Janulik334
31.05.12,19:02
DObrý deň, neviem, či pišem do spravnej rubriky, ale snad mi niekto odpovie.Moj partner ma od augusta novu pracu. Najprv tam robili od 8,00-16,00 každy deň od pondelku do piatku, ale potom im to šef zmenil od 8,00-18,00 4 dni v tyždni s tym, že jeden deň ma niektori z nich volno. Vo firme pracuju piati chlapi.Lenže nie vždy vyšlo mojmu priatelovi volno(PN kolegov a pod.), alebo jednoducho chodil do prace 5x v tyzdni a ohradzoval sa tym, že si šetri na nahradne volno..teraz prišli dovolenky. 1 kolega si vybral 3 tyzdne dovolenky a tym, že zostali len 4 musia robiť všetci každy deň v tyždni, čo je spolu nie 40h ale 50h.. ak aj robia 5 dni v tyzdni po 10hodin zamestanavatel im to nepreplaca!!! a zrejme tak nebude ani teraz a tiež si myslim, že nebude ani žiadne nahradne volno, kedže odvtedy už mal moj partner vela takych dni, čo išiel do prace navyše a nahradne volno nemal doteraz..!! da sa s tym nejako bojovať? ma vobec zamestanavatel pravo takto nepreplacať zamestnancom tieto hodiny??
BXLmiami
31.05.12,17:49
Hovoríš,že Tvoj priateľ je lekár?Môže dať výpoved.
Janulik334
31.05.12,17:55
Hovoríš,že Tvoj priateľ je lekár?Môže dať výpoved.

nie, nie je lekar, ani som to nikde nepisala.....
BXLmiami
31.05.12,18:00
To je fakt,že si nepísala,ale je 10 hodín v práci a zamestnávateľ mu to neplatí a nesmie na dovolenku....aj ked po tých 10 hodinách môže domov a nemusí sa usmievať na ľudí dalších 16 hodín.No ale už ťa nechám,len podpichujem.Ale tá veta o výpovedi,tá bola správna.Nech dajú výpovede.