Evica.S1
27.05.12,17:00
Chcem sa spytat mala som nedoplatky v postovej banke,prisla my zaplatit cela pohladavka ,dohodla som sa len ustne na novom splatrkovom kalendari a stahuju my sumu zo mzdy.možem mat na dome exsekuciu aza aky cas? dakujem:confused:
pepsikova
27.05.12,15:18
...dobre by bolo, keby si mala splátkový kalendár písomne...nepíšeš, aká je výška tvojho dlhu, hrozba exekúcie je tu vždy, akvšak platíš pravidelne, PB nemá dôvod podať vymáhanie pohľadávky exekútorovi...
Evica.S1
27.05.12,15:27
CIžE SUMA MOJHO DLHU JE 11000EUR.ZACALI MY STRHAT MINULY MESIAC Z VYPLATY,ASI BUDE LEPSIE KED ICH POZIADAM PISOMNE ESTE RAZ O KALENDAR SPLATKOVY CO POVIES?
pepsikova
27.05.12,16:35
..pokiaľ bude banka mať prístup k tvojmu účtu a budeš naň dostávať peniaze, exekúcia nebude...ale ten splátkový si radšej pýtaj..
..v každom prípade ti ale účtujú úrok z omeškania, z tejto sumy ,bude to dosť..
Evica.S1
28.05.12,15:41
volala som do banky adotycny my navrhol splatkovy kalendar ustne plati to alebo ho treba pisomne radsej poziadat?
deni10
28.05.12,16:16
Áno, ústna dohoda platí, ale pre istotu si to vyžiadaj aj písomne. Dotyčný tam robil dnes, ale to neznamená, že tam bude zajtra, a Ty splácať budeš i naďalej .... .
Economic
15.06.12,05:00
Urobila som písomný návrh splátkového kalendára, tak ako bol dohodnutý ústne a požiadala ich písomne o jeho schválenie. Naozaj ústna dohoda nestačí. Treba mať určite v hrsti dôkaz - podpísaný papier. Banky vždy všetko riešia papierovo nie ústne. Koľko papierov niekde treba kým ti dajú úver ? A im by teraz stačilo len niečo ústne a tak dôležité ako splácanie ? Tak ako píše deni. Ten človek čo to povedal tam je dnes, môže tam byť aj zajtra, ale čo keby tvrdil opak ? Ako to dokážeš ?