mata22051990
27.05.12,18:42
Aký je Váš názor na snahy zaviesť minimálnu výšku základného imania v s.r.o. vo výške 1,- euro.
KEJKA
27.05.12,17:02
zaujíma ma dôvod tejto otázky. Myslím že je to bez významu, kedže dnes môžeš sro založiť hoci aj s kapitálom 100000 EUR, stačí vyhlásenie správcu vkladu. Pokiaľ sa niečo nezmení v tomto bode, tak je minimum a maximum nezaujímavé.
Indeed
27.05.12,17:37
S.R.O by mala zostať vyššia trieda podnikania ,vyšší level, teda len pre tých, čo vedia ako podnikať a majú na to.

Nie aby si každý Janko, Ferko, či Jožko založil s.r.o

Ja myslím, že týmto smerom uvažovala zadavateľka témy.
mata22051990
28.05.12,17:50
Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..
srska
28.05.12,17:55
Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..taký stav je aj teraz - že môže každý (skoro)
mattto
28.05.12,17:55
Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..

aj teraz môže podnikať úplne každý a aj podniká, splatenie základného imania pri s.r.o. je iba vyhlásenie správcu vkladu, proste imaginárne peniaze

čo sa týka vyššieho "levelu - vedieť ako podnikať", môžeš mať spoločnosť so základným imaním sto tisíc eur a aj tak môžeš byť neúspešný a mať nesplatené záväzky na každom kroku...

základné imanie z pohľadu (ne)fungovania podnikania je úplne zbytočná položka a vo veľa vyspelých krajinách základné imanie ani neexistuje
Heni
28.05.12,17:58
Zaujíma ma to, lebo som čítala na internete že poslanci to chcu schvaliť.. tak sa teda pýtam na reakcie, píšem o s.r.o prácu, tak sa pýtam na reakcie ľudí.
Máte pocit že trh by bol s.r.o -čkami presýtený? Podnikať by mohol prakticky uplne každý..

a kde si to čítala? nemohla by si priložiť link? ;)
mata22051990
28.05.12,18:05
mata22051990
28.05.12,18:06
Ekonomka-SR
28.05.12,18:43
ahojky,
prosím Ta a čo znamená to vyhlásenie správcu vkladu. Teda keby som si chcela založiť s.r.o., tak len dám nejaký príslub, čo časom splatím to ZI..............nerozumiem tomu. dík


aj teraz môže podnikať úplne každý a aj podniká, splatenie základného imania pri s.r.o. je iba vyhlásenie správcu vkladu, proste imaginárne peniaze

čo sa týka vyššieho "levelu - vedieť ako podnikať", môžeš mať spoločnosť so základným imaním sto tisíc eur a aj tak môžeš byť neúspešný a mať nesplatené záväzky na každom kroku...

základné imanie z pohľadu (ne)fungovania podnikania je úplne zbytočná položka a vo veľa vyspelých krajinách základné imanie ani neexistuje
mattto
28.05.12,18:50
ahojky,
prosím Ta a čo znamená to vyhlásenie správcu vkladu. Teda keby som si chcela založiť s.r.o., tak len dám nejaký príslub, čo časom splatím to ZI..............nerozumiem tomu. dík

máš dobrý nick :D v podstate áno, správca vkladu vyhlási, že bolo splatené ZI v zákonnom požadovanej výške. Keďže nemusí byť splatené na bankový účet a preukazovať sa výpisom z účtu, správca vkladu napíše jeden papier, preto min. výška ZI nemá zmysel
Ekonomka-SR
28.05.12,19:09
fíha, už som počula o tom, že nemusíš vložiť žiaden vklad a založia s.r.o., ale nechcelo sa mi tomu veriť. Veď aj vo výpise v obchodnom registri je v položke ZI uvedený rozsah splatenia. Takže keby ja som chcela spoločnosť napr. Ekonomka s.r.o., tak nemusím nič vložiť ani nič preukázať a založia mi s.r.o.?


máš dobrý nick :D v podstate áno, správca vkladu vyhlási, že bolo splatené ZI v zákonnom požadovanej výške. Keďže nemusí byť splatené na bankový účet a preukazovať sa výpisom z účtu, správca vkladu napíše jeden papier, preto min. výška ZI nemá zmysel
mattto
28.05.12,19:28
fíha, už som počula o tom, že nemusíš vložiť žiaden vklad a založia s.r.o., ale nechcelo sa mi tomu veriť. Veď aj vo výpise v obchodnom registri je v položke ZI uvedený rozsah splatenia. Takže keby ja som chcela spoločnosť napr. Ekonomka s.r.o., tak nemusím nič vložiť ani nič preukázať a založia mi s.r.o.?

nie oni, ale ty si založíš a áno OR zapíše spoločnosť, ak sú splnené ostatné náležitosti. Obchodný register zapíše rozsah splatenia ZI práve na základe toho papiera - vyhlásenie správcu vkladu, nemusíš preukazovať výpisom z účtu
knight
28.05.12,20:33
napríkald aj toto http://www.aktuality.sk/clanok/180453/j-miskov-nie-vsetky-s-r-o-ktore-vzniknu-budu-mat-zakladne-imanie-1-euro/

Tie články sú z januára minulého roku, plánovala to predošlá vláda..
Economic
29.05.12,04:42
Podľa môjho osobného názoru, že ten čo s takýmto návrhom prišiel, zrejme si potreboval splniť len nejaký bod, pretože samotné zníženie ZI na 1.- Euro vôbec nikomu nepomôže. Mne osobne sa nezdá, že takúto sro si môže dovoliť viac podnikateľov založiť, pretože samotné náklady na založenie eseročky pre človeka, ktorý má vážny záujem začať podnikať ani pri výške ZI vo výške 5 000.- Eur vôbec nie je vysoká. Listiny a dokumeny budú stále rovnaké, pokiaľ sa nezmení zákon o obchodnom registri.