richard8888
01.06.12,09:24
Dobry den viete mi poradit budem mat eshop ale fiskalnu pokladnu nemam. Je nejaka moznost ako poriesit predaj aj osobne ? Teda ak by zakaznik si dosiel po tovar a chcel tam zaplatit ?

Neda sa urobit faktura v ten okamih a zaplati ? Alebo ina moznost ze nejaky uctovnicky program do PC ktory ma tuto moznost a prepojenie na tlaciaren ?

Dakujem za odpoved.
KEJKA
01.06.12,14:08
klasický eshop funguje na úhradach cez internetbanking. skrátka nejakou formou na účet, takže nemusíš mať ERP. Aj zákon o ERP vylučuje internet-podnikanie z povinnosti mať ERP. Tak chod touto cestou.
všety ostatné spôsoby, pri ktorých prevezmeš hotovosť za tovar a vybrané služby už podliehajú povinnej registrácii v ERP.
richard8888
02.06.12,07:01
klasický eshop funguje na úhradach cez internetbanking. skrátka nejakou formou na účet, takže nemusíš mať ERP. Aj zákon o ERP vylučuje internet-podnikanie z povinnosti mať ERP. Tak chod touto cestou.
všety ostatné spôsoby, pri ktorých prevezmeš hotovosť za tovar a vybrané služby už podliehajú povinnej registrácii v ERP.

No to som tusil vies chcel som pocut mozno nejaky hacik. Vies ja takto viem ze naj dobierka alebo na ucet ale plus som chcel este ze ako ked nap. v mojom okoli nieco chcu ? tak len musia poslat na ucet a tovar odovzdam osobne.

Plus vidim ze si velmi scitana a mudra vedela by si mi povedat ak posielam balicek na poste tak ten doklad co dostavam to davam do nakladov ? ? + ak pridu peniaze na ucet musim zdokladovat nejako papirovo ze dosli na ucet ? dakujem
KEJKA
02.06.12,10:53
.....................balicek na poste tak ten doklad co dostavam to davam do nakladov ? ? + ak pridu peniaze na ucet musim zdokladovat nejako papirovo ze dosli na ucet ?....................
vdaka za uznanie, poteší. Doklad o podaní - tam je uvedená o.i. cena za poštovné, tak áno - to je tvoj výdavok. Peniaze na účet - doklad je výpis z účtu. Príjmy na ňom máš nejakým spôsobom podložené, ved potrebuješ evidenciu čo si poslal, od koho očakávaš peniaze, od koho si dostal peniaze....atď.
richard8888
04.06.12,05:49
Takze ak dobre chapem ten papierik teda podaci kde este vytlacia mi sumu kolko ma stalo toto su moje naklady ktore si davam do ponikania.

A peniaze ktore mi dojdu na ucet je potrebne je nejak zdokladovat teda ze v uctovnictve zadat ze dosli tam tie peniaze ?