JAJA11
01.06.12,08:05
Potrebovala by som poradiť, ako mám postupovať, ak sa chcem zaregistrovať za platcu spotrebnej dane z elektriky. :)
lubko6394
01.06.12,06:19
Ja som bol na colnici v Trenčíne, lenže pre Teba bude asi pobočka v N.M.n.V. a tá je v bývalom vzducháči. Peši podchodom a potom vrátnica vľavo, autom okolo bývalého klubu a vrátnica vpravo.
JAJA11
01.06.12,06:44
Ja som bol na colnici v Trenčíne, lenže pre Teba bude asi pobočka v N.M.n.V. a tá je v bývalom vzducháči. Peši podchodom a potom vrátnica vľavo, autom okolo bývalého klubu a vrátnica vpravo.

Je na to nejaké tlačivo? Na internete som nič nenašla.
lubko6394
01.06.12,06:59
Je na to nejaké tlačivo? Na internete som nič nenašla.

Je na to tlačivo, tuším aj kdesi na nete, lenže bez pomoci colníka by som to aj tak asi blbo vyplnil, takže je lepšie skočiť tam aj s podkladmi a colníci Ti povedia ako ďalej. Ku mne dokonca prišli na obhliadku a po mesiaci mi poslali vyjadrenie, že nie je registrácia potrebná, za rok ma zavolali zas, ale pre daňové priznania, ktoré im mám mesačne posielať a v každom je len množstvo vyrobenej EE a výsledok 0, lebo oslobodenie. Ale lajster každý mesiac musí byť.
JAJA11
01.06.12,07:02
Tak my sme na tom opačne, u nás colníci už boli, my sme sa neregistrovali a máme sa urýchlene zaregistrovať. :mee:
Pozerala som zákon, nerozumiem prečo by sme sa mali registrovať, ale je tam nejaká odvolávka na paragraf a písmeno, ktoré tam nevidím.... Tak asi nemám úplne najnovší zákon....

odvolávka na par. 10 bod c) právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá neoprávnene odobrala elektrinu :eek:
Kvaka
01.06.12,07:10
Tak my sme na tom opačne, u nás colníci už boli, my sme sa neregistrovali a máme sa urýchlene zaregistrovať. :mee:
Pozerala som zákon, nerozumiem prečo by sme sa mali registrovať, ale je tam nejaká odvolávka na paragraf a písmeno, ktoré tam nevidím.... Tak asi nemám úplne najnovší zákon....Aká je vaša činnosť, keď vám povedali, že sa máte registrovať?
Tlačivá sú tu http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0_9D/OpenFile/TLACIVANAREGISTRACIUDANOVYCHSUBJEKTOVNASPOTREBNUDA N.pdf?docID=hNwQSAZKBz6/AuHWEHlKtIjITk
lubko6394
01.06.12,07:11
FVE ?
JAJA11
01.06.12,07:15
máme fotovoltickú elektráreň.... je to síce oslobodené od spotrebnej dane, ale prihlásený musíme byť....
lubko6394
01.06.12,07:21
máme fotovoltickú elektráreň.... je to síce oslobodené od spotrebnej dane, ale prihlásený musíme byť....

