NMathio
27.05.12,12:21
Dobry den,
Je mozne so slovenskou s.r.o podnikat v krajine mimo EU (azia) s online shopom, alebo nieco na system MLM (multi level marketing) ?
Problem je, ze jeden moj znamy z danej krajiny by chcel takto podnikat, no maju tam silne limity ohladom podnikania v MLM (nabozenske), tak sa ma spytal, ci je SK sro riesenie mozne, alebo nie.
Dakujem
profesional
04.06.12,14:25
Na dialku, ak bude mat slovenska s.r.o. eshop, tak mozes predavat aj tam. Avsak priame aktivity v cudzine so slovenskou s.r.o. v Azii vyvijat nesmies. Musela by sa tam slovenska s.r.o. zaregistrovat ako tzv. foreign company. Avsak to by bolo dobre len na prevzatie pravnej subjektivity. Ale inak by sa musela plne podriadit pravidlam pre tamojsie firmy. Ono v niektorych krajinach azie ak to dovrzas s MLM mozes velmi lahko skoncit s trestnom smrti. Napr. v Cine. Tam to robia tak, ze ta vyvedu na podmium na takom stadione, prinutia ta aby si si klakol, od zadu pride kat a streli ti gulku do tyla tak, ze ti vytrhne cast celovej kosti a mozog sa ti rozpleske na zemi pred tebou. Vo vacsine ostatnych krajin ti hrozi obesenie. Ale tusim ze v Barme este pouzivaju statie hlavy. A to si nerobim srandu. Naozaj v tychto krajinach staci podnikat vo velkom rozsahu nedovolenym sposobom a caka ta trest smrti. Tam sa s tym ne...kafru. Obzvlast ked je to v rozpore s ich vierou.
Ak ti mozem poradit, ruky prec od takych veci.
Dáša_
04.06.12,15:03
sranda, nikdy ma nenapadlo, že by mohlo byť MLM niekde trestný. To len tak naokraj.
Indeed
04.06.12,15:18
Štát musí držať reguláciu podnikania,pri takom množstve ľudí by sa ľahko mohlo stať, že by sa do rúk nejakého jednotlivca sustredila príliš veľká moc a to oni nechcú
hornak.ebsr
04.06.12,18:52
Až tak tragicky a morbídne by som to nevidel :)
profesional
05.06.12,07:47
Ja by som to tak ktragicky veru videl. Len v Cine v roku 2011 podla oficialnych statistik popravili 38 ludi za nedovolene podnikanie.
hornak.ebsr
05.06.12,07:56
Nedovolené podnikanie samozrejme... Ale pokiaľ na ten trh vstupujem tak si aspoň zistím čo a ako.
Osobne som riešil vstup firiem na Čínsky trh, doteraz tam majú fabriky a nikdy nemali žiaden problém.

Administratíva je u nich katastrofálna ale dá sa tam podnikať.

Aj MLM sa tam dá reálne ošetriť tak aby to bolo v súlade s ich legislatívou.

Ale lacné to nikdy nie je. :D