Pukluš
01.06.12,11:20
Dobrý deň,
prosím o radu: Prečítala som dosť ohľadom odvodov do SP a ZP, ale veľmi tomu nerozumiem.

Osoba je SZČO, - riadne platí SP a ZP, zároveň je aj konateľom na základe zmluvy o výkone funkcie - nepravidelný príjem - prihlásiť na ZP a SP, budú sa platiť nejaké odvody? Ak áno, aké?

Veľmi pekne Ďakujem.
mondes
01.06.12,12:42
Dobrý deň,
prosím o radu: Prečítala som dosť ohľadom odvodov do SP a ZP, ale veľmi tomu nerozumiem.

Osoba je SZČO, - riadne platí SP a ZP, zároveň je aj konateľom na základe zmluvy o výkone funkcie - nepravidelný príjem - prihlásiť na ZP a SP, budú sa platiť nejaké odvody? Ak áno, aké?

Veľmi pekne Ďakujem.

Pokiaľ nie je zamestnancom v s.r.o. tak sa nemusí hlásiť nikde. Ako SZČO si platí odvody a ako konateľ platí odvody vtedy, ak by mu bol vyplácaný zisk.
KEJKA
01.06.12,13:55
Dobrý deň,
prosím o radu: Prečítala som dosť ohľadom odvodov do SP a ZP, ale veľmi tomu nerozumiem.

Osoba je SZČO, - riadne platí SP a ZP, zároveň je aj konateľom na základe zmluvy o výkone funkcie - nepravidelný príjem - prihlásiť na ZP a SP, budú sa platiť nejaké odvody? Ak áno, aké?
Veľmi pekne Ďakujem.
sro ho prihlási ako zamestnanca=konateľa s nepravidelným príjmom a riadne zanho za mesiac, v ktorom mu ten nepravidelý príjem vyplatí, odvedie odvody ako aj za seba ako zamestnávateľa.