A mesačne posielať DP Spotrebná daň z elektriny... Nie si pri ceste na Lieskové ?
Kvaka
01.06.12,07:27
máme fotovoltickú elektráreň.... je to síce oslobodené od spotrebnej dane, ale prihlásený musíme byť....Vyrábate a dodávate elektrinu konečnému spotrebiteľovi, teda ste platiteľom spotrebnej dane, preto registrácia. Elektrina vyrobená vo FVE je oslobodená od spotrebnej dane.
JAJA11
01.06.12,07:29
Ja som našla, v paragrafe 12 ods. (9) Daňový dlžník, ktorého daňová povinnosť zazdaňovacie obdobie nepresiahne 100 Sk, nie je povinný
podať daňové priznanie a zaplatiť daň.
Takže teraz neviem čo vlastne máme robiť... aj na nete sa mi stále zobrazuje len starý zákon a registrácia na stránkach zbierka.sk mi nejde :mee:, takže sa k súčasnému zneniu zákona nemôžem dostať...
JAJA11
01.06.12,07:30
Ale mi ju nedodávame konečnému spotrebiteľovi, ale ZSE, s nimi máme zmluvu a oni nám dali potvrdenie, že sú platcami spotrebnej dane. Bolo nám povedané, že nás sa platenie spotrebnej dane netýka.... :confused:
JAJA11
01.06.12,07:32
nie, sme v Považanoch....
Kvaka
01.06.12,07:35
Ja som našla, v paragrafe 12 ods. (9) Daňový dlžník, ktorého daňová povinnosť zazdaňovacie obdobie nepresiahne 100 Sk, nie je povinný
podať daňové priznanie a zaplatiť daň.
Takže teraz neviem čo vlastne máme robiť... aj na nete sa mi stále zobrazuje len starý zákon a registrácia na stránkach zbierka.sk mi nejde :mee:, takže sa k súčasnému zneniu zákona nemôžem dostať...Pozri si tuto http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-609/info
Kvaka
01.06.12,07:43
Ale mi ju nedodávame konečnému spotrebiteľovi, ale ZSE, s nimi máme zmluvu a oni nám dali potvrdenie, že sú platcami spotrebnej dane. Bolo nám povedané, že nás sa platenie spotrebnej dane netýka.... :confused:
To som nevedela, tak potom si platiteľ podľa § 10 ods. 2 písm. c). Platiteľom je aj osoba, ktorá vyrába elektrinu z obnoviteľného zdroja energie,14) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-609/znenie-20120401#f6625735) ak už nie je platiteľom dane podľa odseku 1.
Od 1.1.2012 už nie je daňový dlžník, ale platiteľ dane.
JAJA11
01.06.12,07:55
To som nevedela, tak potom si platiteľ podľa § 10 ods. 2 písm. c). Platiteľom je aj osoba, ktorá vyrába elektrinu z obnoviteľného zdroja energie,14) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-609/znenie-20120401#f6625735) ak už nie je platiteľom dane podľa odseku 1.
Od 1.1.2012 už nie je daňový dlžník, ale platiteľ dane.

hej už som si to našla, mňa pomýlilo to staré znenie zákona. S colníkmi sa bavil šéf, ja som tu nebola. Tak teraz tápem ako to je. Takže povinnosť registrovať nám vznikla od 1.1.2012.
Tak to idem spraviť, len ešte neviem, či sa musí podávať každý mesiac to DP, aj keď je nulové....:o
lubko6394
01.06.12,08:10
hej už som si to našla, mňa pomýlilo to staré znenie zákona. S colníkmi sa bavil šéf, ja som tu nebola. Tak teraz tápem ako to je. Takže povinnosť registrovať nám vznikla od 1.1.2012.
Tak to idem spraviť, len ešte neviem, či sa musí podávať každý mesiac to DP, aj keď je nulové....:o

Však skoč do toho vzducháča a dohodni sa priamo. Tí moji trenčianski si to daňové mesačne žiadajú. Takže mesačne posielam 2x Fa + daňové. Btw. mali ste do 20.5. vyplniť tabuľku pre URSO a následne poslať poštou. Viete o tom ? Ak nie pozri stránku URSO.
JAJA11
01.06.12,08:16
Však skoč do toho vzducháča a dohodni sa priamo. Tí moji trenčianski si to daňové mesačne žiadajú. Takže mesačne posielam 2x Fa + daňové. Btw. mali ste do 20.5. vyplniť tabuľku pre URSO a následne poslať poštou. Viete o tom ? Ak nie pozri stránku URSO.

Ja to nemám na starosti, má to pod palcom šéf a ten je na dovolenke. Nejakú tabuľku som mu vyplňovala, tak to snáď máme na poriadku. My máme elektráreň pomerne novú, dokončili sme ju v decembri. Šéfovi radia, tak ja som sa o to nezaujímala. Ale ako vidím, mala som :o Na tú spotrebnú daň som mu kázala sa spýtať a dal mi vysvetlenie, že my sa nemusíme registrovať.... No uvidím ako to celé dopadne.
lubko6394
01.06.12,08:30
Ja to nemám na starosti, má to pod palcom šéf a ten je na dovolenke. Nejakú tabuľku som mu vyplňovala, tak to snáď máme na poriadku. My máme elektráreň pomerne novú, dokončili sme ju v decembri. Šéfovi radia, tak ja som sa o to nezaujímala. Ale ako vidím, mala som :o Na tú spotrebnú daň som mu kázala sa spýtať a dal mi vysvetlenie, že my sa nemusíme registrovať.... No uvidím ako to celé dopadne.

