mh586
28.05.12,06:21
Byvame na sidlisku na ktorom psickari vencia svojich psikov doslovne vsade aj na priestoroch oznacenych ako zakaz vencenia psov, v okoli detskych ihrisk, napriek tomu ze nedaleko je vyhradeny priestor pre volny vybeh psov, neodstranuju po nich vykaly.

Co mozem:
1. mozem zavolat mestsku policiu ale vo vacsine pripadove nevedia zasiahnut dostatocne vcas
2. Mozem ich upozornit na ich povinnosti a slusni psickari reaguju korektne. Vo vacsine pripadov vsak ignoruju moje upozornenie
Takze rozsah toho co mozem je dost neefektivny.

Skusme uletenejsie napady:
Mozem si ich fotit a dat fotku na internet?
Mozem ich sledovat aby som zistil kde byvaju a nahlasil na miestny urad, policiu?
Odstranit vykal na vlastne naklady a vymahat?
Mozem nahlasit trestny cin (aky?, vseobecneho ohrozenia?)
Mozem ich/psika zadrzat do prichodu policie?
Nejake dalsie napady?

Je mi jasne ze je to kontroverzna tema a medzi vami radcami je vela majitelov psikov ale nezodpovedni psickari vrhaju aj na vas nepriaznive svetlo. Dakujem za radu.
Indeed
28.05.12,04:27
To je ešte relatívne v pohode, že psi vykonávajú potrebu na trávniku

v našom vchode sa stáva, že bastard sa vymočí na stenu len čo vyjde z vyťahu,

myslím tým štvornohého samozrejme....
verkaz
28.05.12,04:32
Skús ich vyfotiť a letáčiky polepiť po vchodoch.
O tomto probléme sú tu už témy, tak si niektorú vyhľadaj.
verkaz
28.05.12,04:33
toho dvojnohého treba nakopať....., ten štvornohý sa to inakšie nenaučil
Indeed
28.05.12,04:39
ano je to tak, tušíme ktorý majiteľ to je ale zatiaľ sme ho neprichytili
mattto
28.05.12,04:43
Skús ich vyfotiť a letáčiky polepiť po vchodoch.
O tomto probléme sú tu už témy, tak si niektorú vyhľadaj.

a potom nech sa pripraví na prerezané gumy na aute alebo žalobu na ochranu osobnosti (podľa úrovne dotknutej osoby) :D

každý nech si najprv uprace pred svojim prahom, najviac sa proti psíčkarom ozývajú ľudia, ktorí parkujú autami na trávniku a ich uvrešťané decká otravujú všetkých okolo
Letko
28.05.12,04:55
Minulý týždeň bola vo večerných správach na Markíze reportáž o mestskej polícii, kde policajt vyzbrojený kamerou natáča psy a ich majiteľov ako nechávajú exkrementy na trávniku a potom má policajt dôkazový. Je na to vyčlenený jeden policajt v uniforme. Len názov mesta som zabudol.
mattto
28.05.12,05:01
Minulý týždeň bola vo večerných správach na Markíze reportáž o mestskej polícii, kde policajt vyzbrojený kamerou natáča psy a ich majiteľov ako nechávajú exkrementy na trávniku a potom má policajt dôkazový. Je na to vyčlenený jeden policajt v uniforme. Len názov mesta som zabudol.

až na to, že ten príslušník mestskej polície porušuje zákon o obecnej polícii, lebo obecná polícia nemá oprávnenie používať zariadenia na vyhotovovanie obrazových záznamov, preto taká nahrávka je nepoužiteľná v priestupkovom konaní.
Indeed
28.05.12,05:13
matto prečo "nevhodné" ? Je to skutočne pravda, stáva sa to !
Letko
28.05.12,05:24
Takže sú nepoužiteľné aj záznamy z kamier, tzv. "Veľký brat", ktoré sú nainštalované v mestách na monitoring ulíc?
HankaH
28.05.12,05:31
bolo to v Partizánskom
buchač
28.05.12,05:34
...že len tak , v tej rýchlosti ...


Byvame na sidlisku na ktorom psickari vencia svojich psikov doslovne vsade aj na priestoroch oznacenych ako zakaz vencenia psov, v okoli detskych ihrisk, napriek tomu ze nedaleko je vyhradeny priestor pre volny vybeh psov, neodstranuju po nich vykaly.

Co mozem:
1. mozem zavolat mestsku policiu ale vo vacsine pripadove nevedia zasiahnut dostatocne vcas
...hm , nohy budú lámať ...pneumatiky šúchať odpichom , len aby včas došli ...
2. Mozem ich upozornit na ich povinnosti a slusni psickari reaguju korektne. Vo vacsine pripadov vsak ignoruju moje upozornenie
...buď vôbec rád , že Ti nejaký pako s vyholenou hlavou a pittbullom jednu nepráskne...
Takze rozsah toho co mozem je dost neefektivny.

