zdeniatqo
29.05.12,09:15
Dobry den,

mam par otazok ohladom peciatky.

co vsetko musi byt na peciatke?
staci si ju vytvorit napr. vo photoshope?
alebo sa vytvara nejak specialne?
ma peciatka nejake stanovene parametre? rozmery? font pisma?

Dakujem
srska
29.05.12,07:21
pečiatka nemusí byť. (nemáš - nestratíš - nikto nezneužije) ak sa teda jedná o firemnú
KEJKA
29.05.12,07:24
Dobry den,

mam par otazok ohladom peciatky.

co vsetko musi byt na peciatke?
staci si ju vytvorit napr. vo photoshope?
alebo sa vytvara nejak specialne?
ma peciatka nejake stanovene parametre? rozmery? font pisma?
Dakujem
bežné pečiatky pre sro nič špeciálne nemajú predpísané. Zvykne byť úplné obchodné meno, prípadne logo, IČO, ičDPH,resp. DIČ. Sú povinné, len ak použitie pečiatky je súčasťou podpisového vzoru resp. spôsobu podpisovania podľa spoločenskej zmluvy.
Niektoré inštitúcie vyžadujú pečiatku, napr. DU - tam som musela k podpisu výslovne dopísať "nepoužívam pečiatku".
zdeniatqo
29.05.12,07:29
nejde o to, ci chcem ci nechcem peciatku... sef chce, tak proste musi byt
zdeniatqo
29.05.12,07:32
KEJKA: dakujem za odpoved. A vies mi este prosim ta napisat ci su stanovene nejake rozmery peciatky? a ci si ich mozem vytvorit napr. vo Photoshope?
bodliak
29.05.12,07:32
Pečiatka vznikla v časoch ručne vypisovaných tlačív, aby sme nemuseli furt donekonečna vypisovať tie isté údaje, ako názov, IČO, DIČ, adresu, atď.
Teraz, keď sa údaje priamo tlačia z počítača, pečiatka stráca význam.

To len byrokrat si z pečiatky spravil modlu a vyžaduje "pečiatku a podpis" ...

Iné sú gulaté pečiatky, ktoré sú novodobou pečaťou. Je znakom, že dokument pochádza od autority či úradu.
srska
29.05.12,07:32
nejde o to, ci chcem ci nechcem peciatku... sef chce, tak proste musi bytakú chce? firemnú, takú ako popísala kejka? čo si tam dáte, to tam budete mať.
srska
29.05.12,07:33
okrúhle pečiatky
Excise Duty
29.05.12,07:37
Pečiatka vznikla v časoch ručne vypisovaných tlačív, aby sme nemuseli furt donekonečna vypisovať tie isté údaje, ako názov, IČO, DIČ, adresu, atď.
Teraz, keď sa údaje priamo tlačia z počítača, pečiatka stráca význam.

To len byrokrat si z pečiatky spravil modlu a vyžaduje "pečiatku a podpis" ...

Iné sú gulaté pečiatky, ktoré sú novodobou pečaťou. Je znakom, že dokument pochádza od autority či úradu.
Chcel si povedať "okrúhle pečiatky". Vieš si predstaviť, ako by si použil guľatú pečiatku, to by si ju gúľal po papieri?
Excise Duty
29.05.12,07:42
Z tvojho šéfa by bol dobrý štátny úradník, chce a chce, tak musí byť. Kedže pečiatka nie je predpísaná nijakým zákonom, môže si ju vystrúhať aj zo zemiaka, rozmery sú závislé od veľkosti toho zemiaka.
zdeniatqo
29.05.12,07:46
Z tvojho šéfa by bol dobrý štátny úradník, chce a chce, tak musí byť. Kedže pečiatka nie je predpísaná nijakým zákonom, môže si ju vystrúhať aj zo zemiaka, rozmery sú závislé od veľkosti toho zemiaka.

Presne si ho vystihol... chce tak musi byt. :-D aj keby pecene holuby mali padat z neba ;)
ale dakujem pekne vsetkym za rychle odpovede ;)
srska
29.05.12,07:49
Z tvojho šéfa by bol dobrý štátny úradník, chce a chce, tak musí byť. Kedže pečiatka nie je predpísaná nijakým zákonom, môže si ju vystrúhať aj zo zemiaka, rozmery sú závislé od veľkosti toho zemiaka.

mimotemysi mi pripomenul zš, keď sme sa na výtvarnej výchove asi piati dohodli, že urobíme pečiatku zo zemiaka v tvare 3,14xx - učka nás vytrepala k riaditeľovi + poznámka do žk:)
bodliak
29.05.12,07:51
Nie "povedať", ale "napísať". Či ? Kto nepochopil gulatú, nech sa ozve.