Komu je lepšie ako Hargašovi. Však tú daň začali evidovať až v januári - žiadosť som dával 25.1. Takže ak sa pýtal v decembri, alebo začiatkom januára, tak to je jasné. Ja som mal len tú výhodu, že som mal tú žiadosť na registráciu daňového dlžníka a oni mali na mňa kontakt. Ale kontaktovali aj ostatných.
JAJA11
01.06.12,11:13
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli :)
JAJA11
09.07.12,05:31
Potrebovala by som ešte tlačivo na spotrebnú daň z elektriny, presnejšie - tlačivo, ktoré sa dá vyplniť v PC, klasické tlačivo mám. Nemá niekto také k dispozícii, alebo link na stránku, kde by som také tlačivo našla? Ďakujem :)
lubko6394
09.07.12,06:41
Potrebovala by som ešte tlačivo na spotrebnú daň z elektriny, presnejšie - tlačivo, ktoré sa dá vyplniť v PC, klasické tlačivo mám. Nemá niekto také k dispozícii, alebo link na stránku, kde by som také tlačivo našla? Ďakujem :)

Ja som také nenašiel. Spravil som to ale tak, že vyplnené tlačivo ( bez dátumu a MW) som zoskenoval a dal do adresára, kde mám tie tabuľky pre ZSE-D a ZSE-E + Faktúry. Tabuľky vypisujem v PC a DP len vytlačím a dátumy a MW dopíšem ručne. Takže v ten deň, keď si na nete zistím koľko mám fakturovať vypíšem všetkých 5 dokladov a pošlem poštou. Drozdíkovi tabuľku aj netom.
JAJA11
01.08.12,09:55
mám ďaľší problém :o
Ako správne vyplniť tlačivo k spotrebnej dani z elektriky. Predná strana je myslím bez problémov, problém je v druhej strane. Vyplnila som riadky 2,3,8,14,19,23,25,26 . Stačí to? alebo mám vyplniť všetky?
lubko6394
01.08.12,10:14
mám ďaľší problém :o
Ako správne vyplniť tlačivo k spotrebnej dani z elektriky. Predná strana je myslím bez problémov, problém je v druhej strane. Vyplnila som riadky 2,3,8,14,19,23,25,26 . Stačí to? alebo mám vyplniť všetky?

Ja mám v TN prikázané r.2,3,18 a 26.

Už viete stavy za 07/2012. Ja to pre colníkov vyplňujem až keď overím výrobu.
JAJA11
02.08.12,04:30
Ja mám v TN prikázané r.2,3,18 a 26.

Už viete stavy za 07/2012. Ja to pre colníkov vyplňujem až keď overím výrobu.

Ďakujem, tak to opravím. Stavy vieme zo stránok ZSE, teraz posielame faktúry hneď. :)
lubko6394
02.08.12,04:50
Už vidím aj svoje dáta. Faktúrky tlačííííííííím...
ivab
16.08.23,08:44
mám ďaľší problém :o
Ako správne vyplniť tlačivo k spotrebnej dani z elektriky. Predná strana je myslím bez problémov, problém je v druhej strane. Vyplnila som riadky 2,3,8,14,19,23,25,26 . Stačí to? alebo mám vyplniť všetky?

Ja mám v TN prikázané r.2,3,18 a 26.

Už viete stavy za 07/2012. Ja to pre colníkov vyplňujem až keď overím výrobu.


Dobrý deň, vypĺňam prvýkrát priznanie k SD z elektriny, máme FVE, zo stránok ZSE vidím pri výrobe, že sme vyrobili 0,904 MWh, ale vôbec neviem ktoré riadky vyplniť. Platia prosím stále tie riadky ako sú písané vyššie? Ďakujem.