Skusme uletenejsie napady:
Mozem si ich fotit a dat fotku na internet?
...možeš...
Mozem ich sledovat aby som zistil kde byvaju a nahlasil na miestny urad, policiu?
...môžeš ....že tajnos agentos ???
Odstranit vykal na vlastne naklady a vymahat?
...máš multikáru ???
Mozem nahlasit trestny cin (aky?, vseobecneho ohrozenia?)
Mozem ich/psika zadrzat do prichodu policie?
...trestný čin by bol , ak by si psíka zadržal za to , že sa niekde vykadil...
Psa môžeš zadržať , ba dokonca zneškodniť v jednom jedinom prípade......teda vlastne v dvoch ...
Nejake dalsie napady?
...ani nie ......teda k danej tématike ....stačia mi tieto uletené... ;) :--- :D

Je mi jasne ze je to kontroverzna tema a medzi vami radcami je vela majitelov psikov ale nezodpovedni psickari vrhaju aj na vas nepriaznive svetlo. Dakujem za radu.
mattto
28.05.12,05:38
Takže sú nepoužiteľné aj záznamy z kamier, tzv. "Veľký brat", ktoré sú nainštalované v mestách na monitoring ulíc?

ee kamery vo verejnom priestranstve upravuje zák. č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, tu je prevádzkovateľom kamier obec
Letko
28.05.12,05:39
Tak teda ako, prevádzkovateľom je obec a monitory, nahrávacie zariadenie a personál sedí na Mestskej polícii.
GabiZ
28.05.12,05:41
Tak teda ako, prevádzkovateľom je obec a monitory, nahrávacie zariadenie a personál sedí na Mestskej polícii.

Policajti obecnej/mestskej polície sú zamestnancami obce/mesta.
Letko
28.05.12,05:42
Policajti obecnej/mestskej polície sú zamestnancami obce/mesta.

A keď mestský policajt behá s kamerou?
bubkoch
28.05.12,05:44
neurobis s tym nic, lebo podla dementnych psickarov je tyrat psa v bytovke a osierat verejne priestranstvo ich zakladne ludske pravo ... a ty mas pozriet hlavne na seba ci si niekedy neodhodila na chodnik špak alebo papierik od zuvacky ...
mattto
28.05.12,05:45
A keď mestský policajt behá s kamerou?

vtedy porušuje zákon, lebo nemá na to oprávnenie :D ale väčšina policajtov, či už mestských alebo štátnych neovláda zákony, takže nič výnimočné na tom našom Slovensku
GabiZ
28.05.12,05:45
Podľa ustanovenia o získavaní osobných údajov možno priestor prístupný verejnosti monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon; takto vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak. Niektoré obce/mestá majú toto ošetrené vo svojich VZN ale nesmie to byť v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov.
Indeed
28.05.12,05:46
a ešte to vedia tak emotívne zaonačiť, že ako sa oni vedia starať o zvieratko
mattto
28.05.12,05:47
neurobis s tym nic, lebo podla dementnych psickarov je tyrat psa v bytovke a osierat verejne priestranstvo ich zakladne ludske pravo ... a ty mas pozriet hlavne na seba ci si niekedy neodhodila na chodnik špak alebo papierik od zuvacky ...

ale no tak, mať psa v byte nie je jeho týranie, mať psa priviazaného celý život na reťazi v rodinnom dome je týranie...
Indeed
28.05.12,05:48
pes je v noci pustený a voĺne behá, len ty ho vtedy nevidiš..
Letko
28.05.12,05:48
Podľa ustanovenia o získavaní osobných údajov možno priestor prístupný verejnosti monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon; takto vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak. Niektoré obce/mestá majú toto ošetrené vo svojich VZN ale nesmie to byť v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov.

Takže je to možné.
Letko
28.05.12,05:53
Môžeš im oponovať, že sa svojimi pavúčikmi pratáš :)
mattto
28.05.12,05:55
"pes je v noci pustený a voĺne behá, len ty ho vtedy nevidiš.."

pre Indeed: začínam pochybovať o tvojom duševnom stave. Pes je spoločenské zviera, potrebuje kontakt s ľudmi (berie ich ako členov svorky) ostatnými zvieratami... to že je celý deň priviazaný na reťazi a potom ho pustíš, neznamená, že si splnil všetky jeho potreby ako živého, mysliaceho, citiaceho tvora...
mattto
28.05.12,05:58
Takže je to možné.

čo je možné? možné je použiť záznamy zo STACIONÁRNYCH kamier pri objasňovaní priestupkov, trestných činov, ak sú splnené podmienky podľa zák. č. 428/2002 Z.z.

nie je možné použiť záznam z videokamery, ktorou príslušník obecnej polície niekoho nahráva
Letko
28.05.12,06:02
čo je možné? možné je použiť záznamy zo STACIONÁRNYCH kamier pri objasňovaní priestupkov, trestných činov, ak sú splnené podmienky podľa zák. č. 428/2002 Z.z.

nie je možné použiť záznam z videokamery, ktorou príslušník obecnej polície niekoho nahráva

To je nejaké divoké, stacionárne kamery môžu a mobilné nemôžu. Veď keď sa oblasť označí nálepkou o Veľkom bratovi, tak mi príde nelogické vymedzovať ešte druh kamery.
mattto
28.05.12,06:05
To je nejaké divoké, stacionárne kamery môžu a mobilné nemôžu. Veď keď sa oblasť označí nálepkou o Veľkom bratovi, tak mi príde nelogické vymedzovať ešte druh kamery.

nelogické to nie je, prečítaj si celý zákon o ochrane osobných údajov a hlavne časť o podmienkach a požiadavkách pri získavaní osobných údajov
Letko
28.05.12,06:16
Kde je tam spomínaná stacionárna kamera?

