rickman
31.05.12,18:15
Mám tu jeden dotazník týkajúci sa cestovania a poprosil by som vás o jeho vyplnenie. Vďaka :)

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGFrYmhaY0hGR1ZoWVlmVVRMUFpCZ1E6M Q
rickman
04.06.12,14:41
posúvam

veľká vďaka, vyplnenie zaberie max 30 sekúnd a týka sa hotelového ubytovania :o
misoft
04.06.12,15:03
Na dotazníku ma zarazilo:
A) priveľa * (okrem jednej kolonky všade)
B) protichodné otázky:
- Čo by bolo dostatočnou motiváciou, aby ste najbližší voľný víkend navštívili tento hotel?
vs.
- Keby ste prišli, tak kedy? *

cez víkend
aj cez týždeň
počas sviatkov
počas prázdnin
Iné:

tiež toto:
Čo by bolo dostatočnou motiváciou, aby ste najbližší voľný víkend navštívili tento hotel?
vs.
Čo je vo všeobecnosti spúšťačom toho, že si pobyt objednáte, zaplatíte a pricestujete? *
- veď je to skoro duplicita otázky.

V akej obci žijete? *
A toto by sa malo zmeniť na otázku z akého sídla pochádza a doplniť veľkosť sídla (mesta) v obyvateľoch, lebo presné pomenovanie sídla už predsa zasahuje aj do súkromia.
Taktiež

Váš vek: *
zmeniť na odstupňovanie vekovej kategórie v rokoch od-do
rickman
04.06.12,16:07
Na dotazníku ma zarazilo:
A) priveľa * (okrem jednej kolonky všade)
B) protichodné otázky:
- Čo by bolo dostatočnou motiváciou, aby ste najbližší voľný víkend navštívili tento hotel?
vs.
- Keby ste prišli, tak kedy? *

cez víkend
aj cez týždeň
počas sviatkov
počas prázdnin
Iné:
tiež toto:
Čo by bolo dostatočnou motiváciou, aby ste najbližší voľný víkend navštívili tento hotel?
vs.
Čo je vo všeobecnosti spúšťačom toho, že si pobyt objednáte, zaplatíte a pricestujete? *
- veď je to skoro duplicita otázky.

V akej obci žijete? *
A toto by sa malo zmeniť na otázku z akého sídla pochádza a doplniť veľkosť sídla (mesta) v obyvateľoch, lebo presné pomenovanie sídla už predsa zasahuje aj do súkromia.
Taktiež

Váš vek: *
zmeniť na odstupňovanie vekovej kategórie v rokoch od-do

Ďakujem za reakciu. Snažil som sa vymyslieť, ktoré otázky by nemuseli byť povinné (*), no nedokázal som vylúčiť žiadnu :). Každá odpovedá na niečo iné. Protichodné podľa mňa nie sú. Najbližší voľný víkend hovorí o najbližšom voľnom víkende bez ohľadu na to, či by ten niekto chcel prísť práve cez víkend - teda čo môže byť motiváciou na to, aby napríklad odložil iné plány :). Keby ste prišli tak kedy - to zase hovorí o preferencii toho niekoho, kedy preferuje prísť. No a čo je vo všeobecnosti spúšťačom, tak to sa pýtam všeobecne - nie na hotel na Spiši, ale všeobecne keď ide niekto na nejaký výlet, tak čo je tou motiváciou. Hádam ma chápeš čo chcem povedať ;). S obcou viem čiastočne súhlasiť, tiež aj s vekom. Ale to je skôr len ku konštrukcii dotazníkov, o čom sa tu bavíme, ako by sa mali tvoriť :).

Každopádne ďakujem tým, ktorí sa aj napriek misoft-ovej kritike zapojili a zapoja :).
misoft
05.06.12,04:58
Tomu sa vraví "konštruktívna kritika" :D
rickman
05.06.12,14:55
:)