bettylou
01.06.12,14:11
Keďže začína sezóna, mohli by sme sa podeliť o domáce odskúšané recepty pre odšťavovače. Zaujímavé sú recepty s bylinkami, kto má odskúšané a tiež netradičné zmesi živých džúsov a výroba orechových a semienkových mliek.
Prosím zdržte sa diskusií o odšťavovačoch. Na tie sú už založené minimálne dve témy, v ktorých je možné rozoberať odšťavovače.
Mám rada klasiku: Paradajka, uhorka, paprika a kôpor. Ráno je upokojujúca na žalúdok napr. šťava zo surového zemiaka a 1 paradajky. Drobec má rád mrkvovo hruškový s troškou zázvoru.:) Príp. mrkvovo-makové mlieko (namočený mak sa odšťaavuje spolu s mrkvou) - pozor, asi nie je vhodný pre všetky typy odšťavovačov.
bettylou
02.06.12,05:05
Hrsť zemolezu, 2 jablká, medovka, 1 veľká mrkva.
hubatá
02.06.12,05:27
mimotemyNeviem čo je zdravé v júni na tejto odšťavenej kombinácii z éčkových produktov našich hyperbordelov. Tvoja rodina a hlavne to malé dieťa by v tejto dobe malo byť prepchaté zeleným šalátom, zelenou cibuľkou, reďkovkou, rebarborou, jahodami, čerešňami, ríbezľami z domácej úrody ale tým spôsobom že zeleninu a ovocie KÚŠETE a nie pijete.

O 2-3 roky sem dáš tému "moje dieťa odmieta jesť ovocie a zeleninu" a predsa som mu od malička odšťavovala ...... V bežnom živote nepijeme odšťavenú mrkvu v škôlke, školskej jedálni alebo v robote. To nie je reálne. Jedine v podobe éčkových 100 %-ných džúsov, ktoré sú niekoľko rokov zavreté v hliníkovej škatuli. A skús si urobiť džús na jeseň čo len do pohára a zistíš že na jeden pohár potrebuješ pomaly 1 kg jabĺk. Takže aké sú to "100 %-né džusy"?. No predsa aromatizované, prifarbované zasa len éčkami.
Aj pri propagovaní zdravej výživy niekedy chýba zdravý úsudok ..............
bettylou
05.06.12,05:07
neblbni Hubatá, nám zreje zemolez a medovka, tak to odšťavujem. u nás to, čo si vymenovala tak o mesiac. haha. tan príklad s paradajkami bol na leto. myslím dopredu nie pozadu. Táto téma je pre tých čo odšťavujú doma a majú odšťavovače.
A netrep čím kŕmim svoje dieťa, bo som nepostrehla, že by si u nás mala kameru.
Keď nemáš čo povedať k veci, založ si tému o škodlivosti čersdtvých štiav z Tesca a nemrníkuj to tu.
osky
05.06.12,05:45
hlavne ale je,nech uz je to cokolvek,ze zelenina a ovocie sa zasadne nema kombinovat.
jedina mozna takato kombinacia je jablko-mrkva.
a pokial viem,uz je tu podobna tema,len neviem presny nazov.
inak,hubata ma pravdu,jablkova stava-na jeden pohar potrebujem cca 6 jablk a okrem toho ju treba precedit,pretoze ten vrch-peny,je vraj skodliva.je to uz skratka ine,ako ked sa zje cele jablko.
bettylou
14.06.12,04:19
mne z jablka opuchnú pery, ale šťavu môžem
bettylou
14.06.12,04:20
Tá kombinácia je, že mrkva sa môže kombinovať aj s akýmkoľvek ovocím a jablko s rôznou zeleninou.