Ako vidím tak aj v tomto prípade sa robí všetko na ochranu nespratníkov.
GabiZ
28.05.12,06:25
Podľa zákona o policajnom zbore je úlohou policajtov odhaľovanie priestupkov a zisťovanie ich páchateľov. Môžu na to použiť aj technické prostriedky. A kamera je technický prostriedok. § 2 zákona č. 171/1993 Z.z.:
(1) Policajný zbor plní tieto úlohy:
k) odhaľuje priestupky a zisťuje ich páchateľov, a ak tak ustanovuje osobitný zákon, priestupky aj objasňuje2) a prejednáva,
(4) Pri plnení úloh Policajný zbor používa technické prostriedky, dopravné prostriedky vrátane leteckých dopravných prostriedkov.
Záznam, ktorý policajt spraví na zdokumentovanie priestupku, sa potom môže použiť ako dôkaz v správnom konaní. Každý dôkaz získaný na základe zákona je totiž použiteľný na dokazovanie priestupku.
§ 69, zákon č. 171/1993 Z.z.:
(2) Policajný zbor je oprávnený, ak je to potrebné na plnenie jeho úloh, vyhotovovať zvukové, obrazové alebo iné záznamy z miest verejne prístupných a zvukové, obrazové alebo iné záznamy o priebehu služobnej činnosti alebo služobného zákroku.
Najvyšší súd v súvislosti s vyhotovením záznamov zo strany polície rozhodol tak, že dal za pravdu policajtom. Vychádzajúc z rozhodnutia najvyššieho súdu použitie kamery na natočenie dôkazu priestupku policajtmi je v poriadku.

Toto však neznamená, že policajt môže behať s kamerou a len tak si natáčať čo sa mu zachce. Musí dodržiavať nielen tento zákon, ale aj zákon o ochrane osobných údajov a iné. Ak už takýto záznam vyhotovil a nespĺňa niektoré z kritérii zákona o priestupku, zákona o ochrane osobných údajov a pod., musí predmetný záznam zlikvidovať. Je to veľmi obšírna diskusia, musel by byť konkrétny príklad, aby sa dalo zhodnotiť, či a kedy má policajt právo použiť kameru. Aj pri dopravných priestupkoch sa využívajú kamery, tiež sa na to vzťahujú osobitné ustanovenia, ktoré musia byť dodržané.
alaya1
28.05.12,06:29
Ale to je vizitka majitela, nie toho psa.
GabiZ
28.05.12,06:30
Aj takto sa odhaľujú priestupky:) Dokonca používajú civilné vozidlá.
http://spravy.pravda.sk/policajti-v-martine-sleduju-psickarov-dha-/sk_regiony.asp?c=A120423_094025_sk_regiony_p09
Letko
28.05.12,06:37
Mne sa páčil systém s DNA
Zamestnanec MsÚ by obehol všetých zaregistrovaných psíkov, zobral by vzorku a mohlo by byť urobené centrálne laboratórium pre východ, stred a západ (v každom regióne jedno).
GabiZ
28.05.12,06:45
Mne sa páčil systém s DNA
Zamestnanec MsÚ by obehol všetých zaregistrovaných psíkov, zobral by vzorku a mohlo by byť urobené centrálne laboratórium pre východ, stred a západ (v každom regióne jedno).

Len kto by to financoval? Z našich daní už aj tak platíme toho dosť a mnohé činnosti sú zbytočné a neefektívne bez ohľadu na to, že polovica je kontraproduktívnych:( Ale to som už odbočila mimotemy
Letko
28.05.12,06:53
Len kto by to financoval? Z našich daní už aj tak platíme toho dosť a mnohé činnosti sú zbytočné a neefektívne bez ohľadu na to, že polovica je kontraproduktívnych:( Ale to som už odbočila mimotemy

Ak by boli pokuty dostatočne vysoké aby sa pokryli náklady, tak z pokút + poplatky, ktoré sa teraz platia za psov. Prípadne presun časti peňazí zo športov (tam sa míňajú nehorázne peniaze (aspoň v našom meste)).
Dav
28.05.12,07:18
Len kto by to financoval? Z našich daní už aj tak platíme toho dosť a mnohé činnosti sú zbytočné a neefektívne bez ohľadu na to, že polovica je kontraproduktívnych:( Ale to som už odbočila mimotemy
Z daní za psy...
Kvaka
28.05.12,09:24
My sme sa viackrát pýtali na riešenie týchto priestupkov, ale že sú len dvaja policajti na celý obvod, neriešia to, iba sporadicky. Aj to si vybrali starú vyše 90 ročnú pani a dali jej pokutu za to, že nemala na vôdzke psíčka, aj keď minihovienka svojho minipsíka zbiera, vôdzku už moc neudrží, pritom ten psík bol na mieste, kde nie je voľný pohyb psov zakázaný. Zato na majiteľov obrovských plemien, ktorí chodia tu po okolí s vyholenými lebkami (nič proti tomu nemám, ale ..) a odmietajú zbierať obrovské kopy, čo ich obrovské psy vyprodukujú, tak na tých si nikto netrúfa. Ponúkla som minule jednému takému sáčik, že asi si zabudol, keď odchádzal od takej kopy, no odpoveď ma uzemnila a nechcem mať poškodené auto, rozrezané pneumatiky a pod. S tým ponúkaním sáčku som už pár majiteľov psíkov naučila zbierať. Už aspoň nemám každý deň osra... topánky, naozaj je toho menej. Asi príklady priťahujú, je to len o zvyku.
Kvaka
28.05.12,09:44
Z daní za psy...
No nedávno dávali v telke, že kdesi v Amerike to funguje, náklady platia neporiadni psíčkari, odvtedy majú čisto, asi tam to Košice odkukali, len tú databázu DNA neviem, ako by z daní zaplatili, lebo veď teraz budú obce plošne čipovať psíkov v osadách, aj to bolo v telke, prípadne budú na to čipovanie prispievať. mimotemyUž to vidím, ako budú čipovať psíkov v tej Lomničke, veď oni im to vyberú a do zberu zanesú. Ja viem, že poriadok treba spraviť, ale určite si to odnesie veľa psíkov.mimotemy
mlisa
28.05.12,11:50
No nedávno dávali v telke, že kdesi v Amerike to funguje, náklady platia neporiadni psíčkari, odvtedy majú čisto, asi tam to Košice odkukali, len tú databázu DNA neviem, ako by z daní zaplatili, lebo veď teraz budú obce plošne čipovať psíkov v osadách, aj to bolo v telke, prípadne budú na to čipovanie prispievať. mimotemyUž to vidím, ako budú čipovať psíkov v tej Lomničke, veď oni im to vyberú a do zberu zanesú. Ja viem, že poriadok treba spraviť, ale určite si to odnesie veľa psíkov.mimotemy

