vonder
31.05.12,17:12
Dobrý deň,

Chcel by som predávať zeleninu a nechcem ju kupovať z veľkoskladu, ale od farmára. Lenže farmár mi nédá žiaden doklad o kúpe. Potreboval by som poradiť či môžem kupovať od takéhoto farmára alebo ako to mám vyriešiť. Ďakujem
Zita5
01.06.12,05:21
Neviem či máte na predaj v MO živnostenské osvedčenie , ale jednoznačne potrebujete doklad o nadobudnutí tovaru(zeleniny) a doklad o úhrade .Inak je to čierny nákup o predaji nehovoriac.
vonder
01.06.12,11:46
ŽL samozrejme mám. Ako som už písal nechcem nakupovať z veľkoskladu (bolo by to jednoduchšie a neotravoval by som na porade). Doklad o nadobudnutí tovaru mi môže vystaviť aj farmár, ktorý nie je živnostík.
pavol54
01.06.12,12:16
Dobrý deň,

Chcel by som predávať zeleninu a nechcem ju kupovať z veľkoskladu, ale od farmára. Lenže farmár mi nédá žiaden doklad o kúpe. Potreboval by som poradiť či môžem kupovať od takéhoto farmára alebo ako to mám vyriešiť. Ďakujem
Ak je pestovateľ SHR tak doklad o predaji musí vyhotoviť. Ak je len pestovateľ záhradkový a predáva prebytky tak vyhotovíš nákupný lístok kde si zapíšeš údaje pestovateľa (adresu, číslo op) sortiment množstvo a cenu a dáš si tento doklad do účtovníctva. tretia možnosť nie je
pavol54
01.06.12,12:16
ŽL samozrejme mám. Ako som už písal nechcem nakupovať z veľkoskladu (bolo by to jednoduchšie a neotravoval by som na porade). Doklad o nadobudnutí tovaru mi môže vystaviť aj farmár, ktorý nie je živnostík.
nie nevyhotoví