Monika Rybárová
29.05.12,18:47
Moja krstná mama chce otvoriť personálnu agentúru,a potrebuje na to moje vysokoškolské vzdelanie lebo ona nemá a na výkon tejto profesie si musí zriadiť obchodného zástupcu s min. 1 stupňom Vš.Takže ja budem musieť s nou uzavreť pracovnú zmluvu v ktorej budem figurovať ako vedúci alebo niečo také.a otázka znie, keďže som podpísala také tlačivo že s tým súhlasím to je vlastne zo živnostenského,ona to už zriadila a teraz čo ked to budem chcieť s nou prerušiť ako pracovno-právny vzťah ako ďalej postupovať?či ma ona musí odhlásiť s toho živnosťenského úradu alebo ja? a ak ma aj napriek mojej výzve neodhlásí čo potom a ako sa to dozviem,že ma neodhlásila a ako postupovať?myslím na to ked snou budem chceť proste skončiť veškeré vzťahy ak by ona porušila naše dohody samozrejme ohľadne vyplácania atd..Ďakujem krásne.
BXLmiami
29.05.12,17:17
Spísali ste spolu nejakú zmluvu?Ty si zamestnaná?
Monika Rybárová
29.05.12,18:04
Ďakujem za odpooveď,takto ešte zatiaľ nie, ale od 1.6 chce zriadiť to podnikanie,čiže účtovníčka vytvorí tú zmluvu, a ja mám už jeden TPP takže tento musí byť na kratšiu dobu.Ako zatiaľ som rozhodnutá, že do toho pôjdem lebo mám slubené, že mi mesačne bude dávať províziu za to, že môže vdaka mne podnikať, len ked to tak nebude tak potom aby som vedela, že ako sa dá z toho vycúvať poprípade.A tiež som ju upozornila, že nechcem aby moje meno niekde figurovalo, ja nemožem v budúcnosti vedieť ako jej to pôjde, personálna agentúra je podla mna dosť hlboká voda v dnešnej dobe a hlavne potrebujem ja seba chrániť.
JankaV
29.05.12,18:14
Monika, ja to vidím tak ani nie o peniazoch, ale o zodpovednosti. Z toho môže byť problém, nie že ti nevyplatí províziu. A že známa - tak to v problémoch málokedy funguje. Ošetri si hlavne zodpovednosť.
BXLmiami
29.05.12,18:22
Neviem,ale pokiaľ máš trvalý pracovný pomer,tak s vedľajším by mal suhlasiť zamestnávateľ.No a tiež ak náhodou zostaneš nezamestnaná,tak to budu brať že máš príjem a neviem ako potom s podporou.A zodpovednosť samozrejme,ak si zodpovedný zástupca ty,tak za maléry ručíš ty a nie krstná.
zalobaba
29.05.12,19:35
Budeš zamestnancom a pracovný pomer môžeš jednoducho ukončiť dohodou, výpoveďou a pod., ako každý iný pracovný pomer. Na základe toho by ťa mala spoločnosť zrušiť na ŽÚ ako zz za daný predmet podnikania, a nahradiť ťa niekým iným. Ak tak spoločnosť (tvoj bývalý zamestnávateľ) neurobí, môžeš toto ohlásenie urobiť aj ty (iba zrušíš seba ako zz, nového zz ty riešiť nemusíš, to je vec spoločnosti), za takéto ohlásenie sa neplatí žiaden poplatok.
lydinka
29.05.12,19:53
klasická výpoved z PP ako bolo spomínané, tvoj terajší zamestnávateľ - nevieme kto to je, ale v podstate nemá prečo nesúhlasiť, jeho do toho nič, kolko ty máš dalších PP, jedine štátna správa má podmienky - napríklad policajti, neviem či aj učitelia, takže treba pozriet tvoju zmluvu, či tam nemáš niečo spomínané o ďalšom, vedľajšom zárobku.
Ale čo sa týka tej zodpovednosti - ty si zodpovedný zástupca, takže za nejaké problémy by si mala problem hlavne ty - naozzaj si to nejako ošetri