Databáza DNA psov.... neviem či tu má niekto aspoň približnú predstavu, koľko testov DNA sa u nás robí pri vyšetrovaní trestných činov a aké ťažké je pre policajta vykonanie takéhoto dôkazu vôbec pretlačiť. A to ide o závažnejšie veci ako bobky na chodníku.
Jasné, niektorí psíčkari sú bordelári... ale o čo so horší ako ktokoľvek kto sa neštíti vyhodiť na chodník papier, plechovku od piva, prázdnu fľašu... ? To nie je o nevychovaných psíčkaroch, to je o nevychovaných ľuďoch.
Letko
28.05.12,11:56
Databáza DNA psov.... neviem či tu má niekto aspoň približnú predstavu, koľko testov DNA sa u nás robí pri vyšetrovaní trestných činov a aké ťažké je pre policajta vykonanie takéhoto dôkazu vôbec pretlačiť. A to ide o závažnejšie veci ako bobky na chodníku.
Jasné, niektorí psíčkari sú bordelári... ale o čo so horší ako ktokoľvek kto sa neštíti vyhodiť na chodník papier, plechovku od piva, prázdnu fľašu... ? To nie je o nevychovaných psíčkaroch, to je o nevychovaných ľuďoch.

Samozrejme, nejde len o psíčkarov, ale táto téma je predovšetkým o nich, takže pre ostatných môžeme otvoriť novú tému.

Bolo by super, keby mali policajti právo, alebo dokonca povinnosť namočiť neporiadnemu majiteľovi psa ruku do exkrementov jeho psa.

Čo by ste urobili firme, ktorá pri menení okien zhodí hniezda belorítok aj s vajíčkami? - mimo témy
korela
28.05.12,16:51
Na okraj témy. Chápem ľudí, ktorí sú nešťastní zo správania nezodpovedných majiteľov psov, čo sa čistoty týka, na sídliskách a iných mestských verejných miestach.
Ale čo si má človek myslieť a ako hlavne reagovať na susedov, kde nie je až taká anonymita - v satelitných mestečkách, alebo v mestách v častiach s rodinnými domami. Väčšinou sa títo psy veľmi nevenčia a potrebu si vykonávajú doma. Ale prečo je prakticky pravidlom, ak príde nový majiteľ nehnuteľnosti, že si svojho miláčika venčí tak ako bol dovtedy zvyknutý a síce - rovnako ako predtým susedom pred okná, na ošetrovaný trávnatý priestor, i keď je to priestor verejný. Nikto ich o hnojenie neprosí. Toľká hrubosť a arogancia. A nikdy nejde o pinčla, ale o hebedo.
Petra Nová
28.05.12,17:50
Musia Ťa psíčkári veľmi štvať, keď si založila tému.;) Mňa štvú tiež, hoci som sama psíčkarka.

Ťažko si s nami poradiť, ak nemáme zmysel pre čistotu a poriadok. Mestská polícia však môže byť užitočná priamo, aj nepriamo, len musí chcieť. Pred štyrmi rokmi, keď som sa stala majiteľkou psíka, ten obraz okolo domu bol podobný, ako je to v Tvojom okolí. Možno s tou výnimkou, že u nás psíci na zakázané miesto nechodia. Sme však viacerí, čo poctivo zbierame. Je možné, že aj to prispelo k tomu, že niektorí si netrúfnu venčiť v bezprostrednom okolí domu a chodia s psíkmi o hodne ďalej. Myslím však, že ďaleko viac pomohlo to, že mestskí policajti v tomto roku začali s kontrolami. Či má majiteľ vrecká na odpad a či majú psíci známky - dôkaz o ich prihlásení na platenie dane. A ukladajú pokuty. Myslím, že to dosť pomohlo, pretože lúka, na ktorú chodím, je relatívne čistá , aj okolie medzi domami, kde sa pohybujem. Ani popri chodníkoch som nevidela šúľky. To ma teší a priala by som si, aby chodili aj s tými kamerami, aby pôsobili preventívne. Myslím si na rozdiel od toho, kto to tu napísal, že tieto dôkazy sú nepoužiteľné, ja si myslím, že použiteľné sú. Mestá by nevytvárali monitorovacie zóny, na základe čoho sa im darí usvedčiť výtržníkov a zlodejov. A určite by to pôsobilo ako preventíva.
Iná vec je, čo by malo mesto urobiť recipročne za vybrané dane od psíčkarov.

P.S.1 Môj poznatok - žiaden chlap hovienko po svojom psíkovi neodprace!!!!:eek: Tým treba spytovať svedomie.

