waw
31.05.12,08:05
Môžete mi, prosím, poradiť akým spôsobom prevziať dokumentáciu a všetko čo súvisí so správou SVB od človeka ( predsedu a samovládcu) , ktorý nechce spolupracovať? Doteraz všetko robil sám, Rada sa iba prizerala a teraz nikto nevie, čo kde je.....A práve preto mám obavy, aby sa na niečo nezabudlo prípadne sa záhadne "nestratilo". Ďakujem za každú radu :)
sito
31.05.12,14:00
Inak, opýtam sa, prečo to chceš pevziať? Nie len Rada sa prizerala, aj ostatní vlastníci. Chceš, aby teraz všetko padlo na tvoju hlavu? A myslíš si, že ostatní sa na teba ne.......keď doteraz ...li na svoj majetok? Dobre si to rozmyslí!

sito

Kde si bola? Dlho som ťa nevidel?
mackoivan
31.05.12,17:17
Napíš preberací protokol a do neho napíš včetko čo si dostal. Nepreberaj to sám. potom ked už budeš štatutárom prvé čo urobíš, zaobstaraj si kompletný výpis z účtu SVB v banke. Z peniazmi musí každý zaobchádzať v medziach zákona. Bývalý ti je povinný všetko čo patrí SVB odovzdať. Najlepšie ak ti pri preberaní pomôže niekto so správy, tí vedia čo všetko potrebujú. Predpokladám, že ekonomické služby pre SVB nebudeš robiť ty.
waw
31.05.12,18:57
to Sito: ja to prevziať nechcem, ale Rada konečne zistila, že to čo hovorím už roky asi nebude až taká blbosť a teraz chcú riešiť. A keďže som tá, ktorá sa stále ozývala a oháňala Zákonom čakajú zázrak...alebo na to že to niekto vyrieši aj za nich.

Noo poväčšine som bola doma a prizerala sa dianiu :) V podstate som inú možnosť ako čakať už nemala....všetko ostatné zlyhalo...Ale občas som si Vás čítala, to na ukľudnenie :)

Inak písala som Ti SS, kde som chcela všetko objasniť, ale nejako mi to nešlo ( musím niekde doštudovať ), tak som sa obmedzila na verejnú otázku, kde nemôžem rozoberať celý problém.

to mackoivan: preberací protokol je fajn vec, ale nie pri takom objeme papierov aký máme. A dosť dobre si neviem predstaviť každý papier zapísať do preberacieho protokolu. A už ani nemyslím na to, ak to dostaneme ako pár veľkých škatúl, na ktoré budeme musieť zavolať Popolušku :( Ale ďakujem, aspoň sa zamyslím...
sito
01.06.12,15:04
to Sito: ja to prevziať nechcem, ale Rada konečne zistila, že to čo hovorím už roky asi nebude až taká blbosť a teraz chcú riešiť. A keďže som tá, ktorá sa stále ozývala a oháňala Zákonom čakajú zázrak...alebo na to že to niekto vyrieši aj za nich.

Noo poväčšine som bola doma a prizerala sa dianiu :) V podstate som inú možnosť ako čakať už nemala....všetko ostatné zlyhalo...Ale občas som si Vás čítala, to na ukľudnenie :)

Inak písala som Ti SS, kde som chcela všetko objasniť, ale nejako mi to nešlo ( musím niekde doštudovať ), tak som sa obmedzila na verejnú otázku, kde nemôžem rozoberať celý problém.

to mackoivan: preberací protokol je fajn vec, ale nie pri takom objeme papierov aký máme. A dosť dobre si neviem predstaviť každý papier zapísať do preberacieho protokolu. A už ani nemyslím na to, ak to dostaneme ako pár veľkých škatúl, na ktoré budeme musieť zavolať Popolušku :( Ale ďakujem, aspoň sa zamyslím...

Úúúúú ha!!! Rozum in nedáš! Ale, asi ho začínajú cítiť, že vraj ho majú, myslia si. Aj vyriešia si???

