Ekonomka-SR
31.05.12,20:02
Ahojte ekonómovia, prosím Vás nemáte link (nejakú excelovskú tabuľku) na vedenie skrátenej daňovej evidencie?
ďakujem
to naozaj nikto ešte nerobil skrátenú evidenciu?
SilMar Group
01.06.12,17:32
Ahojte ekonómovia, prosím Vás nemáte link (nejakú excelovskú tabuľku) na vedenie skrátenej daňovej evidencie?
ďakujem
to naozaj nikto ešte nerobil skrátenú evidenciu?
mne to umožňuje Alfa, takže to neriešim cez xls.
marjankaj
01.06.12,17:59
Ahojte ekonómovia, prosím Vás nemáte link (nejakú excelovskú tabuľku) na vedenie skrátenej daňovej evidencie?
ďakujem
to naozaj nikto ešte nerobil skrátenú evidenciu?
A to je aká evidencia?:eek:
SilMar Group
01.06.12,18:40
A to je aká evidencia?:eek:

v podstate je to ako zjednodušené jednoduché účtovníctvo, ale nemusí sa tam robiť účtovná závierka a výkazy
Katy a R
01.06.12,18:45
A to je aká evidencia?:eek:
Janko - veď v nadpise uviedla § aj odstavec;)
.. voľkedy som aj tu na Porade videla priloženú tabuľku (treba pokutrať) .. ale v podstate stačí xls - nejaké súčtové riadky (dokonca zvládam aj ja si spraviť ;))
marjankaj
02.06.12,18:20
v podstate je to ako zjednodušené jednoduché účtovníctvo, ale nemusí sa tam robiť účtovná závierka a výkazy
Viem, čo je daňová evidencia podľa §6 ods.14. Ale čo je to skrátená daňová evidencia?
Ekonomka-SR
11.06.12,14:42
a stačilo by urobiť v exl a dať tam stĺpce: č.FA, dodávateľ/odberateľ, adresa, IČ DPH, ZD, DPH, Suma celkom ?
a treba ešte osobitne viesť knihu pohľadávok a závazkov, však?
dakujem



Janko - veď v nadpise uviedla § aj odstavec;)
.. voľkedy som aj tu na Porade videla priloženú tabuľku (treba pokutrať) .. ale v podstate stačí xls - nejaké súčtové riadky (dokonca zvládam aj ja si spraviť ;))
Ekonomka-SR
11.06.12,14:45
nikto tomu hovorí daňová evidencia a niekto skrátená daň. evidencia (asi preto, že netreba viesť peň,. denník a výkazy)
ale v zákone o dani z príjmov § 6 ods. 14 sa hovorí o daňovej evidencii.


Viem, čo je daňová evidencia podľa §6 ods.14. Ale čo je to skrátená daňová evidencia?
dogicka
12.06.12,10:45
Ahojte ekonómovia, prosím Vás nemáte link (nejakú excelovskú tabuľku) na vedenie skrátenej daňovej evidencie?
ďakujem
to naozaj nikto ešte nerobil skrátenú evidenciu?

Ja bežne využívam túto možnosť. Jednou z výhod je aj to, že keďže nie si účtovná jednotka, pri kontrole ti nemôžu dať pokutu za vedenie účtovníctva.
Ja počas roka účtujem v JÚ, na konci roku však netlačím výkazy. Tlačím peňažný denník, ten spĺňa podmienky uvedené v § 6/14, teda evidenciu príjmov a výdavkov v časovom slede. Je to pre mňa rýchlejšie a jednoduchšie (aj istejšie), ako nahadzovanie údajov do excelovskej tabuľky, zapisovať fa do knihy došlých a vyšlých faktúr, ako aj vedenie záznamov pre DPH.
Ale to je len môj názor, a moje riešenie.
ekofin
04.03.14,11:09
Ja by som sa len chcela opýtať, môže daňovník, ktorý využíva daňovú evidenciu zamestnávať zamestnanca?
Darma111
09.03.14,19:06
nie
Ekonomka-SR
19.03.14,21:15
nemoze mat zamestnanca ani obrat nad 170tis. EUR
Numinoso
20.03.14,05:15
V 2014 už môže:

"Zmena daňovej evidencie a previazanie niektorých častí s evidenciou na účely paušálnych výdavkov

Novelou zákona o dani z príjmov sa zjednocuje forma vedenia preukázateľných výdavkov daňovníkov, ktorí dosahujú príjmy podľa § 6 ods. 1 až ods. 4 zákona o dani z príjmov prostredníctvom daňovej evidencie. V tejto súvislosti sa ruší osobitná forma evidencie pre daňovníkov, ktorí dosahujú príjmy podľa § 6 ods. 3 (z prenájmu nehnuteľností) a daňová evidencia, ktorú v súčasnosti upravujú § 6 ods. 14 a 15 (daňová evidencia pre účel uplatnenia preukázateľných daňových výdavkov, ktorú môžu viesť daňovníci s príjmami z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z použitia diela a použitia umeleckého výkonu). Daňovú evidenciu, definovanú v predkladanej novele zákona o dani z príjmov bude môcť viesť každý daňovník, ktorý dosahuje príjmy z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti, prenájmu a z použitia diela a použitia umeleckého výkonu a to bez obmedzenia vykonávať danú činnosť samostatne (môže zamestnávať zamestnancov) a bez veľkostného obmedzenia dosiahnutých príjmov (výnosov) v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období (v súčasnosti príjmy (výnosy (http://www.porada.sk/vynosy#__AUTOKW)) nesmú presiahnuť 170 000 eur)."

odkaz: http://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/993/category/pripravovane-zmeny-v-legislative/article/novela-zakona-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2014.xhtml
ekofin
20.03.14,05:42
Ďakujem, mňa zaujímal rok 2013, čo v tom prípade, ak zamestnanca mal? Môže sa rozhodnúť, že bude mať riadne vedené účtovníctvo? Musel to oznámiť daňovému úradu?
Numinoso
20.03.14,06:18
v tom prípade daňovú evidenciu viesť nemôže. Oznamovať nemusí nič, daňovník sa rozhodne, či vedie evidenciu, JÚ, bez oznamovacej povinnosti.