Veronika Purdova
31.05.12,12:54
Dobrý deň pišem lebo som veľmi bezradná bývam na bytovke kde sú štyri byty je to na dedine je tu asi 70 obyvatelou vedľa moja suseda mne a mojej susedke na spodku veľmi strpčuje život kde kol vek a kedy kol vek idem či je to ráno o 5 hodine či v noci neustále je v okne a pozoruje kde kto ide a skym na balkóne sa prehýna aby počula o com sa kto rozprava.Za bytovkou som môjmu synovi spravila pieskovisko no ta dotyčná suseda chova sliepky a jej sliepky chodia robiť potrebu do malého pieskoviska všade sú výkaly keď vyčistím kanál za bytovkou aby mohla voda odtekať tak jej sliepky všetko zahrabú znova blatom zo susedkou sme našli ploštice ktoré sú samozrejme z jej sliepok sliepky ma 3 metre od susedinej obyvačky alebo lepšie povedané balkónu je tam neuveriteľný smrad keď príde nejaká návšteva sa ideme hanbou prepadať kde to vlastne bývame keď sme jej chceli dohovoriť tak len kričala a z úst samé vulgarizmy keď to neprestavala a začala sa aj vyhrážať že namna zavolá socialku že susedu dá zlikvidovať tak sme sa rozhodli napísať sťažnost na obecný úrad no tam sme nepochodili lebo pani starostka je z dotyčnou jedna prdel cela dedina nanu nadava no nikto jej nepovie mi zo susedkou tu vyzeráme ako Tie najväčšie špiny ale to sa už neda znášať prosím vás poraďte čo z takým človekom robiť.Aj teraz som bola v okne a ona ma už osočovala neustále ma všade ohovára a vymyšla si všetko možne len aby mna a moju susedu očiernila.človek sa snaží aby všetko bolo okolo nás pekne no jej vadí aj to že natrieme sušiak na prádlo ktorý 20 rokou nebol natretý a pritom v dedine povie že mi sme jej zakázali nato vešať prádlo stále si vymyšla a každý jej to žere ja už neviem čo robiť.Bola by som vďačná keby ste mi poradili čim a čo robiť ďakujem s pozdravom Veronika
Veronika Purdova
31.05.12,10:56
Dobrý deň pišem lebo som veľmi bezradná bývam na bytovke kde sú štyri byty je to na dedine je tu asi 70 obyvatelou vedľa moja suseda mne a mojej susedke na spodku veľmi strpčuje život kde kol vek a kedy kol vek idem či je to ráno o 5 hodine či v noci neustále je v okne a pozoruje kde kto ide a skym na balkóne sa prehýna aby počula o com sa kto rozprava.Za bytovkou som môjmu synovi spravila pieskovisko no ta dotyčná suseda chova sliepky a jej sliepky chodia robiť potrebu do malého pieskoviska všade sú výkaly keď vyčistím kanál za bytovkou aby mohla voda odtekať tak jej sliepky všetko zahrabú znova blatom zo susedkou sme našli ploštice ktoré sú samozrejme z jej sliepok sliepky ma 3 metre od susedinej obyvačky alebo lepšie povedané balkónu je tam neuveriteľný smrad keď príde nejaká návšteva sa ideme hanbou prepadať kde to vlastne bývame keď sme jej chceli dohovoriť tak len kričala a z úst samé vulgarizmy keď to neprestavala a začala sa aj vyhrážať že namna zavolá socialku že susedu dá zlikvidovať tak sme sa rozhodli napísať sťažnost na obecný úrad no tam sme nepochodili lebo pani starostka je z dotyčnou jedna prdel cela dedina nanu nadava no nikto jej nepovie mi zo susedkou tu vyzeráme ako Tie najväčšie špiny ale to sa už neda znášať prosím vás poraďte čo z takým človekom robiť.Aj teraz som bola v okne a ona ma už osočovala neustále ma všade ohovára a vymyšla si všetko možne len aby mna a moju susedu očiernila.človek sa snaží aby všetko bolo okolo nás pekne no jej vadí aj to že natrieme sušiak na prádlo ktorý 20 rokou nebol natretý a pritom v dedine povie že mi sme jej zakázali nato vešať prádlo stále si vymyšla a každý jej to žere ja už neviem čo robiť.Bola by som vďačná keby ste mi poradili čim a čo robiť ďakujem s pozdravom Veronika
Ingrid Ondruskova
31.05.12,12:00
mám dojem, že na Slovensku takéto extrémne situácie len televízia vyrieši...nech sa láskavo na kameru vyjadrí pani starostka, prečo s tým nič nerobí...sama som zvedavá...
DRŽÍM PALCE!!!
pepsikova
31.05.12,12:15
...a máš mobil s kamerou, alebo foťákom?..tak ja by som sa postavila pred babine okno a fotííím..fotím ju všade, kam sa len pohne, aj pri sliepkach, aj na dvore, kde ju len budem vidieť....a ak by protestovala, tak jej s úsmevom poviem, "suseda, dám vás na internet"..nech národ vie, aká ste dobrá strážkyňa nášho činžáka, obetavá a zadarmo"...a som zvedavá, kto to dlhšie vydrží, ty určite, len nezabudni, musíš sa pri tom usmievať, aby to videla...
mattto
31.05.12,12:37
...a máš mobil s kamerou, alebo foťákom?..tak ja by som sa postavila pred babine okno a fotííím..fotím ju všade, kam sa len pohne, aj pri sliepkach, aj na dvore, kde ju len budem vidieť....a ak by protestovala, tak jej s úsmevom poviem, "suseda, dám vás na internet"..nech národ vie, aká ste dobrá strážkyňa nášho činžáka, obetavá a zadarmo"...a som zvedavá, kto to dlhšie vydrží, ty určite, len nezabudni, musíš sa pri tom usmievať, aby to videla...

