tinkas
29.05.12,08:50
ahojte poradaci...potrebovala by som poradit....konatel sro-čky je zamestnaný v jednej firme ako zamestnanec...tam si chce zobrat 3mesiace neplatené voľno a zamestnanť sa na ten čas vo svojej sro-čke, aby mu šli aj nadalej odvody....je to možné? može mať v sročke podpísané výhlasenie, kedze ho má podpísané u svojeho doterajšieho zamestnávatela ale tam bude mat v tom čase neplatené voľno....
Tweety
29.05.12,06:53
ahojte poradaci...potrebovala by som poradit....konatel sro-čky je zamestnaný v jednej firme ako zamestnanec...tam si chce zobrat 3mesiace neplatené voľno a zamestnanť sa na ten čas vo svojej sro-čke, aby mu šli aj nadalej odvody....je to možné? može mať v sročke podpísané výhlasenie, kedze ho má podpísané u svojeho doterajšieho zamestnávatela ale tam bude mat v tom čase neplatené voľno....
A aký by to malo význam? Veď zamestnanec ako zamestnanec, nie? Je to jedno v ktorej spoločnosti.
tinkas
29.05.12,09:53
ide o to, že ako zamestnanec ma aj sročku a chce skúsiť ist len na vlastnú päsť - tz, žeby dal výpoved v normálnom zamestnaní a už by sa naplno venoval len činnosti sro-čke..trochu ma strach z toho, že keby odišiel z HPP, kde ma stabilný príjem, tak sa mu môže prestať dariť v podnikaní tak to chce vyskúšať...lebo uz HPP aj činnosť v sročku nestíha...chce si to teda vyskúšať na 2-3 mesiace...nechce dať hned výpoved len by si zobral neplatené volno...len nechce spraviť pauzu v odvodoch v SP...tak sa poradiť,,,či by si mohol uplatnovať nezdaniteľnú čast na tie 3 mesiace v sro-čke..kedže vyhlásenie má podpísané u terajšie zamestnavatela....ale v tom času tam bude na neplatenom volne....