luckaaal
28.05.12,07:07
Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
Musi vo vypovedi plynut vypovedna lehota?
A ma narok v tomto pripade na odstupne?
Dakujem za odpoved
Peticek
28.05.12,05:13
K tomuto by som chcel pridat otazku.. Je zamestnavatel opravneny pozadovat od zamestnanca podpis dodatku o tom ze zamestnanec neodide zo zamestnania svojvolne , alebo zamestnanec bude naschval porusovat vnutorne predpisy firmy kedy ho zamestnavatel bude musiet vyhodit?V skratke .. pred nastupom do zamestnania zamestnavatel predklada zmluvu o pokute za to ze keby nahodou sa mi praca nepozdavala , a chcem odist ... ???
Tweety
28.05.12,05:13
Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
Musi vo vypovedi plynut vypovedna lehota?
A ma narok v tomto pripade na odstupne?
Dakujem za odpoved Netreba dávať dvakrát tú istú otázku.
http://www.porada.sk/t194874-vypoved.html#post2072019
mattto
28.05.12,05:13
§62 ods. 1, 2, 6 ZP

Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

Výpovedná doba je jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.

odstupné upravuje §76 ZP, spĺňaš niektorú podmienku?
luckaaal
28.05.12,05:16
viem ale nesiel mi tam prispevok vlozit.
marek1985
12.10.12,15:46
Dobry den,

Ja by som chcel dat vypoved vo volkswagene! Pre volkswagen uz pracujem viac ako rok s tym ze som sem nastupil ako pod externou firmou TKSE. Len ze ta firma dostala zo strany volkswagen vypoved s tym ze nam ako zamestnancom TKSE sa vyhrazaly ze nemozeme ist pracovat pod ine firmi a slubili nam na pohovore kopec veci a za 4 mesiace ani jedu z tych veci nedodrzaly este aj 70 hodin nadcasu a ani dva sviatky mi nezaplatily. Chcel by som tu dat vypoved s tym ze aby mi to neuskodilo a aby som nemal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou. Ak by mi s tym niekdo vedel pomoct budem rad Dakujem
Tweety
12.10.12,15:50
Dobry den,

Ja by som chcel dat vypoved vo volkswagene! Pre volkswagen uz pracujem viac ako rok s tym ze som sem nastupil ako pod externou firmou TKSE. Len ze ta firma dostala zo strany volkswagen vypoved s tym ze nam ako zamestnancom TKSE sa vyhrazaly ze nemozeme ist pracovat pod ine firmi a slubili nam na pohovore kopec veci a za 4 mesiace ani jedu z tych veci nedodrzaly este aj 70 hodin nadcasu a ani dva sviatky mi nezaplatily. Chcel by som tu dat vypoved s tym ze aby mi to neuskodilo a aby som nemal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou. Ak by mi s tym niekdo vedel pomoct budem rad Dakujem
Prečo by ti mala výpoveď uškodiť?
Ak dáš výpoveď, v tvojom prípade je 2mesačná VD.
marek1985
12.10.12,16:01
Mne uskodi vypoved preto lebo by som mal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou a ked chcem ist robit pre jednu dodavatelsku firmu ktora sa zaobera programovanim robotou a inymi vecami tak by mi to dost uskodilo
Tweety
12.10.12,16:03
Mne uskodi vypoved preto lebo by som mal zakaz vstupu do volkswagenu na 5 rokou a ked chcem ist robit pre jednu dodavatelsku firmu ktora sa zaobera programovanim robotou a inymi vecami tak by mi to dost uskodilo
Tak potom ju nepodávaj ale skús dohodu podľa § 60 ZP, iný spôsob nie je.