tak - tak, klin sa klinom vybíja :D Drzé opice sa nedajú "poraziť" slušnosťou, ani zákonnými cestami. Proste začať robiť babizni napriek, až vytiahne biele bombarďáky na znak vzdania sa :)
akimo
31.05.12,14:04
najprv by som si tu rozviedol aspon to , ci tie byty maju zalozene svb , potom by sa dalo o veci robit viac , takto to vyzera , ze len kludne dalej sa navzajom osocovat
korela
31.05.12,14:28
Indeed
31.05.12,14:55
Mňa tiež nenormálne se*ie moj asuseda v bytovke,

má však okolo 75 rokov ,

a ked ju vynesú nohami napred , u mňa bude oslava.
Indeed
31.05.12,16:11
Yes, Indeed !
betrix
31.05.12,16:14
Ak je situácia takáto, myslím, že tu nič nevyriešite. Takých ľudí treba jednoducho ignorovať, potom ich to hádam prestane baviť.
Ja by som to robila takto, nerobila jej nič naschvál, ale ani by som si nedala skákať po hlave, i keď je pravda, že tie sliepky by štvali aj mňa, nemajú, čo behať kade-tade, majú byť niekde v ohrade, na toto asi existujú nejaké predpisy na Úrade verejného zdravotníctva. Skúste tam.
Indeed
31.05.12,16:17
ano skutočne je to tak !
Veronika Purdova
31.05.12,16:39
ja som ju raz odfotila a dala na fb a ona mi povedala ze ak to nevymazem da namna trestne stihanie
Veronika Purdova
31.05.12,16:47
ano sme vlastnikmi bytov
Veronika Purdova
31.05.12,16:48
to je dobre ked je uz taka stara henta ma 50 rokou a mam pocit ze zla burina nevyhynie
pepsikova
31.05.12,16:52
ja som ju raz odfotila a dala na fb a ona mi povedala ze ak to nevymazem da namna trestne stihanie..

..však jej povedz, nech dá..a potom ešte dodaj, že sa aspoň polícia bude zaoberať jej neznášanlivosťou..lebo keby bola normálna, tak vám neznepríjemňuje život!..
..a trestné stíhanie by dala ako kvoli čomu?..že si dala jej fotku-no, maximálne trestné oznámenie,ale ty sa vždy možeš brániť, že ona ti dovolila fotiť ju,však načo sa motá, kde nemá a robí, čo nemusí...obrana sa vždy nájde...
akimo
31.05.12,16:58
dufam ze sa dozije 85 , to bude oslava.
Indeed
31.05.12,17:12
Tak hádam vchodového dovernika nemožeš ignorovat
Indeed
31.05.12,17:13
ked sa toho fleka drží zubami-nechtami...
arizona
31.05.12,17:24
Vela sa poradit neda :rolleyes:
mozes:
- susedu ignorovat
- skamaratit sa s nou, mozno bude pristupnejsia rozhovoru
- byt vulgarnejsia ako ona,aby si nedovolovala
- odstahovat sa
...

Ak mate v byte smrad zo sliepok,obrat sa pisomne na regionalnu hygienu /vygoogli si podla mesta/ a ziadaj presetrit a vykonat napravu
akimo
31.05.12,17:35
ked ste traja na jednu , tak si predsa urcite pravidla , ved aj pozemok pod pieskoviskom je vas , tak zakazte , aby vam ho sliepky ohrabavali , nemoze si predsa robit co chce , neni to len jej , musi sa prisposobit ,
akimo
31.05.12,17:37
na hygienu som daval podnet aj ja za kravy , z ktorych je smrad tiez , ale bohuzial , velmi ich to nezaujima
MarcoM
31.05.12,17:55
Keď so susedou nebude rady ani potom ako hore radili ostatní, je možné pristúpiť k drastickým prostriedkom. Keď suseda nie je doma, čo tak si spraviť slepačiu polievku? Alebo ich inak "eliminovať"? Prilákať dedinské mačky, tak, že im tam dáte misku so smotanou, poprípade mlieko. A súboj sliepka vs voľne žijúca mačka má jasného víťaza.
mattto
31.05.12,17:59
Keď so susedou nebude rady ani potom ako hore radili ostatní, je možné pristúpiť k drastickým prostriedkom. Keď suseda nie je doma, čo tak si spraviť slepačiu polievku? Alebo ich inak "eliminovať"? Prilákať dedinské mačky, tak, že im tam dáte misku so smotanou, poprípade mlieko. A súboj sliepka vs voľne žijúca mačka má jasného víťaza.

