zhv
30.05.12,20:26
Jednoosobová s.r.o. vznikla 03.05.2011. V súvahe a výkazu ziskov strát čo uvediem ako bezprostredne predchádzajúce obdobie.
Dáša_
30.05.12,18:30
Ak robíš DP za rok 2011, tak nič
Katarina
30.05.12,18:31
Bezprostredne predchádzajúce obdobie je rok 2010 a keďže s.r.o. v roku 2010 neexistovala tak neuvedieš nič.
zhv
30.05.12,18:35
Je to rok 2011,

spracovala som už celý rok 2011, urobila DP za 2011. Čítala som na porade, že mám mať vytlačenú otváraciu súvahu. Mala som do počiatočných stavov nahodiť založ.s.r.o. 5000€ a splatenie do pokladne???
jenny5
30.05.12,18:43
Ja som toto riešila pred rokom a bolo mi doporučené uviesť do bezprostredne predchádzajúceho obdobia údaje práve z otváracej súvahy.
Stefan2005
30.05.12,18:54
Bezprostredne predchádzajúce obdobie je rok 2010 a keďže s.r.o. v roku 2010 neexistovala tak neuvedieš nič.

.... zmenila sa metodika, že je platná takáto informácia ?

lebo v zmysle jedného Opatrenia MF SR platilo (a aj podľa mňa platí):

(2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
zhv
30.05.12,19:13
No práve, ale ako to mám urobiť v MRP?? Zadať počiatočné stavy?
zhv
30.05.12,19:36
Pomôže mi niekto????????
Stefan2005
30.05.12,19:38
No práve, ale ako to mám urobiť v MRP?? Zadať počiatočné stavy?

program MRP má:
manuál
on-line nápovedu
hotline pomoc

tu na Porade je to tiež riešené vo viacerých témach, napr. zadanie počiatočných stavov v MRP:
účtovný denník - funkcie - počiatočné stavy a tam si ich môžeš doplniť
Dav
30.05.12,20:26
Mám dojem, že počiatočné stavy by načítalo v tomto prípade do bežného obdobia. Skôr by som sa prikláňala k riešeniu pri vytváraní Súvahy -editovať Súvahu a údaje z otváracej súvahy tam dopísať.
Výstupy-Účtovné výkazy -Súvaha- doplniť príslušné kolónky-OK.
srska
30.05.12,20:41
Mám dojem, že počiatočné stavy by načítalo v tomto prípade do bežného obdobia. Skôr by som sa prikláňala k riešeniu pri vytváraní Súvahy -editovať Súvahu a údaje z otváracej súvahy tam dopísať.
Výstupy-Účtovné výkazy -Súvaha- doplniť príslušné kolónky-OK.presne ako píšeš, teraz som si to odskúšal v pohode
Stefan2005
30.05.12,20:55
s MRP už síce nepracujem, ale pri "výpočte" súvahy existovala možnosť ovplyvniť počiatočné stavy: "Počiatočné stavy a pohyby pred „Dátumom od“ - zaškrtnutím vyberte či sa do výpočtu stlpca Bezprostredne predchádzajúce obdobie majú zahrnúť počiatočné stavy a pohyby s dátumom skorším ako je Dátum od pre výpočet výkazu."
zhv
31.05.12,06:58
Čiže tam dám dátum od 01.04.2011 do 02.05.2011. Do súvahy uvedeiem len základné imanie a pokladňu ????
Dav
31.05.12,07:59
Otváracia súvaha je v deň zápisu do OR, a účtovné obdobie tiež začína od dňa zápisu, tak dátumy (podľa mňa) nepomôžu, bude treba dopísať otváraciu súvahu do koncoročnej ručne, alebo editovať pri tvorbe súvahy.
Stefan2005
31.05.12,09:37
Otváracia súvaha je v deň zápisu do OR, a účtovné obdobie tiež začína od dňa zápisu, tak dátumy (podľa mňa) nepomôžu, bude treba dopísať otváraciu súvahu do koncoročnej ručne, alebo editovať pri tvorbe súvahy.

áno, zvýraznené platí.
Ale to vôbec neznamená, že si nemôžem pomôcť s dátumami pre vytlačenie počiatočnej súvahy a následnej súvahy (t.j. údajov jeho bezprostredného obdobia)... Už som to riešil jednak a) údajmi otváracej súvahy v deň zápisu do OR, ostatné účtovné zápisy začínali dňom nasledujúcim... b) ak to nešlo - bolo nutné účtovať viacej zápisov (aj mimo otv. súvahy) v deň zápisu, tak som u zápisov otv. súvahy posunul dátum o deň späť, vytvoril výkazy a potom vrátil dátumy späť - mal som aj výkazy, aj účtovanie v poriadku... Tento postup je pomocný u programov, ktoré nedovoľujú korektné účtovanie údajov a výpočtu výkazov v roku vzniku firmy....
JANULA999
07.08.12,21:35
Prosím, Vás ak som v marci dala na daňový úrad súvahu, výkaz a poznámky len ako zostavenú a schválené bolo až v máji tak dávam ešte raz na vedomie na DÚ kedy bola schválená účtovná závierka, alebo len do zbierky listín. Ďakujem pekne.
KEJKA
07.08.12,22:06
Prosím, Vás ak som v marci dala na daňový úrad súvahu, výkaz a poznámky len ako zostavenú a schválené bolo až v máji tak dávam ešte raz na vedomie na DÚ kedy bola schválená účtovná závierka, alebo len do zbierky listín. Ďakujem pekne.ak neboli vo výkazoch žiadne zmeny, tak iba do zb.listín, na DU už nie.
peter.mal
17.09.12,16:40
Zdravím,

prosím Vás, ako som si pozeral výkazy ziskov a strát nejakých spoločností, tak som si všimol pojmy - zisk z ukončených činností a zisk z neukončených činností. Aký je rozdiel medzi nimi ?? Ktorý z týchto ziskov by ste uviedli ako čistý zisk ?
peter.mal
17.09.12,19:58
haló účtovníci, neviete mi pomocť ?