P.S.2 Možno by bolo prospešné zorganizovať očistnú brigádu pre obyvateľov domov. Aj to by možno malo niečo do seba. Možno by pomohla nejaká petícia občanov. Individuálny boj proti psíčkárom je málo efektívny, preto aj odpovede na položené otázky nemajú praktický význam.
Kvaka
28.05.12,18:03
Petra, môj chlap veruže zbiera.
Dav
28.05.12,18:26
Nám mesto zriadilo zóny na venčenie psov, s košmi, so sáčkami na exkrementy a zisťujem, že pribúda tých, čo sa pri venčení zohnú a zoberú kôpku preč. Neviem si predstaviť, že by som po svojom psovi nechala kôpku len tak, predsa nikto nie je povinný trpieť takú ozdobu. Po tých neporiadnych čiastočne upratujú pracovníci VPS pri čistení mesta a tú zvyšnú časť upracú pri kosení.
A neporiadnici by sa mohli naučiť, ako sa naučil zať. Neodpratal po psovi, s komentárom príroda dala, príroda vzala. Prednášku si vypočul, jedným uchom dnu...Na druhý deň zaparkoval auto,niekam sme šli, tak okolo neho obchádzal, nakladal tašky...príroda vrátila!!! stúpil do neodprataného. Tak si pekne išiel vyšúchať botasky a odvtedy chodí so sáčkami, aj ich používa :)
lujza.j
28.05.12,18:37
Databáza DNA psov.... neviem či tu má niekto aspoň približnú predstavu, koľko testov DNA sa u nás robí pri vyšetrovaní trestných činov a aké ťažké je pre policajta vykonanie takéhoto dôkazu vôbec pretlačiť. A to ide o závažnejšie veci ako bobky na chodníku.
Jasné, niektorí psíčkari sú bordelári... ale o čo so horší ako ktokoľvek kto sa neštíti vyhodiť na chodník papier, plechovku od piva, prázdnu fľašu... ? To nie je o nevychovaných psíčkaroch, to je o nevychovaných ľuďoch.
už som to písala v inej téme, že presne toto ma ďaleko viac srrrdí ako nezdvihnuté - nezozbierané hovno. no ale ešte horšie sú použité fetácke striekačky...tie asi zakladateľ témy toleruje....
databáza DNA psov:D to som sa pobavila.... DNA analýza pri trestných činoch.... v jednom období prípis.... "žiadať iba pri závažných trestných činoch".....
Indeed
29.05.12,09:43
nejdem komplexne riešiť všetky potreby nejakého imaginárneho psa o ktorom je tu diskusia,práve tento fakt ma utvrdzuje v tom,že duševne som v poriadku
Indeed
29.05.12,09:50
Len žasnem, čo všetko si viete poniektorí vydedukovať ....Ja som o fe´tackých striekačkach v zadaní témy nečítal nič
heja3
29.05.12,10:46
Indeed
29.05.12,10:51
poslal by som ich v auguste do sibirskej tajgy, aby ich tie muchy, čo nezlikvidovali tie belorítky, tam v tej tajge zožrali.
misoft
29.05.12,11:10
Dobrý fór :D
lubko6394
29.05.12,11:14
Nedá mi zareagovať. Dlho sa tu naťahujú psíčkari ako platia za psov dane a zbierajú po nich hovienka. A naraz vidím reportáž z akejsi osady, kde je viac psov ako cigánov a starosta rozmýšľa kde zobrať peniaze na začipovanie psov, lebo majitelia sú neznámi alebo nemajetní. Takže určite majú aj tú známku za zaplatenú daň.
Indeed
29.05.12,11:43
Nedá mi zareagovať. Dlho sa tu naťahujú psíčkari ako platia za psov dane a zbierajú po nich hovienka. A naraz vidím reportáž z akejsi osady, kde je viac psov ako cigánov a starosta rozmýšľa kde zobrať peniaze na začipovanie psov, lebo majitelia sú neznámi alebo nemajetní. Takže určite majú aj tú známku za zaplatenú daň.


PSY, PSI a psíčkári je len ZÁSTUPNÁ TÉMA aby ľudia nerozmýšľali nad PODSTATNÝMI otázkami

ohĺadom smerovania ekonomiky a spoločensko -politickej situacie
Petra Nová
29.05.12,13:01
Nedá mi zareagovať. Dlho sa tu naťahujú psíčkari ako platia za psov dane a zbierajú po nich hovienka. A naraz vidím reportáž z akejsi osady, kde je viac psov ako cigánov a starosta rozmýšľa kde zobrať peniaze na začipovanie psov, lebo majitelia sú neznámi alebo nemajetní. Takže určite majú aj tú známku za zaplatenú daň.
Nedá mi zareagovať. Z tejto tvojej vety logicky vyplýva , že si chcel byť ticho. Hmm ... tak prečo si nemlčal, ak nemáš čo povedať? A na čo si vlastne reagoval? Že psíčkári platia , aj neplatia dane, že zbierajú, aj nezbierajú hovienka po svojich a cudzích miláčikoch? A keď už ti "nedalo zareagovať", čo konkrétne si chcel poradiť zakladateľke? Ty si psíčkar, kdesi som čítala. Máš pozemok a nevieš ako prežiť. Aj to, že máš psa a nechce sa ti ho venčiť. Platíš daň? Zbieraš hovienka? Do ktorej kategórie psíčkarov sa radíš?

