andy.z
14.02.06,10:15
Dobry den
mam prax vo vedeni JU ale tento rok ma oslovil jeden zakaznik zby som mu spravila ucto a je taxikar a s tym som sa nestretla, potrebovala by som poradit ako uctovat, ked on nic nema
ma len VPD za vysielacku a taxi miesto
ziadne PPD ani FV,
vozidlo nema zaplatenu cestnu dan takze asi neodpisujem PHM
a prijem sa mu robi podla taxametra x spotreba?
som z toho jelen ludia poradte prosiiim
McMarti
14.02.06,09:35
Dobry den
mam prax vo vedeni JU ale tento rok ma oslovil jeden zakaznik zby som mu spravila ucto a je taxikar a s tym som sa nestretla, potrebovala by som poradit ako uctovat, ked on nic nema
ma len VPD za vysielacku a taxi miesto
ziadne PPD ani FV,
vozidlo nema zaplatenu cestnu dan takze asi neodpisujem PHM
a prijem sa mu robi podla taxametra x spotreba?
som z toho jelen ludia poradte prosiiim

Tu máš link http://www.porada.sk/showthread.php?t=13741&highlight=taxi%2A
andy.z
19.02.06,19:04
prosiiiiim to mi nik nevie poradit? zajtra sa mam stretnut s tym taxikarom a rada by som vedela co mu mam povedat, citala som si ten link, alea ja nemam k dispozicii ziadne jeho prijmove bloky, len v aute taxameter, a ten mi vystup paierovy neda

dakujem
Johanka
19.02.06,19:30
Taxikári sú zvlášta sorta. Daň z MV by mal mať samozrejme zaplatenú. Ak nemá môžeš mu účtovať PHL, on bude sankcionovaný podľa Zákona o dani z MV. V ZoDP nie je podmienka zaplatenia dane z MV pre uplatnenie PHL do nákladov. Ak si taxikár nerobí priebežne žiadnu evidenciu, tak sa musia príjmy vymyslieť . Viacerí nemajú autá vo firme, tak sa k adekvátne k vymysleným príjmov vymýšľajú aj najazdené kilimetre. Ja sa do tohoto nerada púšťam , lebo s nimi je ťažká debata.
Muška
19.02.06,19:37
Ešte doplním Johanku.

Ak mu raz urobia kontrolu, tak tú daň z MV mu vyrubia, dostane pokutu za nepodanie priznania k dani z MV a plus penále.

Taxikár - a nemá zaplatenú daň z MV :eek: dosť odvážne....zvlášť ak je zaregistrovaný na DU - ako taxikár.
andy.z
20.02.06,18:04
dakujem
keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz
Zita5
20.02.06,18:11
dakujem
keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz

Nech Ti to dobre zaplatí , však určite má na to.:) ;)
Johanka
20.02.06,18:56
dakujem
keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz
Že nemá za kým ísť? Celkom tomu verím, asi ho už poznajú. Podľa toho čo si napísala, je to riadny bordelár a týpek, čo si myslí, že mu všetko prejde. Účto taxikárom je podľa mňa nezaplatená robota.
Kája.
20.02.06,19:48
Príjmové doklady u taxikárov neexistujú. Ja som mala pred rokom kontrolu u jedného z nich. Ako príjmové doklady stačili potvrdenky z taxi služieb, ktoré som mala nasčítané mesačne. Podľa môjho názoru, keď nemá zaplatenú daň z MV nemá nárok ani na výdavky na PHM, nakoľko v dani z MV sa píše, že daňovníkom je ten, kto využíva auto na podnikanie. Keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel t.z, že nevyužíva auto na podnikanie a nemôže si uplatňovať žiadne náklady na auto. Pri kontrole sme uvádzali príjmi aj na auto na ktoré sme nemali zaplatenú daň z MV a kontrolór nám vyhodil PHM, ktoré bolo uplatnené k tomuto autu.
feromik
13.11.06,11:06
ahoj, chcem poprosit o jednu inf.,nemozem sa dopatrat!
....potrebujem zistit,informacie o taxikarskych skuskach.Ak mi viete niekto poradit,tak sa zblaaaznim od radosti.Dakujem.:confused: