Aldan
28.05.12,13:43
prosím Vás ak máte niekto skúsenosti, robím externe PU sro-čke. Teraz firmu predali. aké doklady bude treba odomňa ako účtovníka doložiť? a ako sa vlastne zaúčtuje predaj firmy?
Ďakujem.
ada159
28.05.12,11:56
pod predajom s.r.o. asi rozumieš prevod OP. Skoro všetko ako pri uzávierke na konci roka. Zostatky všetkých účtov s podrobným rozpisom, saldo položkovité odberateľov, dodávateľov, popr. odsúhlasené zostatky aj s poisťovňami a daň.správou, inventárne karty majetku, plán odpisov....Pri prevode podielu nový nadobúdateľ zmení analitiky 411, ak sa nemenila výška ZI. Odovzdávaš celé účtovnictvo
KEJKA
28.05.12,13:23
prosím Vás ak máte niekto skúsenosti, robím externe PU sro-čke. Teraz firmu predali. aké doklady bude treba odomňa ako účtovníka doložiť? a ako sa vlastne zaúčtuje predaj firmy? Ďakujem.
ide ti len o zaúčtovanie zmeny? vtedy riešiš len 411 AU
alebo odovzdávaš účtovníctvo novému majiteľovi a ten to dáva spracúvať svojej účtovníčke? Aj jemu by bolo lepšie, keby si dotiahla rok - skús sa dohodnúť. Ak nie, tak urobíš uzávierku, inventarizácie účtov a odovzdáš. Svoju verziu si zálohuj, lebo aj tak ťa nová účtovníčka možno bude bombardovať otázkami...........ledaže sa poistíš nejakým protokolom, odovzdáš aj účtovné denníky a vyhradíš si ukončenie zodpovednosti za úplnosť účtovníctva počas tvojej "éry".
Aldan
30.05.12,15:52
ďakujem , odovzdávam celé účtovníctvo.
Badko
01.06.12,18:47
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať sro odpredáva novú založenú sro - teda prevod OP za odplatu napr. 1000 EUR
bude to asi hlúpa otázka ale tých 1000 EUR je príjem sro alebo FO. Podľa mňa FO a príjem za odpredaj-prevod OP- musí zdaniť
v DP za rok 2012 typ B. Uvažujem správne alebo nie.
Ďakujem
Badko
01.06.12,19:28
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať sro odpredáva novú založenú sro - teda prevod OP za odplatu napr. 1000 EUR
bude to asi hlúpa otázka ale tých 1000 EUR je príjem sro alebo FO. Podľa mňa FO a príjem za odpredaj-prevod OP- musí zdaniť
v DP za rok 2012 typ B. Uvažujem správne alebo nie.
Ďakujem

Nikto
KEJKA
01.06.12,20:27
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať sro odpredáva novú založenú sro - teda prevod OP za odplatu napr. 1000 EUR
bude to asi hlúpa otázka ale tých 1000 EUR je príjem sro alebo FO. Podľa mňa FO a príjem za odpredaj-prevod OP- musí zdaniť
v DP za rok 2012 typ B. Uvažujem správne alebo nie.
Ďakujem
odpredáva sro svoju sro -dcéru?
alebo odpredáva zakladateľ svoj OP v sro?
kto predáva, ten má príjem.
Výdavkom je vklad
rozdiel je zisk-strata.
Badko
02.06.12,06:15
Je to sro ktorá chce zakladať a predávať firmy - to znamená, že založí s.r.o. s vkladom ZI 5000 EUR
a následne ju chce odpredať za odplatu 1200 EUR a teraz neviem tých 1200 EUR je zisk FO
alebo sro - som z toho na pochybách, kto vlastne odpredáva l
Badko
02.06.12,07:44
Je to sro ktorá chce zakladať a predávať firmy - to znamená, že založí s.r.o. s vkladom ZI 5000 EUR
a následne ju chce odpredať za odplatu 1200 EUR a teraz neviem tých 1200 EUR je zisk FO
alebo sro - som z toho na pochybách, kto vlastne odpredáva l
Nikto
KEJKA
02.06.12,11:07
nuž - musíš nakuknúť do zmluvy a zistiť, kto a čo predáva. Ani nie je jasné, či sa pýtaš za predajcu, či za účtovníka, či za FO....................
Badko
02.06.12,12:55
nuž - musíš nakuknúť do zmluvy a zistiť, kto a čo predáva. Ani nie je jasné, či sa pýtaš za predajcu, či za účtovníka, či za FO....................

ďakujem za odpoveď, pýtam sa za predajcu aj za účtovníka
VieraM
02.06.12,14:39
veď KEJKA ti jasne odpovedala. Kto je vlastník ? ten predáva. Ak je vlastníkom s.r.o. a predáva dcéru tak učtuješ príjem a všetky náležitosti u matky. Ak je vlastníkom FO - no tak predáva FO svoj podiel a teda zdaňuje FO. Tam nemáš čo učtovať, len ak uzávierku.
Badko
02.06.12,14:47
veď KEJKA ti jasne odpovedala. Kto je vlastník ? ten predáva. Ak je vlastníkom s.r.o. a predáva dcéru tak učtuješ príjem a všetky náležitosti u matky. Ak je vlastníkom FO - no tak predáva FO svoj podiel a teda zdaňuje FO. Tam nemáš čo učtovať, len ak uzávierku.
Ano Kejku som pochopilla, ďakujem ale niekedy moc premýšlam a zvyknem pochybovať aj o tom čo je priam jasné
kitkas
06.06.12,18:44
Poprosim pekne, lietam v hroznej situacii a potrebujem pomoc pri prevode s.r.o. Uz som investoval do pozicky, pravnika, ekonoma a nakoniec neviem, ci z prevodu nieco bude. Predchadzajuci majitel mi par mesiacov brani k pristupu k uctovnictvu, zavierke atd, nevidela som pracovne zmluvy, preto nedoslo zatial ku prevodu. Pravnika som vyslovene ja poveril k tomu, aby ho pisomne vyzval k vydaniu supisu zmluv, majetku a uctovnej zavierke, resp. suvahe. Nato sa zjezil majitel, ze so mnou uz komunikovat nebude, co ja si dovolujem chciet, neda si vysvetlit, ze podnikatelsky ucet nie je jeho osobny ucet vo volnej rezii, ale musi byt riadne zuctovany. Nedoveruje mi, neda si vysvetlit a zial pravnik, ktory je spolocny nam obom, mi povedal, ze ja tlacim na pilu a mam prijat rizika, ktore vraj nie su velke alebo nedostanem nic. Zalozit novu s.r.o. nemozem, lebo stratim obsah podnikania, zdravotn. cinnost. Existuje prosim niekde v legislative zoznam toho, co je povinne pre prevodcu nadobudatelovi odovzdat? Aby to nebolo o mojich reciach, ale o nepopieratelnych faktoch? Dakujem pekne
zdena 100
07.01.15,10:47
Dobry den, mohla by som Vas tiez poziadat o radu ohladom predaja sro? Ak mam v sro dlhodoby majetok (kancelarsky priestor a automobil, ktore este nie su odpisane), mozem ich pred predajom sro previezt z majetku sro do osobneho vlastnictva? Je to mozne bezodplatne, alebo sa to musi predat za zostatkovu cenu? Dakujem velmi pekne za rady.