávateľa by som bral aj ja.
marjankaj
28.05.12,07:56
Zákon o cestovných náhradách.

Náhrady pri pracovnej ceste
§ 3

(1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.


§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách

(1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla poskytnutého zamestnávateľom, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len "základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky; ak zamestnanec použije cestné motorové vozidlo na žiadosť zamestnávateľa, odsek 10 sa nepoužije.