olcan
27.05.12,20:29
V mojej pracovnej zmluve sú uvedené, okrem iných aj nasledovné body:
Den nastupu do prace:
Dnom nastupu zamestnanca do prace je 01/06/2011



Doba trvania prac.pomeru :
Pracovny pomer je dohodnuty na dobu urcitu do 31.05.2012
ucastnici sa dohodli na skusobnej dobe v trvani 3 mesiacov


Vypovedna doba :
Dlzka vypovednej doby je stanovena v prislusnych ustanovenia Zakonnnika prace


Zaverecne ustanovenia:
Zmluvne strany sa dohodli ze ak zamestnanec nezotrva pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela, zamestnavatel ma pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku tohto zamestnanca za 1 mesiac .
Dohoda o zrazke zo mzdy je neoddelitelnou sucastou tejto prac.zmluvy.


Ak je v Zákonníku práce §71-Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu uvedené:
(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

V §59-Skončenie pracovného pomeru je uvedené:
(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe,
ale ja nekončím pred uplynutím dohodnutej doby, ale v zmysle pracovnej zmluvy v termíne jej ukončenia doby určitej.

Chcem sa spýtať:
1. či mám dať terajšiemu zamestnávateľovi písomne rozviazanie pracovného pomeru k 31.5.2012 s tým, že 1.6.2012 nastúpim do nového zamestnania.

2.môže si zamestnávateľ , ak nenastúpim do terajšej práce po 31.5.2012, uplatniť náhradu škody, v zmysle Záverečného ustanovenia, uvedeného v úvode?

3. ak ja mám výpovednú dobu po skončení PP na dobu určitú, potom, ak by zamestnávateľ nechcel ďalej ma zamestnávať, tak aj pre neho platí výpovedná lehota a potom na základe čoho bz platil pracovno-právny vzťah, keď už pracovná zmluva je ukončená, čo v prípade úrazu a pod. ?
Ďakujem.
Olcan
ewita888
27.05.12,18:33
PP ti končí skončením dohodnutej doby.. stačí len ústne oznámiť, že 1.6. už neprídeš...
veronikasad
27.05.12,18:34
1. Pracovný pomer končí dňom dohodnutým v prac.zmluve. Zamestnávatelovi nemusíš nič oznamovať (iba ak by s tebou počítal ďalej, to by ti už ale bol oznámil)

bod 2 a 3 - neaktuálny. Ak by ťa chcel naďalej zamestnávať, musíš pred skončením pracovnej zmluvy na dobu určitú podpísať dodatok k pracovnej zmluve.
kamov
30.05.12,14:22
Nechcem zakladat novu temu tak poziadam o radu tu.
31.6.2012 mi konci pracovny pomer na dobu urcitu, v aprili som mal tazky uraz a predpokladana doba PN je minimalne do oktobra. Zamestnavatel ma pocas PN nemoze prepustit, ale ak mam zmluvu na dobu urcitu? Mam ist do prace prosikat aby mi zmluvu predlzili, alebo sa to udeje automaticky? Prosim poradte, aby som pripadne vedel oponovat.

Dakujem
Tweety
30.05.12,14:23
Nechcem zakladat novu temu tak poziadam o radu tu.
31.6.2012 mi konci pracovny pomer na dobu urcitu, v aprili som mal tazky uraz a predpokladana doba PN je minimalne do oktobra. Zamestnavatel ma pocas PN nemoze prepustit, ale ak mam zmluvu na dobu urcitu? Mam ist do prace prosikat aby mi zmluvu predlzili, alebo sa to udeje automaticky? Prosim poradte, aby som pripadne vedel oponovat.

Dakujem
PP, ak ho nepredlžia, končí dobou určitou, teda 30.6.- nie 31.6.:--- PN na jeho skončenie nemá nijaký vplyv.
kitkas
30.05.12,16:40
Môžem poprosiť tiež o radu? Budem budúci nadobúdateľ s.r.o., kde je jeden zamestnanec, starobný dôchodca. Už som počas neprítomnosti budúceho prevodcu prechodne pracovala v tejto firme a zamestnanca spoznala. Vidím vážne prekážky v našej ďalšej spolupráci, nakoľko prekračuje spontánne svoje právomoci a môže to mať pre mňa perspektívne trestno-právne následky. Som presvedčená na základe osobnostných čŕt dotyčného, že ani poučenie, spísanie náplne práce a vymedzenie právomocí nepomôže. Ako ho dokážem prepustiť aby ma to nestálo 3 mesiace odstupného aj odchodné. Budúci prevodca mu výpoveď isto nedá, dokonca mu navýšili plat pred prevodom a ja to budem znášať? Pracovná zmluva mi doteraz nebola ukázaná (očakávam do dňa prevodu súpis všetkých zmlúv), ale ústne sme komunikovali a suma, ktorá mi bola povedaná pred 3 mesiacmi ako plat zamestnanca sa výrazne líši od terajšej. ďakujem pekne vopred
Tweety
30.05.12,16:47
Môžem poprosiť tiež o radu? Budem budúci nadobúdateľ s.r.o., kde je jeden zamestnanec, starobný dôchodca. Už som počas neprítomnosti budúceho prevodcu prechodne pracovala v tejto firme a zamestnanca spoznala. Vidím vážne prekážky v našej ďalšej spolupráci, nakoľko prekračuje spontánne svoje právomoci a môže to mať pre mňa perspektívne trestno-právne následky. Som presvedčená na základe osobnostných čŕt dotyčného, že ani poučenie, spísanie náplne práce a vymedzenie právomocí nepomôže. Ako ho dokážem prepustiť aby ma to nestálo 3 mesiace odstupného aj odchodné. Budúci prevodca mu výpoveď isto nedá, dokonca mu navýšili plat pred prevodom a ja to budem znášať? Pracovná zmluva mi doteraz nebola ukázaná (očakávam do dňa prevodu súpis všetkých zmlúv), ale ústne sme komunikovali a suma, ktorá mi bola povedaná pred 3 mesiacmi ako plat zamestnanca sa výrazne líši od terajšej. ďakujem pekne vopred
Ťažko radiť, keď ani sama nevieš akú ma dotyčný PZ. Takže, najprv sa v tom zorientovať, a až potom konať.