Zanešvárenie verejných priestranstiev v mestách psími výkalmi je nielen estetický problém, ale aj hygienický. Niekde už prerástol únosnú mieru a hľadajú sa spôsoby riešenia. Za čistotu mesta zodpovedá radnica a tá sa o ňu stará tak, ako ju občania k tomu dotlačia. Preto som aj písala o kolektívnom úsilí vec riešiť. Jednotlivec pôsobí ako anarchista.
A fakt neviem, čo si chcel povedať tým príbehom o starostovi z cigánskej osady. Čipovanie psov je povinné od budúceho roka a možno sa právom domnievať, že dovtedy nebude treba čípovať žiadneho z tých psíkov. Žiaľ. Takže hovoríš od veci. Nudíš sa?
asedma
29.05.12,13:04
aj moj chlap zbiera
buchač
29.05.12,13:20
Zanešvárenie verejných priestranstiev v mestách psími výkalmi je nielen estetický problém, ale aj hygienický.

...toto je ten kardinálny problém ...

...nejakej kôpke sa ešte jeden vie vyhnúť , pokiaľ je to na chodníku ( aj to som už videl , nestíhalo proste psie plemeno ) , no poväčšine sa vykadia na trávniku niekde pod oknami a v blízkosti vchodu ...veď ako aj inak , keď na poslednú chvíľku sa ráči majiteľovi ...

...no a potom prídu na rad tie kosačky a hajde .......tráva - netráva , fľašky , papiere a aj tie hovienka ....

...že potom sa čudujeme , keď tie rôzne alergie majú vzostupnú tendenciu ....aj u detí psíčkarov......

...a potom je už neskoro nad tým rozliatym mliekom , pivom , rumom , minerálkou ... atď , že plakať ...?
alaya1
29.05.12,13:31
Som majitelom psa, vencim ho aj 4krat denne, zial, som jedna z mala, ktora po psovi pozbiera trus.

Sacky si kupujem v obchodnom retazci sama. Ked vidim, ze psickar caka, ze sa pes vykadi a nepozriera to, ponuknem mu svoj zakupeny sacok na trus.
Pozeraju na mna, ci mi sibe. Oni zbierat nebudu, lebo nemame smetne kose pre psi trus...niekedy staci prejst 10,20 m.

Pytala sa ma minule jedna pani, mimochodom VS vzdelana, ze preco ja zbieram tak malinkle h..., ked po velkych psoch nezbieraju.
Odpovedala som, ze ved aj doma splachnem zachod, ked je treba, nenecham, to tak.

Myslim, ze sa nic nezmeni, kym sa nezmenia ludia sami. A verim rodicom malych deti, ludom, co nemaju radi psy, ze nadavaju. Ja nadavam s nimi, ked idem po travniku zdvihnut ten 1 cm trus a stupim do velkej kopy. Zial, ludia su taki, co nie je moje, netrapi ma.

Urcite by som ich pokutovala, aj opakovane a navyse este prinutila, no neviem, ako, vyzbierat urcity kus travnika od trusu.
Petra Nová
29.05.12,13:35
S tým, čo si napísal buchač, úplne súhlasím. Len to treba nejako riešiť. Možno na celoštátnej úrovni prijatím legislatívy, a v mestách celkom určite. Je nereálne domáhať sa zákazu chovu psíkov v domácnostiach. Preto je jediná cesta - prinútiť majiteľov, aby zbierali. Ide o to, aké účinné opatrenia zaviesť. Zrejme pomôže represia kombinovaná s výchovou k zodpovednosti.
lubko6394
29.05.12,13:58
Nedá mi zareagovať. Z tejto tvojej vety logicky vyplýva , že si chcel byť ticho. Hmm ... tak prečo si nemlčal, ak nemáš čo povedať? A na čo si vlastne reagoval? Že psíčkári platia , aj neplatia dane, že zbierajú, aj nezbierajú hovienka po svojich a cudzích miláčikoch? A keď už ti "nedalo zareagovať", čo konkrétne si chcel poradiť zakladateľke? Ty si psíčkar, kdesi som čítala. Máš pozemok a nevieš ako prežiť. Aj to, že máš psa a nechce sa ti ho venčiť. Platíš daň? Zbieraš hovienka? Do ktorej kategórie psíčkarov sa radíš?

Zanešvárenie verejných priestranstiev v mestách psími výkalmi je nielen estetický problém, ale aj hygienický. Niekde už prerástol únosnú mieru a hľadajú sa spôsoby riešenia. Za čistotu mesta zodpovedá radnica a tá sa o ňu stará tak, ako ju občania k tomu dotlačia. Preto som aj písala o kolektívnom úsilí vec riešiť. Jednotlivec pôsobí ako anarchista.
A fakt neviem, čo si chcel povedať tým príbehom o starostovi z cigánskej osady. Čipovanie psov je povinné od budúceho roka a možno sa právom domnievať, že dovtedy nebude treba čípovať žiadneho z tých psíkov. Žiaľ. Takže hovoríš od veci. Nudíš sa?

