zuzikacigi
14.02.06,08:23
Viete mi niekto poradiť, kde nájdem novelu zákona, ktorú podpísal prezident v pondelok, že stačí uhradiť dlh do 60 dní od jej uverejnenia v Zákonníku a nič viac od vás nebudú chcieť?
A komu mám ten dlh uhradiť, SRo alebo tej "výpalníckej" firme?
stuko
14.02.06,07:38
v pripade, ze ti prisiel list uz od vymahacskej firme tak to treba zaplatit priamo na ich ucet, nasledne to prevedu rozhlasu, alebo televii podla dlhu
Pavla P
14.02.06,08:05
http://www.nrsr.sk/appbin/SSLP.ASP?WCI=SSLP_NZWorkitemHist&WCE=Master=1827

Tu je schvaleny navrh zakona. Este nevysiel v Zbierke zakonov, takze nema cislo.
Paula
14.02.06,08:20
Kým zaplatíte, skontrolujte si svoje podlžnosti. Mám skúsenosť, kedy 20.10.05 poslal Slov.rozhlas výzvu na úhradu nedoplatku z konces.poplatkov zároveň s oznámením o postúpení pohľadávky obchodnej spoločnosti BSP Lawyer Partners a.s. K výzve bol priložený poštový peňažný poukaz na sumu 360,- Sk...........pritom firma zaplatila konces. poplatok už v 6/05 , navyše pred termínom splatnosti a v plnej sume 480,- Sk.
bryan
14.02.06,09:26
Netrapte sa, precitajte si celkom dobru stranku venovanu tejto problematike, samozrejme aj s navodmi, ako sa zakonne branit a pravdepodobne aj uspiet. Vyzera to, ze nie sme az tak bezmocni.
:)
http://www.janamosko.szm.sk/
monr
15.02.06,09:07
mam jednu otazocku: vedel by mi niekto poradit? manzel je zivnostnik, trvaly pobyt mame u svokrovcov, tym padom aj zivnost ma pisanu na ich adresu, ci musi platit koncesionarske poplatky aj on. dakujem
ajobs
15.02.06,13:55
mam jednu otazocku: vedel by mi niekto poradit? manzel je zivnostnik, trvaly pobyt mame u svokrovcov, tym padom aj zivnost ma pisanu na ich adresu, ci musi platit koncesionarske poplatky aj on. dakujem

A rozhlasový alebo televízny prijímač vlastní firma, alebo súkromné osoby ?
Ak firma - potom musí platiť za každý R a TVP.
Ak súkromné osoby - stačí, keď sa platí 1 poplatok za R a 1 poplatok za TVP za celú domácnosť.
Lenka21
27.02.06,09:09
Tak ako to vlastne je? Mám zaplatiť 5000,- plus nezaplatené konc.poplatky alebo iba nezaplatené konc. poplatky?
Tweety
27.02.06,09:15
Tak ako to vlastne je? Mám zaplatiť 5000,- plus nezaplatené konc.poplatky alebo iba nezaplatené konc. poplatky?
Zaplatila by som iba koncesionárske poplatky, veď predsa na pokutu bol pardón.
Lenka21
27.02.06,09:25
Veď práve, tých 5000,- sú poplatky za mimosúdne dojednanie a nie pokuta.... som z toho úplný pako!!:confused:
Idiotka
27.02.06,09:49
A čo si myslíte o tejto situácii: kamarát mi požičal televízny aparát. Ja som predtým TV nemala...keby som mu ho vrátila, tak nemám TV.
Mám platiť koncesionársky poplatok ?

Aja
bepo
27.02.06,10:04
Tak ako to vlastne je? Mám zaplatiť 5000,- plus nezaplatené konc.poplatky alebo iba nezaplatené konc. poplatky?
Ja by som pokutu neplatil,lehoty sa počítajú až od podania na súd tzn že ak oni pred mesiacom-dvomi posielali výzvy na zaplatenie s vysokými dlžobami treba to ignorovať,ak by teraz podali žalobu na súde tak už majú nárok len na sankcie v zmysle novely
ajobs
27.02.06,13:56
A čo si myslíte o tejto situácii: kamarát mi požičal televízny aparát. Ja som predtým TV nemala...keby som mu ho vrátila, tak nemám TV.
Mám platiť koncesionársky poplatok ?

Aja

Ak máš doma požičaný TV príjímač, nemusíš ho kamošovi vracať, a poplatok platiť nemusíš.:eek: :eek: Ale pre istotu by ste mohli uzatvoriť zmluvu o pôžičke, aby v tom bolo jasno.:)
Lenka21
28.02.06,09:06
Viete mi poradit, ci uz vyslo nejako oficialne stanovisko ako to vlastne je? Viem ze STV generalny pardon respektuje ale SRo sa stale oficialne nevyjadril, teda aspon podla mojich informacii...
bepo
28.02.06,11:48
Keďže SRo tie pohľadávky predal a jedná sa o vyše 300 tisíc dlžníkov tak určite žiadne oficiálne stanovisko typu neplatťe sankcie nebude,ide o veľké prachy
Tweety
28.02.06,12:04
Keďže SRo tie pohľadávky predal a jedná sa o vyše 300 tisíc dlžníkov tak určite žiadne oficiálne stanovisko typu neplatťe sankcie nebude,ide o veľké prachy Ono sa to takto hovorí,keď"neide o peniaze, tak stále ide o peniaze". Dnes je o tom článok v HN.:):rolleyes:
Zužu
28.02.06,12:26
Viac informácií: www.koncesionari.stv.sk (http://www.koncesionari.stv.sk) - televízia a www.bsplp.sk (http://www.bsplp.sk) - rozhlas
kapitan
28.02.06,22:10
Chcel by som sa spýtať, ako mám postupovať v tom prípade, keď som kúpil telefón s rádiom na firmu v októbri 2005 či mám platiť rozhlasu? A keď áno na akej adrese ho prihlásiť s akým dátumom.
bepo
01.03.06,04:48
Za telefón s rádiom sa neplatí
DadoC
20.03.06,06:21
Mám malý problém na ktorý mi kompetentné úrady nedávajú žiadnu rozumnú odpoveď.

Kamarátka si kúpila TV pokiaľ bývala u rodičov, ktorý riedne platily kon. poplatky. Teraz si kúpila byt kde sa bude stahovať a teda meniť si adresu trvalého bydliska. Kedy a ako sa má nahlásiť ako platič kon. poplatkov keď zákon jasne hovorý o povinnosti nahlásiť sa po nadobudnutí prijímača a povinnosť nahlásiť zmenu adresy majú iba súčasný platiči kon. poplatkov.
ajobs
20.03.06,11:34
Mám malý problém na ktorý mi kompetentné úrady nedávajú žiadnu rozumnú odpoveď.

Kamarátka si kúpila TV pokiaľ bývala u rodičov, ktorý riedne platily kon. poplatky. Teraz si kúpila byt kde sa bude stahovať a teda meniť si adresu trvalého bydliska. Kedy a ako sa má nahlásiť ako platič kon. poplatkov keď zákon jasne hovorý o povinnosti nahlásiť sa po nadobudnutí prijímača a povinnosť nahlásiť zmenu adresy majú iba súčasný platiči kon. poplatkov.

Nech spíše s rodičmi zmluvu o tom, že jej požičali svoj TVP. Potom platiť nemusí, a rodičom dá 50% koncesionárskeho poplatku, ktorý oni platia.