Melani3
29.05.12,11:00
Dobry den, chcela by som pracovat v materskej skolke. Mám urobenú strednu pedagogicko-socialnu akademiu(odbor socialno-vychovny pracovnik) a zaujima ma, ci bude stacit toto vzdelanie. Alebo by som si potom dorobila pomaturitne studium v odbore predskolskej pedagogiky. Bude stačit toto študium?dakujem
brontosaurus
29.05.12,19:27
KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A OSOBITNÉ KVALIFIKAČNÉ POŽIADAVKY
PRE JEDNOTLIVÉ KATEGÓRIE PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV PODĽA
DRUHU A TYPU ŠKOLY ALEBO ŠKOLSKÉHO ZARIADENIA (zákon 437/2009)

Časť I. Učiteľ materskej školy

Kvalifikačné predpoklady:
Úplné stredné odborné vzdelanie
1. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy
2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy v kombinácii s iným odborom vzdelávania
3. v študijnom odbore pedagogická škola
4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
5. záverečná skúška na pedagogickej škole pre vzdelanie učiteliek materských škôl s doložkou o odbornej spôsobilosti po ročnej riadenej praxi
6. maturitná skúška z 1-ročného nadstavbového štúdia pre materské školy
7. záverečná skúška na pedagogickom gymnáziu pre učiteľky materských škôl
8. v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy
9. 2-ročný ústav pre učiteľky materských škôl alebo externé štúdium na tejto škole ukončené skúškou spôsobilosti
10. skúška spôsobilosti pre materské školy
11. maturitná skúška na strednej škole doplnená pomaturitným kvalifikačným štúdiom študijného odboru učiteľstvo pre materské školy alebo pedagogická škola, alebo učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
12. úplné stredné vzdelanie a doplnujúce pedagogické štúdium predškolskej pedagogiky
13. na jazykovú prípravu v cudzom jazyku v materských školách aj absolvovanie študijného odboru učiteľstvo pre materské školy alebo pedagogická škola alebo učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie
14. len na vyučovanie náboženskej výchovy a náboženstva vzdelanie uvedené v písmenách A, B a D a v tých študijných programoch, v ktorých nie je súčasťou študijného programu náboženská výchova a náboženstvo, absolvovanie kvalifikačného vzdelávania pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva alebo absolvovanie špecializačného kvalifikačného štúdia pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva
v metodicko-pedagogickom centre ukončeného do 31. augusta 2010

Čiže podľa tohoto čo uvádzate, nie ste kvalifikovaná.
mmagdal
11.07.12,20:20
mam vystudovane vychovávatelstvo bakalarsky smer, pedagogiku specializaciu sociálna pedagogika, dps a ziskanie sposobilosti na vyucovanie pedagogiky.rozširujúce študium ucitelstvo pre špecialne skoly Vo výhláške 437/2009 časť I je uvedené splnenie kvalifkacie pre ucitelov MŠ: 4. v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným predmetom pedagogika - psychológia a jednoročné špecializačné inovačné štúdium v odbore
predškolská pedagogika
lenze v ponuke dalsieho vzdelavania na Ministerstve skolstva nevidim nikde to inovačné štúdium. Vie mi niekto poradiť co je pre mna vyhodne ak sa chcem zamestnat ako ucitelka MŠ
JajaFabša
24.08.12,09:45
Sme v odmeňovaní pedagógov začínajúci. Zriaďujeme súkromnú materskú školu a na poste riaditeľa bola vymenovaná pani s vyštudovanou SPgŠ Modra odbor učiteľstvo pre materské školy, má 33 rokov praxe, podľa dosiahnutého vzdelania by mala byť zaradená plat.triede 8 + navýšenie podľa praxe max. 24 %, okrem toho bude aj štatutár a patrí jej príplatok za riadenie. Chcem sa opýtať, kde v zákone č. 553/2003 nájdem možnosť výnimky na zvýšenie plat. triedy pre túto riaditeľku, keďže učiteľky, čo tam majú tiež pracovať, majú vysokoškolské vzdelanie - predškolská pedagogika, ukončené adaptačné vzdelanie, len prax majú cca 4-5 rokov a mali by byť zaradené do 10. plat. triedy. Vďaka za radu