Luboss1991
30.05.12,16:31
Dobry den. Asi pred 8 dnami doslo ku konfliktu pri ktorom strana B utrzila zlomeninu nosa. Chcl by som sa opytat na mozne dosledky dalsieho vysetrovania. Obavam sa ze mal PN viac ako 7 dni. Tusim je to student strednej alebo vysokej skoly.
Co by ste mi poradili? dakujem
buchač
30.05.12,14:56
Dobry den. Asi pred 8 dnami doslo ku konfliktu pri ktorom strana B utrzila zlomeninu nosa. Chcl by som sa opytat na mozne dosledky dalsieho vysetrovania. Obavam sa ze mal PN viac ako 7 dni. Tusim je to student strednej alebo vysokej skoly.
Co by ste mi poradili? dakujem
Začni týmto ....;)

Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi.
Chlieb náš každodenný daj nám dnes
a odpusť nám naše viny,
ako i my odpúšťame svojim vinníkom,
a neuveď nás do pokušenia,
ale zbav nás Zlého.
Amen.
bodliak
30.05.12,15:01
No neviem, buchac, ja som mal tyzden monokel od modlitby.
Normalne, v nedelu pred obedom, presne tak jak pises, prisli sme po "ale zbav nas zleho", ja som pozrel na svokru a zena si to vsimla...
mattto
30.05.12,15:02
Dobry den. Asi pred 8 dnami doslo ku konfliktu pri ktorom strana B utrzila zlomeninu nosa. Chcl by som sa opytat na mozne dosledky dalsieho vysetrovania. Obavam sa ze mal PN viac ako 7 dni. Tusim je to student strednej alebo vysokej skoly.
Co by ste mi poradili? dakujem

čo by som ti poradil? nelámať študentom strednej, vysokej školy nosy, nikomu nelámať nosy. Dôsledky konania je ťažko rozoberať, počkaj na papiere, ktoré dostaneš
buchač
30.05.12,15:08
No neviem, buchac, ja som mal tyzden monokel od modlitby.
Normalne, v nedelu pred obedom, presne tak jak pises, prisli sme po "ale zbav nas zleho", ja som pozrel na svokru a zena si to vsimla...
mimotemy

...ja môžem pozerať koľko chcem ......ďalej nepokračujem .....:---:D
Luboss1991
30.05.12,15:39
Ale konflikt sme nevyprevokovali my. Oni boli podgurazeny a vo vecernych hodinach vykrikovali na co sme ich len upozornili. Potom oni zacali vyskakovat a nejak kamos ho udrel a nanestastie mu zlomil nos...
buchač
30.05.12,16:42
Ale konflikt sme nevyprevokovali my. Oni boli podgurazeny a vo vecernych hodinach vykrikovali na co sme ich len upozornili. Potom oni zacali vyskakovat a nejak kamos ho udrel a nanestastie mu zlomil nos...
...všeliako sa to dá vysvetliť ...

Dobrý právnik bude tvrdiť , že útok ste začali vy , vaša partia ...

Vyskakovať mohli ....no a ???....prečo kamoš hneď udrel ???....
...je síce pravdou , že sa to môže klasifikovať ( ten úder ) ako nutná obrana ...no toto je nutné aj DOKÁZAŤ !!!
Ale aj nutná obrana má svoje kritéria a niekedy je považovaná aj za neprimeranú ...

...tak Ti poviem ...keď sa to dostane pred vyšetrovateľa a aj na súd , tam sa rozhodne ...
Tu môžeš svoje dôvody , argumenty tvrdiť koľko len chceš ...je to len pravda iba tej jednej strany ...
Luboss1991
30.05.12,16:47
a aky trest alebo sankcie mozu z tohto vyvodit? da sa z tohto vyviaznut beztrestne? Existuje nejaka dohoda medzi oboma stranami?
buchač
30.05.12,16:53
a aky trest alebo sankcie mozu z tohto vyvodit?
...hm ......záleží od mnohých skutočností

- priznanie si viny
- oľutovanie činu
- dlžka maródky poškodeného
- v akom stave je register trestov
- ....je viacero aspektov

Ak to dostane sudca na stôl , len na ňom záleží ...jeden rozhodne tak a druhý inak ...
...ale za také blbosti sa maximálne podmienka dáva ...teda ak je to prvý čin ...

...ale aj nie som sudca...takže ???
lujza.j
30.05.12,16:53
Dobry den. Asi pred 8 dnami doslo ku konfliktu pri ktorom strana B utrzila zlomeninu nosa. Chcl by som sa opytat na mozne dosledky dalsieho vysetrovania. Obavam sa ze mal PN viac ako 7 dni. Tusim je to student strednej alebo vysokej skoly.
Co by ste mi poradili? dakujem
mala som kauzu tiež zlomený nos....doba liečenia bola daná lekárom do 7dní, aj ked som bola z toho :eek: poslala som to na prejednanie ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu na priestupkový referát....
ale môže to byť aj inak...čiže TČ
pavol36
31.05.12,05:28
Bude záležať od znaleckého posudku lekára z odboru zdravotníctva. Z praxe viem, že ak je zlomenina nosa s posunom úlomkov, býva to okolo 10-14 dní PN, ak bez posunov, tak je to do 7 dní. Prečin ublíženia na zdraví to bude v tom prvom prípade (možno aj výtržníctvo - to môže byť prišité aj strane A, aj strane B), v tom druhom len priestupok. Ale neboj sa, za to sa nezatvára.
Luboss1991
31.05.12,18:35
Dakujem pekne za odpoved. Chalana vraj videli uz pobehovat v pondelok bez akychkolvek obvazov ci naplasti na nose. Tak neviem ... Este by som sa chcel opytat ci by nebola mozna nejaka dohoda so stranou B, mam namysli ospravedlnenie, olutovanie + financne vyrovnanie (kolklo to asi moze stat?) dakujem