No Petra máš to trochu pomotané. Mlčal som preto, že to, čo ba som napísal ja tu už je. Takže ja si myslím, že chovať psa by si mal každý na svojom pozemku, byte... A ak sa nepresúva z bodu A do B nemal by von liezť len z dôvodu, aby si jeho pes vykonal potrebu na verejnom priestranstve. Ak chcú psíčkári verejné WC pre psov, nech si spravia združenie, miesto nájdu a prenajmú a budú sa oň starať.
Psíčkár nie som, ja som len reagoval na ponuku, že by mi prišla vyvenčiť psa. A toho nechcem mať, pokiaľ nebudem trvalo doma na dôchodku, aby celý deň nemusel za mnou smútiť a zavýjať k neradosti susedov. Takže som možno budúci psíčkar ale s problémom, že neviem čo by ten pes jedol, keď granule sú drahé a kosti obhrýzam tak, že psovi by nič neostalo.
No a toho starostu Ti vysvetlím raz-dva. Nielenže nekasíruje dane za tých psov, ale ešte rozmýšľa ako z obecných peňazí zaplatiť čipovanie psov. Takže VYHODENÉ PRACHY. A teraz ma vlastne napadlo, kto asi platí dane za tie pozemky a drobné stavby. Zase nikomu nechýbajú peniaze. A ja aj Ty musím, lebo zachvíľu zaklope exekútor. To som chcel povedať. Stačí ?
Petra Nová
29.05.12,13:58
Možno ešte niekoľko slov o psích zónach. Je dobré, že sú a majú svoj význam. Len rozkáž psíkovi, že len tam môže. On má slobodnú dušu a urobí to kde chce. S mojim psíkom nerada chodím do centra mesta. Lebo trávnik a dlažbu námestia považuje za luxusné WC. Za posledné dva roky sa mi nestalo, že by šancu nevyužil. No a čo? Vykrútim mu krk? Tak sa tam zohýnam.;)
lubko6394
29.05.12,14:04
Možno ešte niekoľko slov o psích zónach. Je dobré, že sú a majú svoj význam. Len rozkáž psíkovi, že len tam môže. On má slobodnú dušu a urobí to kde chce. S mojim psíkom nerada chodím do centra mesta. Lebo trávnik a dlažbu námestia považuje za luxusné WC. Za posledné dva roky sa mi nestalo, že by šancu nevyužil. No a čo? Vykrútim mu krk? Tak sa tam zohýnam.;)

Aká slobodná duša ? Pes má poslúchnuť pána a keď pán povie nie tak NIE.
Krk by som mu nevykrútil, ale len z dôvodu, že by si dobre pamätal, čo sa stalo naposledy neposlúchol. Pre psa musím byť vodcom svorky ja a nie on.
mattto
29.05.12,14:04
zaujímavé, že pred 20 rokmi hovná na tráve nebol celospoločenský problém, problémom sa stali až vtedy, keď ľudia začali parkovať autá na tráve a cestou z/do auta do niečoho takého stúpili...

odpratať hovno z chodníka je samozrejmosť, ale rozčuľovať sa, že stúpim do hovna, keď miesto chodníka si skracujem cestu cez trávnik?
Petra Nová
29.05.12,14:13
Aká slobodná duša ? Pes má poslúchnuť pána a keď pán povie nie tak NIE.
Krk by som mu nevykrútil, ale len z dôvodu, že by si dobre pamätal, čo sa stalo naposledy neposlúchol. Pre psa musím byť vodcom svorky ja a nie on.
A možno by pomohol zips na zadok alebo zaštopľovať. Alebo pampersky, alebo vykonávanie potreby len na svojom.:---
alaya1
29.05.12,14:20
Lubko, skus povedat svojej zene, ze teraz nemoze, si jej to rozkazujes, ved je to biologicka potreba, Boze moj.!
bubkoch
29.05.12,15:57
zaujímavé, že pred 20 rokmi hovná na tráve nebol celospoločenský problém, problémom sa stali až vtedy, keď ľudia začali parkovať autá na tráve a cestou z/do auta do niečoho takého stúpili...

odpratať hovno z chodníka je samozrejmosť, ale rozčuľovať sa, že stúpim do hovna, keď miesto chodníka si skracujem cestu cez trávnik?

ty si sa prave zobudil po 20-tich rokoch alebo co ? pred 20-timi rokmi bol jeden pes na sidlisku, dnes je jeden pes vo vchode ... pred 20-timi rokmi sa na vsetkych zelenych plochach po sidliskach hrali deti, dnes su vsetky zelene plochy na sidliskach osrate a ošťate ... psičkari su ako mor, postupne sa rozliezajuci a rozsirujuci po celom meste a ničiaci vsetko zive okolo ... pomaly uz ani z bytu nebudeme moct vyjst bez toho aby sme sa nezamorili psim hovnom
mattto
29.05.12,16:11
ty si sa prave zobudil po 20-tich rokoch alebo co ? pred 20-timi rokmi bol jeden pes na sidlisku, dnes je jeden pes vo vchode ... pred 20-timi rokmi sa na vsetkych zelenych plochach po sidliskach hrali deti, dnes su vsetky zelene plochy na sidliskach osrate a ošťate ... psičkari su ako mor, postupne sa rozliezajuci a rozsirujuci po celom meste a ničiaci vsetko zive okolo ... pomaly uz ani z bytu nebudeme moct vyjst bez toho aby sme sa nezamorili psim hovnom

pred 20 rokmi bol jeden pes na sídlisku? samozrejme, niekedy bol pes vzácnosť, niečo ako biela veľryba, to iba teraz sa zo psíčkarov stala organizovaná skupina s cieľom "zničiť všetko živé okolo, rozširujúc sa po celom meste ako mor" :)))))))))))))))))

dnes sú všetky "zelené" plochy posiate parkujúcimi autami, vyjazdenými koľajami a vyšlapanými "chodníkmi" od ľudí, čo si skracujú cestu a nie psími hovnami

