wynk11
30.05.12,11:34
Caute.
Mam problem s vykurenim izby c. 2 vo vsetkych izbach je podlahove kurenie ako je znazornene na obrazku. Su to 4 okruhy.V izbe cislo 3 je kamenna- keramicka dlazba a v izbach cislo1 a 2 je plavajuca podlaha. Pri vykurovani vsetkych izieb naraz je izba cislo 3 a 1 nahriata priblizne rovnako za rovnaky cas..Ale izba cislo 2 je aj o 2-3stupne chladnejsia…aj neustalym vykurovanim tejto izby je obtiazne dosiahnut rovnaku teplotu ako je v izbach c. 1 a 3… A pri vypnuti kurenia izba c.2 vychladne omnoho skor ..Neviete povedat co moze byt tou pricinou? Ak technologia pokladania podlahoveho kurenia je vsade rovnaka…Dakujem za kazdy podnet..
Lydži
30.05.12,11:04
Nemáte väčšie tepelné straty cez stenu/strop/podlahu, ako v ostatných izbách? Keďže tá izba aj rýchlejšie vychladne, mohlo by to byť tým.
wynk11
30.05.12,11:13
preto by som poslal na amil obrazok ako to vyzera akde by tie straty mohli vznikat
Lydži
30.05.12,11:31
Jáj, až taký odborník nie som, ale tepelné mosty vznikajú najčastejšie v mieste spojov steny so základmi, príp. stropom a okolo okien. Keď je dom zateplený, je to urobené kvalitne? Neťahá okolo okien, vonkajších dverí? Nie je tam napr. kozub, ktorý by púšťal teplo von?

Nevieš obrázok upraviť, aby sa sem vošiel?
wynk11
30.05.12,11:34
uz je vlozeny ten obrazok...stropy su znizene normalne sadrokartonom v kazdej isbe rovnako..okna su plastove trojsklo....
Lydži
30.05.12,12:04
Dochádzajú mi nápady.

Okno by malo byť v pohode, teoreticky nemusí byť dokonale zaizolované po obvode. Podľa mňa by to mohlo spôsobovať spomínané problémy počas mrazov, ale keď je teplejšie, aj rozdiel teplôt by mal byť menší. Čo tak vyskúšať termokameru?
wynk11
30.05.12,12:15
nad termokamerou som rozmyslal, len nepoznam nikoho v okoli kto to pouziva...viem ze poziarnici to maju :)
este by som skusil tu jednu izbu zateplit z vnutra..podla mna je to plochou okna nakolko je tam tak isto velke ako aj vo velkej izbe..ale vo velkej izbe to vykuruju dva hady kurenia a v tej malej chladnej len jeden aj ked je pravda ze je tam polovicny objem vzduchu...medzi izbami cislo 1 a cislo 2 su len dva rozdiely...velkost okna, a dlzka obvodoveho muru cize dlzka muru s vonkajsim prostredim
Lydži
30.05.12,12:34
Číslo 3 má ešte dlhší obvodový múr.

Plochou okna by také straty tepla nemali byť, trojsklo by malo držať teplo vnútri.

Predpokladám, že dom nie je zateplený. Kde je sever? Nie je tá izba otočená práve tam?
wynk11
30.05.12,12:41
dom je zatepleny ale len po jednej strane ta dlha strana velkej izby...aj ked to nebolo robene kvoli zatepleniu ale len kvoli prerovnaniu krivsej steny a vlhkosti ktora tahala cez mury...teraz je vlhkost v poriadku...tie velke okna su na juznu stranu otocene.

Číslo 3 má ešte dlhší obvodový múr.

Plochou okna by také straty tepla nemali byť, trojsklo by malo držať teplo vnútri.

Predpokladám, že dom nie je zateplený. Kde je sever? Nie je tá izba otočená práve tam?
wynk11
30.05.12,14:26
cize tak niejak
Martin1310
30.05.12,14:40
Trochu mi nejde dohlavy ako sa zateplením vyriešilo navlhanie múrov.Pokial ťahali vlhkosť zo zeme a vy ste ho zabalili do polistyrénu tak bude ešte vlhkejší ako bol a tým pádom by aj pohlcoval viac tepla.
PASKOV
30.05.12,14:43
Doporučuji odborníka na stavby, neboť naivní laici dokáži neskutečné divy.

Pochopitelně Vy, jako investor ty nezmysly zaplatíte.

( např: zateplená jen jedna strana domu ap. )
wynk11
30.05.12,15:08
nie nie vykopalo sa aj kolo zakladol a dala sa folia a kamenina a naraz sa uz spravila aj cela stena

Trochu mi nejde dohlavy ako sa zateplením vyriešilo navlhanie múrov.Pokial ťahali vlhkosť zo zeme a vy ste ho zabalili do polistyrénu tak bude ešte vlhkejší ako bol a tým pádom by aj pohlcoval viac tepla.
wynk11
30.05.12,15:09
pisal som ze to nebolo zateplovanie ale skor prerovnanie starej krivej steny..

Doporučuji odborníka na stavby, neboť naivní laici dokáži neskutečné divy.

Pochopitelně Vy, jako investor ty nezmysly zaplatíte.

( např: zateplená jen jedna strana domu ap. )
lapejko
03.06.12,07:08
skontrolovali ste nastavenie rozdeľovača? Napr. trochu ubrať na teplých izbách a pridať tej chladnej, v rozdeľovači by mali byť prietokomery.
wynk11
01.08.12,07:11
skontrolovali ste nastavenie rozdeľovača? Napr. trochu ubrať na teplých izbách a pridať tej chladnej, v rozdeľovači by mali byť prietokomery.

ale tym ze teplejsie izby priskrtim tak tym neskratim cas nahriatia chladnejsich izieb len predlzim cas nahrievania tych skrtenich izieb...cize vykon vykurovacieho kotla ostane ten isty a nic tym neusetrim
lapejko
14.08.12,19:16
chcete za daných okolností rovnomerné teplo alebo šetriť?
wynk11
21.08.12,08:06
chcem za danych okolnosti aby sa rovnomerne vykurili vsetky izby naraz....ale hlavne aby ta chladna izba sa skor zohriala