IBAB
28.05.12,15:28
Zdravim, chcela by som sa opýtať či platí, že onkologický pacienti a tehotné ženy mjú výnimku pri kontrole liečebného režimu počas PN? Hľadala som to v zákone ale nenašla som to tam. Ozaj je pravdou, že kontrolu robia aj večer a počas víkendov? Ďakujem!
Katy a R
28.05.12,13:49
jedine ak majú nejaké usmernenia v takých prípadoch :confused: :confused: (v zákone nenájdeš)
ale kontroly robia hocikedy ... ja som v tomto roku zažila prvý-krát - v priebehu 1 týždňa 3 kontroly;)
ilona
28.05.12,15:25
Si tehotná,alebo onkologický pacient ? Ja som sa v našom okolí ešte nestretla žeby prišli takýmto pacientom na kontrolu.
Danka.sk
28.05.12,15:42
Áno, robia kontroly počas PN aj budúcim mamičkám. Dokonca kontrola prišla tehotnej pacientke 5 minút po ukončení vychádzkových hodín.
ivka70
28.05.12,15:44
U nas zenam na rizikovom tehotenstve kontroly chodili.

Vynimku z kontroly nema ziadna diagnoza.
Su diagnozy, ktore maju inu vynimku - neobmedzene vychadzky (najma niektore psychiatricke diagnozy a aj onkologicke). Tam je potom dost jasne, ze kontrola nema zmysel.
Ak teda nemas neobmedzene vychadzky, na to, ze kontrola nepride, sa nespoliehaj.
Elena S.
28.05.12,23:38
Ahojte, našla som, že kontrola z SP môže prísť už od prvého dna PN. Ak by ma nenašli doma, čo potom, keď prvých 10 dní platí zamestnávateľ?
veronikasad
29.05.12,03:59
Ahojte, našla som, že kontrola z SP môže prísť už od prvého dna PN. Ak by ma nenašli doma, čo potom, keď prvých 10 dní platí zamestnávateľ?
Ak nebudeš mať vychádzku, príp. ospravedlnenú návštevu u lekára, pôjde o porušenie liečebného režimu. Kontrolu môže robiť zamestnávatel, alebo na podnet zamestnávatela pracovníci sociálnej poisťovne.
alaya1
29.05.12,05:01
Prakticky lekar ma moznost na PN kovy listok napisat do kolonky, vychadzky- nepretrzite., T.J. ze mozes ist hocikedy, hocikde. Ale neviem, ci to plati, aj pri tychto diagnozach.
ivka70
29.05.12,05:02
Ahojte, našla som, že kontrola z SP môže prísť už od prvého dna PN. Ak by ma nenašli doma, čo potom, keď prvých 10 dní platí zamestnávateľ?

To iste co po 10 dnoch, stratis narok na nemocenske a zaroven to moze byt aj porusenie porac. discipliny (teda upozornenie od zamestnavatela).
Elena S.
29.05.12,06:48
Stratila by som nárok na nemocenské-náhradu príj.u zamestnávateľa, ale rovno už aj od SP, ktorá začína vyplácať až od 11.dňa PN ? Nemáte skúsenosti s tým, či chodia aj počas prvých desiat.dní kontrolovať tehotné z SP?
ivka70
29.05.12,06:51
Stratila by som nárok na nemocenské-náhradu príj.u zamestnávateľa, ale rovno už aj od SP, ktorá začína vyplácať až od 11.dňa PN ? Nemáte skúsenosti s tým, či chodia aj počas prvých desiat.dní kontrolovať tehotné z SP?

Na oboje, a chodia .....
myara
29.05.12,07:43
nechapem, preco si tolko tehotnych zien mysli, ze pocas PN im nepride kontrola
ved hadam su na PN z nejakeho dovodu, a ked teda nemozu pracovat, tak preco sa im to nepaci, ze nemaju neobmedzene vychadzky? ved pocas PN moze lekar povolit 2x po 2 hodiny vychadzku, nestaci to?
ja som bola nedavno na PN, tiez ako tehotna, ale vobec ma nenapadlo mysliet si, ze nikto nepride, aj ked nikto neprisiel, ale na tom sa neda stavat
buchač
29.05.12,09:20
U nas zenam na rizikovom tehotenstve kontroly chodili.

Vynimku z kontroly nema ziadna diagnoza.
Su diagnozy, ktore maju inu vynimku - neobmedzene vychadzky (najma niektore psychiatricke diagnozy a aj onkologicke). Tam je potom dost jasne, ze kontrola nema zmysel.
Ak teda nemas neobmedzene vychadzky, na to, ze kontrola nepride, sa nespoliehaj.


Prakticky lekar ma moznost na PN kovy listok napisat do kolonky, vychadzky- nepretrzite., T.J. ze mozes ist hocikedy, hocikde. Ale neviem, ci to plati, aj pri tychto diagnozach.

...ešte aj na dovolenke som bol počas maródky ....síce len vo V.Tatrách , šak aj tak by ma inde nepustila doktorečka ...

...ale je síce pravdou , že som to konzultoval s lekárkou...no nie z dôvodu kontroly , ale skôr o vhodnosti a aj ...poviem , že tej starostlivosti v prípade nejakej náhlej udalosti ...
IBAB
29.05.12,12:25
Ja si na tom nestaviam, že kontrola nepride, ale cítim sa ako väzeň keď nemôžem výjsť von, zatiaľ vychádzky nemám. Jedna známa mi povedala, že onkologických pacientov a tehotné ženy nekontrolujú, tak som si to iba chcela overiť. A aj keď je niekto na PN, je to preto, že nemôže pracovať ale prevetrať si hlavu aspoň raz za deň to je tak veľa???
Tweety
29.05.12,12:26
Ja si na tom nestaviam, že kontrola nepride, ale cítim sa ako väzeň keď nemôžem výjsť von, zatiaľ vychádzky nemám. Jedna známa mi povedala, že onkologických pacientov a tehotné ženy nekontrolujú, tak som si to iba chcela overiť. A aj keď je niekto na PN, je to preto, že nemôže pracovať ale prevetrať si hlavu aspoň raz za deň to je tak veľa???
A prečo neskonzultuješ prechádzky priamo s lekárkou?
Paula
29.05.12,12:54
Lebo JPP....-:)
karol.za
29.05.12,17:38
pekný večer prajem

trošku odbočím od témy-som chlap tehotenstvo u mňa nehrozíííííííííííííííííííííí íí
ale k vychádzkam:som už dosť dlho na pn ,mal som dvojhodinové vychádzky doobeda a poobede
kontrolu som zatiaľ žiadnu nemal,dnes som požiadal lekára o celodenné vychádzky ,on v tom nevidel žiadny problém,na pn-ku napísal doporučujem celodenné vychádzky,toho som oznámil sociálnej poisťovni a tam si to zapísali a že všetko ok
nepatrím medzi spomínané diagnózy,ale moja liečba je podľa lekára dlhodobejšia tak nevidel problém mi napísať mi tieto vychádzky
takže nevidím problém,prečo by lekár nemohol doporučiť celodenné vychádzky aj tehotným,samozrejme ak mu to ich zdravotný stav dovolí
s pozdravom karol
:):):):):)
zuzik278
31.05.12,15:34
samozrejme ze na obe chodia