KatarinaNR
28.05.12,15:41
Chcela by som sa opýtať, keďže zatiaľ s tým nemám skúsenosti, nakoľko som mala len "dohodárov". Aké kroky treba na to aby som v elektronickej podobe odovzdávala výkazy do zdravotných poisťovní VŠZP, Dôvera, Union za TPP? (ako to bežne robíme do SP) za zamestnancov? A ako to prebieha? alebo sa to dá riešiť nejako cez účtovný program?
Ďakujem pekne.
vieraaaa
28.05.12,14:23
Na stránke každej ZP je tlačivo - žiadosť o registráciu el. zasielania, ktorú treba vyplniť - napr. VŠZP na stránke https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/main/public.p/welcome-p000310.jsf?_flowExecutionKey=_cD71C106C-6FFE-FCE7-BDFB-4863D92C1D4A_k52DCDCDF-81D9-CFD8-BB15-F817F9C53808 a tam je "Registrácia". Ja som to vybavovala hneď ako bola táto možnosť, takže si to už dobre nepätám, ale viem že všeobecná bola najkomplikovanejšia. Možno to zjednodušilii, tam bol problém v tom, že šlo o dva dokumenty, ktoré sa museli vypisovať (a myslím, že aj odoslať) na tom istom počítači. El. podpis sa potom už dal inštalovať do hocijakého počítača. UNION a Dôvera sú jednoduché. Vždy je tam návod. Odosielanie je potom už jednoduché, aj keď každá poisťovňa má iný spôsob - GRID kartu, alebo meno a heslo, prípadne aj PIN. Zo miezd údaje exportuješ v podstate tak, ako SP.
srska
28.05.12,14:28
vo všzp dostaneš grid kartu + certifikát na podpisovanie, dôvera - grid karta (ako sp), union - neviem
Aljok
28.05.12,14:40
vo všzp dostaneš grid kartu + certifikát na podpisovanie, dôvera - grid karta (ako sp), union - neviem
Union - login, heslo, PIN.
KatarinaNR
28.05.12,14:51
a to všetko dostanem sama na seba a za koho budem robiť výkazy je jedno? či?
a účtovný program spolupracuje?
KatarinaNR
28.05.12,16:14
čiže stačí napr. do Union a Dôvery keď pôjdem osobne, poviem, že chcem elektronickú službu a hotovo? :-))
srska
28.05.12,21:09
a to všetko dostanem sama na seba a za koho budem robiť výkazy je jedno? či?
a účtovný program spolupracuje?šak tak ako to robíš v sp - mala si alebo máš dohodárov. ja to mám tak - koľkým klientom robím účto - toľko ich mám v sp a všzp na mojom konte(ako napr. na eTaxe) full servis:D u dôvery je to inak - jeden klient - jeden prístup
k účtovnému programu: snáď mvvp do sp nerobíš handy - podobne ako do sp (tam ide xml súbor), tak aj do zp exportuješ mv ale v tex formáte


čiže stačí napr. do Union a Dôvery keď pôjdem osobne, poviem, že chcem elektronickú službu a hotovo? :-))eé - treba: napr. u všzp buď z konateľom alebo sama s plnou mocou (je na webe všzp). u dôvery podobne.