:);)
waw
04.06.12,08:25
Keď to bude záležať na mne, tak si určite vyriešia ;)

Je okolo toho ešte straaašne veľa problémov a nakoniec sa môže stať, že sa nič odovzdávať nebude, čo by ma mrzelo. Ľudia sú ovplyvniteľní a ľahko sa môže stať, že Rada ešte zmení názor......
sito
05.06.12,08:52
Poradiť môžeš, aj z Porady môžu. Ale je to všetko na Vás, a verím, že tých problémov je strašné veľa. A niektoré budú veľmi strašné, ba hrozné. Predseda, ani Rada nie je SVB, sú len voliteľné orgány, môžu byť aj voly. A voliči nie sú voly?

Skús cez nastavenia. Nová správa. Napíšeš sito, potom môže byť aj A. Napíšeš problém, čo Ťa trápi a odošleš. Ak to prejde cez sito, dostane to aj sito a prečíta si to. :);)
waw
06.06.12,18:06
Zial ta sukromna sprava mi nefunguje....mam mat 15 prispevkov, inak sa neda odoslat. Oslovila som admina, tak uvidim, ci poradi.....Alebo napisem este zo tri a pojde to..:)

U nas sa to zial nevyvyja velmi dobre....pozitivne je, ze uz mam pristup na schodzu rady, ale tam je tazke sa na niecom dohodnut. Navyse niektory si uz vsetko rozmysleli...ved mozu prist o vyhody, ktore teraz maju....Ze sa este cudujem. :-(
Ale zatial to nevzdavam, dalsia sanca na zmenu bude mozno az v dalsom storoci :-)
verkaz
08.06.12,18:48
Rozhodne to nevzdávaj.
Ten protokol o odovzdaní a prevzatí sa týka hlavne uzatvorených zmlúv s dodávateľmi energií, bankových dokladov, revízií, Zmluvy o spoločenstve, iČO, DIČ.
Doklady sa musia archivovať ( každý uzatvorený rok zvlášť).
waw
08.06.12,19:58
Jéééj ďakujem, na tie revízie som vôbec nemyslela...Ak k tomu preberaniu nakonec dôjde. Najskôr to vyzeralo, že preberáme do hodiny ..... teraz no neviem-neviem...Ale pripravujem sa, keby predsa..
sito
08.06.12,20:16
Zial ta sukromna sprava mi nefunguje....mam mat 15 prispevkov, inak sa neda odoslat. Oslovila som admina, tak uvidim, ci poradi.....Alebo napisem este zo tri a pojde to..:)

U nas sa to zial nevyvyja velmi dobre....pozitivne je, ze uz mam pristup na schodzu rady, ale tam je tazke sa na niecom dohodnut. Navyse niektory si uz vsetko rozmysleli...ved mozu prist o vyhody, ktore teraz maju....Ze sa este cudujem. :-(
Ale zatial to nevzdavam, dalsia sanca na zmenu bude mozno az v dalsom storoci :-)

Však niekomu zagratuluj, aby si mala 15, či to nie je príspevok? No vidíš, predsa len krok vpred, ale vieš o čom sa dohaduje rada a môžeš povedať ostatným, tých potrebuješ mať na svojej strane, alebo aby Ťa podporovali. V rade môže niekto cúvať, no rada by nemala. V podstate je to dôležitejší orgán ako predseda, no nie dôležitejší ako zhromaždenie.

Ty si trúfaš, ale nech! Doži sa ho. :);)
waw
09.06.12,20:03
nedá mi nenapísať....Prvý a zatiaľ jediný člen Rady si konečne prečítal zákon. S veľkou radosťou mi oznámil, že vymyslel prinajmenšom tryskomotor....Zabudol však, že k tomu, čo si vybral a vyhovovalo mu, je potrebné ešte dodať ďalšie veci a tak z toho jeho nápadu zostane jedno veľké nič.....
Čo som komu urobila, že musím mať za susedov takýchto.....:mee: a to je zatiaľ najlepší....
waw
20.06.12,20:00
Huraaaa, nemame predsedu :-) Je to trochu pruser, ja viem, ale vsetko lepsie ako mat samovladcu, ktory ignoruje aj rozhodnutie Zhromazdenia :)
Prosim, mozem Vas obtazovat dalsimi komplikovanymi otazkami ? Vopred dakujem vsetkym :-)
Halli
21.06.12,11:49
...som zvedavá na to huráá po roku:))) gratulujem, dajte sa do toho...