NIE! zvieratá za to nemôžu a riešiť susedské spory cez zvieratá, je najväčšia špinavosť!
MarcoM
31.05.12,18:02
Mno ono keď sa dieťa nakazí nejakou pliagou od tých sliepok, neviem čo by si potom vravel.
mattto
31.05.12,18:06
Mno ono keď sa dieťa nakazí nejakou pliagou od tých sliepok, neviem čo by si potom vravel.

určite by som ich nešiel zarezať, ani im tam nehodil túlavé mačky. Odjakživa ľudia na dedinách žili "so sliepkami", decká sa s nimi hrali a neviem o tom, žeby umierali
buchač
31.05.12,18:40
tak - tak, klin sa klinom vybíja :D Drzé opice sa nedajú "poraziť" slušnosťou, ani zákonnými cestami. Proste začať robiť babizni napriek, až vytiahne biele bombarďáky na znak vzdania sa :)

...he ...že aké ksichty by strúhala , ak by som stiahol gate a prdel ukázal ...:---
alaya1
31.05.12,19:06
ja by som sa urcite neznizila na uroven tej susedky.
pepsikova
31.05.12,19:13
..žíííš, možno, keby dačo inšie, babka by zmenila objekt svojho záujmu a baby by mali svatý pokoj...
Veronika Purdova
01.06.12,05:53
Nikomu by sa nelubilo aby jeho dieta bolo v zasratom pieskovisku....sliepky prenasaju choroby a maju plostice tak to nieje ziadna vyhra uz som rozmyslala aj nad tim ze im nasypem ruzove zrno
hena22
01.06.12,06:04
Čo takto prieskovisko zakryť? Okrem sliepok tam iste chodia v noci aj túlavé mačky a možno aj iné zvieratá.
Otráviť sliepky nie je riešenie. Ste vlastníci, takže máte právo hovoriť aj do toho ako sa využíva priľahlý pozemok (máte na ňom spoluvlastnícky podiel predpokladám) Takže cez domovú schôdzu si odhlasujte, že sliepky nebudú a slepačiu polievku nech si varí suseda :)
arizona
01.06.12,06:05
Nikomu by sa nelubilo aby jeho dieta bolo v zasratom pieskovisku....sliepky prenasaju choroby a maju plostice tak to nieje ziadna vyhra uz som rozmyslala aj nad tim ze im nasypem ruzove zrno
Urcite by sa to nepacilo nikomu.
Ale da sa urobit jednoduche opatrenie, aby sliepky d pieskoviska nechodili.
Staci pieskoviso ohradit zahradnym pletivom, alebo kupit nejaku foliu, ktorou iba zakryjete pieskovisko, ked sa nebude pouzivat...;) Asi je to najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie.
Veronika Purdova
01.06.12,06:06
a co mi to pomoze ked vedla kade bude moj syn chodit bude nasrate...dali sme mensi plotik no samozrejme to preleteli a znova sa tam dostali te sliepky len sekerovaat dat dole ved ona aj tak vravi ze jej zeru sliepky vajcia
arizona
01.06.12,06:09
heni, si ma predbehla s tym zakryvanim .-)
Letko
01.06.12,06:32
Ružové zrno určite nie, pitva by ukázala, že boli otrávené.
Má suseda často otvorené okná? Dohodnite sa večer so susedmi, aby pozatvárali okná a urobte si pod oknami opekačku, nech to poriadne dymí :) smrad za smrad
buchač
01.06.12,06:53
Čo takto prieskovisko zakryť? Okrem sliepok tam iste chodia v noci aj túlavé mačky a možno aj iné zvieratá.
Otráviť sliepky nie je riešenie. Ste vlastníci, takže máte právo hovoriť aj do toho ako sa využíva priľahlý pozemok (máte na ňom spoluvlastnícky podiel predpokladám) Takže cez domovú schôdzu si odhlasujte, že sliepky nebudú a slepačiu polievku nech si varí suseda :)
...takže zastreliť ....???? :rolleyes:
...že tréning na bežiaci alebo nízko " letiaci " terč ....;):---
misoft
01.06.12,07:43
a co mi to pomoze ked vedla kade bude moj syn chodit bude nasrate...dali sme mensi plotik no samozrejme to preleteli a znova sa tam dostali te sliepky len sekerovaat dat dole ved ona aj tak vravi ze jej zeru sliepky vajcia

:Pani suseda, vaše sliepky boli na mojom trávniku, zozobali mi trávu - zaplaťte 30€ za kŕmenie, zasrali mi piesok - zaplaťte 10€ za prečistenie, žerú vaše sliepky vaše vajcia - váš problém - riešte si to sama (hoci si to aj strážte).
Inak budem považovať sliepky na mojom pozemku za svoj majetok!
Indeed
01.06.12,11:27
ako to mohla ona zistiť ??