medulienka121
01.06.12,13:55
ahojte potrebovala by som poradiť my ako zamestnávateľ sme kúpili vstupenky na predstavenie zamestnancom zo sociálneho fondu a teraz im to mám dať do výplaty ale neviem ako mám tam 2 položky a neviem ktorá je správna je tam Prídel zo SF a potom nepeňažný príjem a ďalšia otázka ak má zamestnankyňa hrubú mzdu 578 € a tá vstupenka na predstavenie stála 8 € mám jej to tam potom pripočítať na 586 € a zdaniť a urobiť odvody do SP a ZP
Ester plus
01.06.12,12:52
Zadaj ako nepeňažný príjem, všetky odvody ti softvér vyráta sám. Hrubý príjem nenavyšuje, softvér ti sám navýši vymeriavacie základy pre odvody poistného.
Monika S.
19.06.12,19:40
Dobry den, prosim viete mi niekto poradit?? Od zamestnavatela sme dostali darcekove kupony v hodnote 58 eur. Na vyplatnej paske nam ich pridali ako soc. fond, cim sa nam zvysila hruba mzda, ktoru zdanili. Ale v paske nam ich nakoniec odratali ako naturalny prijem, cize podla mojho laickeho nazoru nas pripravili o peniaze,ktore sme zaplatili na dani. Nieje to len tak, ze soc. fond sa ma len zdanit a potom uz nestiahnut?? Nieje to nieco, co je navyse pre zamestnanca?? Dakujem velmi pekne za radu.
veronikasad
19.06.12,21:43
Dobry den, prosim viete mi niekto poradit?? Od zamestnavatela sme dostali darcekove kupony v hodnote 58 eur. Na vyplatnej paske nam ich pridali ako soc. fond, cim sa nam zvysila hruba mzda, ktoru zdanili. Ale v paske nam ich nakoniec odratali ako naturalny prijem, cize podla mojho laickeho nazoru nas pripravili o peniaze,ktore sme zaplatili na dani. Nieje to len tak, ze soc. fond sa ma len zdanit a potom uz nestiahnut?? Nieje to nieco, co je navyse pre zamestnanca?? Dakujem velmi pekne za radu.
Postup zamestnávatela je správny, príjem zo SF (okrem príspevku na stravovanie), podlieha zdaneniu. Ak by nebol odrátaný naturálny príjem, príspevok by si dostala dvakrát - raz vo forme darčekového kuponu a druhý raz formou čistej mzdy na výplatnej páske,