Nežijem v cigánskej osade, preto môžem bez problémov vyjsť a do ničoho nestupiť. Naozaj neviem, kde ľudia žijete a kde chodíte, ale mne sa iba raz v živote stalo, že som stúpil do hovna a to pešo chodím často a rád, asi treba chodiť po chodníkoch a nie po trávnikoch

povedz narovinu, že máš komplexy zo psov, bojíš sa ich, lebo ťa ako malé decko nejaké šteňa uhryzlo do zadku a nevybíjaj si všetky svoje životné neúspechy, prehry, komplexy na psoch a ich majiteľoch

z teba tá nenávisť priam srší
lubko6394
29.05.12,16:25
Načo ? Predsa sa nevyberie na námestie ked jej hnednú gaťky.
alaya1
29.05.12,16:39
pred 20 rokmi bol jeden pes na sídlisku? samozrejme, niekedy bol pes vzácnosť, niečo ako biela veľryba, to iba teraz sa zo psíčkarov stala organizovaná skupina s cieľom "zničiť všetko živé okolo, rozširujúc sa po celom meste ako mor" :)))))))))))))))))

Preco to tak nie je aj teraz je vsak ina tema, skoda, ze zamknuta.

dnes sú všetky "zelené" plochy posiate parkujúcimi autami, vyjazdenými koľajami a vyšlapanými "chodníkmi" od ľudí, čo si skracujú cestu a nie psími hovnami

Nežijem v cigánskej osade, preto môžem bez problémov vyjsť a do ničoho nestupiť. Naozaj neviem, kde ľudia žijete a kde chodíte, ale mne sa iba raz v živote stalo, že som stúpil do hovna a to pešo chodím často a rád, asi treba chodiť po chodníkoch a nie po trávnikoch

povedz narovinu, že máš komplexy zo psov, bojíš sa ich, lebo ťa ako malé decko nejaké šteňa uhryzlo do zadku a nevybíjaj si všetky svoje životné neúspechy, prehry, komplexy na psoch a ich majiteľov

z teba tá nenávisť priam srší

.
Letko
29.05.12,16:54
Na našom sídlisku toľko psov pred 20 rokmi nebolo. Namiesto psov mali ľudia deti.
mattto
29.05.12,18:21
neviem, či to máš spočítané, alebo ide o subjektivný pocit, keď si teraz viac všímaš psov. U nás je psov +/- rovnaké. Možno ľudia pochopili, že psi sú lepší ako deti :))
katka278
31.05.12,05:22
a moja alergia na psov
Juraj1x
31.05.12,06:19
Som psíčkár a zbieranie extrementov po psíkoch beriem ako úplne "normálne" či už sa stane "nehoda" na chodníku alebo pri normálnom venčení na tráve. Som dosť alergický na tých "akože" psíčkárov, ktorí si extrement nezdvihnú! nielen zo zdravoného hľadiska (škrkavky) ale i z ohľaduplnosti voči ostatným (čistenie topánok...). Vyriešenie tohto problému bude veľmi ťažké (ak vôbec nejaké), pokiaľ sa nezmení samotné uvažovanie "takýchto" jednotlivcov (že takýmto správaním škodia nielen sebe). Zákony a predpisy v tomto prípade až tak nepomôžu ak bude tolerovanie (nevšímanie) takéhoto správania jednotlivcov pri čine i zo strany nás ostatných (ako sa i s tým stretávam).
ela77
31.05.12,06:55
Nedá mi nereagovať na túto tému. Mali sme psíka pudlíka. Asi sama jediná som s ním chodila na vodítku, iba ďalej za sídliskom som ho púšťala voľne. Iba jedna z mála som po ňom zbierala hovienka (veď dnes máte z nákupu toľko zbytočných sáčkov), vždy som mala zo sebou. Tiež mi vadili kopy naložené po veľkých psoch, riziko stretu voľne pobehujúceho psa. Márne majiteľ tvrdil, že jeho veľké "teľa" nič neurobí, ale ak ste správny psíčkar, tak iste uznáte, že môj na vodítku bude reagovať obrannejšie ako ten čo pribehne voľne a už je tu stret. A ako to skončí, samozrejme bitkou. Stalo sa mi už aj to, že som ho rýchlo musela skryť napr. raz do kontajnera, lebo by ho bol ten pes, čo vraj nič neurobí roztrhal. Na druhej strane sťažnosť na trávniky???? Prečo si ľudia skracujú cestu cez ne. Ale priznám sa keby som mala malé dieťa, tak budem radšej keby spadlo do psieho hovienka, ako do s prepáčením ogrcaného chodníka po opitých a do škaredých pľuvancov. Niekde robia štatistiku koľko psích exkrementov vysajú po parkoch a to snáď triedia všetok odpad, ktorý vysajú???? To je tiež blbosť, lebo rozbité fľaše boli niekedy doslova športom na sídliskách. Že sa chodia psy vyšpiniť do pieskoviska??? Neviem ako ktorý, náš potreboval na to súkromie, ani ja som ho nesmela vidieť, skryl sa za strom, alebo pod krík a tam som to potom šla zobrať. Sú samozrejme mnohí čo to nechajú urobiť svojho miláčika rovno na chodníku, ale že by do pieskoviska, to sa mi nezdá. Takže chyba je na oboch stranách, ale čo je horšie tak sú to voľne pobehujúci veľkí psy, ktorých majitelia sa budú ešte s vami hádať. Opakujem, mali sme pudlíka, chodil na vodítku a zbierali sme po sebe aj hovienka ak by niekto chcel na môj komentár reagovať záporne. Je to všetko o ľudoch. Pes za svoje chovanie nemôže, záleží na jeho majiteľovi.
alaya1
31.05.12,07:02
V pieskoviskach je skor trus tulavych maciek, ako v bytoch drzanych psov.