zavis1
30.05.12,20:06
ahoj poradaci,

mam problem a dufam ze mi ako stale dobre poradite.
takze minuly rok som si prenajal stanok ktory som prestal platit a majitel mi tam dal vlastnu kladku a znemoznil mi pristup k mojim veciam.moze to tak robit?myslel som si ze mi da vypoved a dohodneme sa na splatkach a vsetko bude ok ale nestalo sa tak.chodil som k majitelovi aby sme to spolu nejak vyriesili a ukoncili podnajom hned a nie az po dalsich 3 mesiacoh ale nikdy tam nebol a pracovnicka mi na neho nedala kontakt. nikto mi nevolal jedine mi posielali dalsie faktury a asi v polovici februara mi prisiel list od majitelovho pravnika kde ma ziada aby som vsetko vyplatil.tak som hned volal jeho pravnikovi a vysvetlil som mu co je vo veci povedal som mu ze budem mu platit 50€ mesacne + moze si nechat a odratat aj vybavenie ktore tam ostalo s tym ze ukonci spolupracu hned a nie po 3 mesiacoch.pravnik mi povedal ze sa snim spoji a da mi vediet co a ako.ale presiel mesiac potom dalsi mesiac a nic a teraz asi cca 3 tyzdne dozadu mi prisiel platobny rozkaz zo sudu.tak ma to riadne vytocilo hned som volal jeho pravnikovi ze co to je za jednanie ze normalne sa snim bavim povie mi ze sa mi ozve a nakoniec mi pride platobny rozkaz.tak mi povedal ze on nic na sud nedaval ale ze to zisti a da mi vediet.tak asi po pol hodine mi zavolal a povedal ze konatel dal v jeho mene na sud papiere lebo chcel to mat cierne na bielom.mne to skor pripada ze ja len budem platit a platit a majitel bude vysmiaty on bude mat peniaze aj tovar a vybavenie ktore sa v stanku nachadzaju a ja nic.ani vypoved mi nedal ani ho neviem nikdy zastihnut a to nespravil len mne ale aj inym.mne to skor pride tak ze toto vsetko mu pomalicky konci a kto chce tak da 3 mesacnu vypoved ale musi platit 3 mesiace aj ked nic nezarobi.
chcem sa spytat moze to tak robit?
to ked zaplatim platobny rozkaz za 3 mesiace ktore som dlhoval tak da zase na sud za dalsie 3 mesiace a tak to pojde do nekonecna?az dokym nedam sam vypoved?
uz neviem co mam robit na tom slovensku clovek sa chce normalne dohodnut nikoho nenajde potom sa ozve pravnik dohodne sa aspon snim na rieseni ale pravnik sa mu uz neozve a pride rovno platobny rozkaz a treba platit za minuly rok za 3 mesiace.
drzi mi moj tovar + vybavenie pritom mi prenajal iba pozemok lebo ked som si to prenajal tak som mu hned volal ze mi zateka do stanku tak mi povedal ze on mi prenajal iba pozemok nie stanok ze ked chcem tak si mam spravit stank na vlastne naklady aby mi nezatekalo na tovar.
vie mi niekto poradit ako to je ci sa to da nejak zrusit hned alebo musim este min.3 mesiace dalsie platit za vypovednu dobu.

ak mi niekto vie poradit budem len rad pripadne mu poskytnem aj zmluvu na prestudovanie.
a este pikoska na zaver ked mi prisiel platobny rozkaz tak som mu hned volal na firmu a sekretarka mi povedal ze sa somnou nevedeli nijak spojit lebo namna nemaju ziadny kontakt pritom na kazdej jednej fakture ktoru mi posielali je pod mojim menom aj telefonne cislo na mna.nikto v tej firme nic neviem a len beru peniaze za prenajom.ale ked treba nieco riesit tak uz nikto nic.vsetko musi konatel ale ten tam nikdy nieje.
ivka70
31.05.12,08:32
Nuz, chybu si urobil v prvom rade ty, ze si nedal vypoved z najmu a prestal platit.
Nemas v podstate nic na papieri, telefonatmi komukolvek nedokazes nikomu nic.
Preco by ti mal dat vypoved majitel? Mate nieco take v zmluve, ze ked neplatis, musi?

V prvom rade si treba vysporiadat najomne, kedze stale nemas ukoncenu zmluvu, stale platis.
Keby si dal tu vypoved z najmu hned, tak uz mas po problemoch.
A potom pisomne vyzvi majitela, aby ti umoznil pristup k tvojim veciam a zariadeniam.
Ak to neurobi, mozes na neho podat zasa ty oznamenia a sudit sa o nahradu skody.

Zatial hra vsetko do karat majitelovi, on postupuje zakonne.
zavis1
31.05.12,15:21
Preco by ti mal dat vypoved majitel? Mate nieco take v zmluve, ze ked neplatis, musi? nieje tam napisane ze musi ale ze moze.a kazdy normalny clovek co nieco prenajima a ked mu niekto neplati tak snim konci prenajom hned.
myslel som si ze ked uz ma dal na sud tak by mal dat aj vypoved a nie pokracovat dalej.

stve ma len to ze ani sa somnou nebavil nevedel som sa snim nijak spojit a vysvetlit mu co je vo veci a ze on sa somnou nespojil ked on mal na mna cislo ja na neho nie.ale hned to riesil takto je to od neho dost hnusne a nekorektne.

V prvom rade si treba vysporiadat najomne, kedze stale nemas ukoncenu zmluvu, stale platis.
Keby si dal tu vypoved z najmu hned, tak uz mas po problemoch.
A potom pisomne vyzvi majitela, aby ti umoznil pristup k tvojim veciam a zariadeniam.
Ak to neurobi, mozes na neho podat zasa ty oznamenia a sudit sa o nahradu skody.

Zatial hra vsetko do karat majitelovi, on postupuje zakonne.

takze rada znie ist na firmu a dat vypoved?a potom ho pisomne vyzvat o uvolnenie veci?